Sportowy rozkład jazdy na weekend [4-6.10]

Przed nami kolejny sportowy weekend. Sprawdźcie, gdzie i z kim zagrają wrocławskie drużyny. 


Piątek, 4 października

WKS Śląsk Wrocław - Jagiellonia Białystok, godz. 20.30

W 11. kolejce PKO BP Ekstraklasy czwarty w tabeli WKS Śląsk podejmie na Stadionie Wrocław szóstą Jagiellonię Białystok. Piątkowe starcie będzie pojedynkiem drużyn, które chcą przełamać złą passę i wreszcie zwyciężyć w lidze. Wystarczy przypomnieć, że we wrześniu ani Śląsk ani Jagiellonia nie wygrały żadnego meczu o stawkę. Co więcej, obie drużyny odpadły także z rozgrywek o Puchar Polski.

fot. slaskwroclaw.pl

Wrocławianie w ostatnich tygodniach zanotowali cztery ligowe remisy i jedną porażkę (pierwszą w sezonie przed tygodniem w Kielcach z Koroną). Z kolei podopieczni Ireneusza Mamrota w trzech ostatnich meczach zdobyli tylko dwa punkty (remis z Legią i Lechem oraz porażka z Pogonią Szczecin).

PKO BP Ekstraklasa: WKS Śląsk Wrocław vs. Jagiellonia Białystok

PKO BP Ekstraklasa: WKS Śląsk Wrocław vs. Jagiellonia Białystok

Wydarzenia sportowe
Termin 4 października 2019 20:30

Miejsce Stadion Wrocław

Zobacz

W sumie zespół trenera Lavicki na zwycięstwo w Ekstraklasie czeka od połowy sierpnia - 17.08 wrocławianie pokonali Cracovię 2:1. Nieco krócej na triumf wyczekuje Jagiellonia, która ostatnie zwycięstwo odniosła 30 sierpnia (zwycięstwo z Koroną Kielce). 

Dla każdej z drużyn najbliższy mecz to gra o bardzo cenne trzy punkty, które pozwolą zwycięzcy piątkowego starcia utrzymać bezpośredni kontakt z ligową czołówką. Kto okaże się lepszy w tym starciu?

Sobota, 5 października

VIII Memoriał Agaty Mróz-Olszewskiej, hala Orbita

VIII edycja Memoriału Agaty Mróz–Olszewskiej odbędzie się w stolicy Dolnego Śląska. 5 i 6 października wrocławska Orbita będzie gościć drużyny z Polski, Białorusi i Słowacji.

fot. volleywroclaw.pl

Siatkarski memoriał to nie tylko sportowe emocje, ale przede wszystkim wyraz hołdu i przypomnienie o sukcesach i życiu polskiej siatkarki Agaty Mróz–Olszewskiej. 

Na parkiecie wystąpią cztery żeńskie drużyny: #VolleyWrocław, Developres SkyRes Rzeszów, słoweńska Gen – I Volley Nova Gorica i białoruska Minchanka Mińsk. Oprócz sportowych zmagań, nie zabraknie również innych atrakcji i przedsięwzięć - jak m.in. prezentacja szkół im. Agaty Mróz-Olszewskiej i organizacji charytatywnych. Jednym z najważniejszych wydarzeń jest akcja honorowego krwiodawstwa, która zostanie przeprowadzona pod Halą „Orbita” w sobotę, 5 października.

VIII Memoriał Agaty Mróz-Olszewskiej

VIII Memoriał Agaty Mróz-Olszewskiej

Wydarzenia sportowe
Termin od 5 października 2019 do 6 października 2019

Miejsce Hala Sportowo-Widowiskowa Orbita

Zobacz

Spotkanie otwierające memoriał zaplanowano na godzinę 15.30. Wówczas na parkiecie pojawią się zawodniczki Arisu Thessaloniki i Enea PTPS Piły. Wrocławianki na boisko wyjdą o godzinie 18.15, mierząc się z białoruską Minchanka Mińsk.

Z kolei w niedzielę mecz o 3. miejsce rozpocznie się o godzinie 11.00, a wielki finał Memoriału Agaty Mróz-Olszewskiej o godzinie 13.30.

WKS Śląsk II - Ślęza Wrocław, godz. 13.00

Do bardzo ciekawego starcia dojdzie na poziomie rozgrywek III ligi. W sobotę, na stadionie przy ulicy Oporowskiej 62 rezerwy Śląska Wrocław w derbowym pojedynku zmierzą się ze Ślęzą. 

fot. slaskwroclaw.pl

Po 9. kolejkach III ligi podopieczni Piotra Jawnego piastują pozycję lidera, mając na swoim koncie 20 punktów. Na ten dorobek złożyło się 6 zwycięstw i 2 remisy. Z kolei zawodnicy Grzegorza Kowalskiego zajmują 5. miejsce z 15 oczkami (4 zwycięstwa, 3 remisy).

