Strefa Kultury Wrocław proponuje #zostańwdomuzkulturą

Za sprawą facebookowych profili festiwali i programów możemy być w ciągłym kontakcie i podglądać, co dzieje się w Strefie Kultury Wrocław. 

  • Kasia Bury (Tekturowo) twórczyni cyklu, już 4 kwietnia online opowie m.in. o książkach, które w niepowtarzalny sposób inspirują dzieci i dorosłych do wspólnej rozmowy/fot. Marcin Szczygieł


Działa w sieci i ma wiele propozycji dla stęsknionych za koncertami, dobrymi lekturami, ciekawymi rozmowami z ludźmi kultury.

Europejska Noc Literatury, czyli co czytać

Tegoroczna Noc Literatury pod hasłem „Podróż” ma się odbyć 23 maja. Czy tak się stanie, trzymajmy kciuki. Tymczasem na FB profilu Europejskiej Nocy Literatury czekają literackie rekomendacje, podpowiedzi, gdzie w sieci można znaleźć darmowe e-booki i audiobooki. „Opowiemy też nieco więcej o pomyśle na tegoroczną edycję – od selekcji książek aż po identyfikację wizualną” – zachęcają organizatorzy. Wśród zachęt – audiobook Szczepana Twardocha z bardzo adekwatnym do obecnej sytuacji tytułem. 

Mikrogranty i Sąsiadujemy

Na FB Mikrograntów i Sąsiadujemy są prezentowane i promowane inicjatywy mające na celu wsparcie osób starszych i potrzebujących w tym trudnym czasie. Tutaj można też znaleźć podpowiedzi, jak spędzić czas przymusowego pobytu w domu, co gotować, w jaki sposób się relaksować – będą gotowe do wydrukowania projekty kolorowanek i gier planszowych. 

Przy okazji zobaczcie wyniki pierwszego naboru Mikrongarntów 2020

Barbara – aktywnie online

Na FB Barbary obejrzymy m.in. 

  • Dogrywki, czyli cykl rozmów o muzyce (gośćmi będą m.in. Pola Chobot & Adam Baran – już 31 marca o godz. 18.00).
  • Akademia Miejska (do obejrzenia i wysłuchania rozmowy Joanny Panciuchin z Krzysztofem Smolnickim z Wrocławskiego Alarmu Smogowego – 9 kwietnia o 18.00 oraz z Michałem Dudą z Muzeum Architektury – 30 kwietnia o godz. 18.00).
  • Akademia Miejskiego Ogrodnika – Filip Marek przedstawi swoją kolekcję roślin doniczkowych i pokaże, jak dbać o rośliny domowe (2 kwietnia o godz, 17.00). 
  • Kuchnia Dla Opornych (18 kwietnia, godz. 18.00) poświęcona będzie na rozmowę o przyszłości wrocławskiej gastronomii w kontekście bieżących wydarzeń. 
  • Tektura i papier oraz Haftujemy – Kasia Bury oraz Olga Budzan zadbają o to, by warsztaty także miały swoją internetową kontynuację. Zajęcia te przybiorą nową formułę: twórczynie nagrają filmy instruktażowe (najbliższe premiery odpowiednio 4 i 15 kwietnia).

Pracownia Komuny Paryskiej – zdjęcia mody

Na FB Pracowni Komuny Paryskiej ruszyła akcja zbierania zdjęć związanych z modą. Docelowo mają się one złożyć na album fotograficzny, który będzie dostępny online. Do nadsyłania zdjęć z rodzinnych albumów zachęcamy wszystkich wrocławian. Szczegóły akcji znajdują się na facebookowej stronie wydarzenia. Zdjęcia można nadsyłać do 25 kwietnia.

Recepcja, czyli prywatki online

Na FB Recepcji prowadzi je pomysłodawca Wojtek Furmaniak, który zaprosił zaprzyjaźnionych DJ-ów – Skiplessa, Endlessa i Dejota. Wydarzenia są transmitowane na żywo, a następnie udostępniany jest ich zapis. W czwartki na fanpage'u Recepcji odbywać się będzie także cykliczna audycja wokalno-muzyczna Ganz Privat! 

Impart

Na profilu FB poświęca najbliższe tygodnie na przypomnienie wydarzeń, które publiczność oklaskiwała w ostatnich miesiącach. Będą też wspominki z początków „Leningradu” czy „Prometeusza”, spektakli, które od lat cieszą się niesłabnącą popularnością. 

WROsound

Festiwal Jazz nad Odrą, wedle wszelkich ustaleń, odbędzie się jesienią, ale wciąż jest szansa, że odbędzie się tegoroczna lipcowa edycja WROsoundu. Na fanpage’u wydarzenia codziennie pojawiają się muzyczne posty inspirowane artystami z tegorocznego programu. Zgłoś uwagę