Sobotnie starcie z pewnością będzie należało do najciekawszych tego dnia w rozgrywkach III ligi. Obie ekipy walczą o najwyższe cele w tym sezonie i obie piastują miejsca w czubie tabeli. Co więcej, w ekipie Ślęzy znajdziemy także zawodników, którzy swego czasu grali w barwach WKS-u, co z pewnością także doda smaczku temu pojedynkowi.

W poprzedniej kolejce zarówno Śląsk, jak i Ślęza odniosły wyjazdowe zwycięstwa. Trójkolorowi pokonali w Rybniku miejscowy ROW 3:2, a Żółto-czerwoni bez większych problemów rozprawili się w Gaci z Foto-Higieną. Warto zatem wybrać się na stadion przy ulicy Oporowskiej, aby na żywo śledzić poczynania drużyn, których forma z meczu na mecz rośnie.

MKS Dąbrowa Górnicza - WKS Śląsk Wrocław, godz. 19.00

W 2. kolejce Energa Basket Ligi WKS Śląsk Wrocław wybierze się do Dąbrowy Górniczej. Trójkolorowi zmierzą się tam z miejscowym MKS-em, w którym do niedawna grało dwóch nowych zawodników Wojskowych Michał Gabiński i Mathieu Wojciechowski.

W inauguracyjnych meczach obie drużyny dostarczyły swoim kibicom wielu emocji. Śląsk wygrał u siebie 111:95 z HydroTruckiem Radom, prezentując ofensywny i widowiskowy basket, z kolei MKS po szalonym pojedynku i dwóch dogrywkach pokonał na wyjeździe GTK Gliwice 105:102.

fot. slask-wroclaw.eu

 – MKS to drużyna wymagająca, ale w naszym zasięgu. Swoją siłę opiera przede wszystkim na grających na obwodzie Amerykanach. Musimy jednak zrobić wszystko, by zespołową obroną zatrzymać ich indywidualne akcje. Rywale inaugurują sezon przed własną publicznością i na pewno będą bardzo zmobilizowani, ale znamy swoje atuty i zrobimy wszystko, aby wrócić do Wrocławia z kompletem punktów – mówi Kamil Łączyński, zawodnik Śląska Wrocław.

Nadchodzące spotkanie będzie wyjątkowe dla wspomnianych wcześniej Gabińskiego i Wojciechowskiego. Obaj w poprzednim sezonie grali dla MKS-u i wywalczyli z nim 6. miejsce w Energa Basket Lidze, które wielu ekspertów uznało za wynik ponad stan. 

– Cieszę się, że wracam do Dąbrowy, ale w żadnym stopniu nie zmienia to przygotowań do meczu. Nie mogę powiedzieć, że nie czuję sentymentu do czasu spędzonego w tej drużynie, ale na parkiecie nie będzie po nim śladu. Musimy być gotowi, wyjść na boisko i spróbować wygrać, bo to bardzo ważny pojedynek – twierdzi Wojciechowski. 

Sobotnie starcie pomiędzy MKS-em a Śląskiem rozpocznie się o godzinie 19.00.

Wydarzenia:

Piątek, 4 października

  • Śląsk Wrocław – Jagiellonia Białystok, godz. 20.30 (Ekstraklasa)

Sobota, 5 października

  • AZS II Wrocław – KKS Zabrze, godz. 11.00 (II liga kobiet)
  • Cracovia – Śląsk Wrocław, godz. 12.00 (CLJ)
  • Śląsk II Wrocław – Ślęza Wrocław, godz. 13.00 (III liga)
  • Panthers Junior – Miners Wałbrzych, godz. 13.00 (futbol amerykański)
  • Piast Żerniki (Wrocław) – Unia Bardo, godz. 15.00 (IV liga)
  • Polonia Środa Śl. – Orzeł Pawłowice (Wrocław), godz. 16.00 (kl. okręgowa)
  • Pogoń Oleśnica – Parasol Wrocław, godz. 16.00 (kl. okręgowa)
  • KS Stal Gorzów – WKS Śląsk Forza Wrocław, godz. 16.00 (1. liga piłka ręczna)
  • KPR Kobierzyce – KPR Ruch Chorzów, godz. 17.00 (PGNiG Superliga K)
  • Pogoń Prudnik – WKK Wrocław, godz. 17.30 (1. liga koszykówki)
  • Minchanka Mińsk – #VolleyWrocław, godz. 18.15 (Memoriał Agaty Mróz-Olszewskiej)
  • MKS Dąbrowa Górnicza – WKS Śląsk Wrocław, godz. 19.00 (PLK)

Niedziela, 6 października

  • Mecz o 3. miejsce Memoriał Agaty Mróz-Olszewskiej, godz. 11.00
  • Mecz o 1. miejsce Memoriał Agaty Mróz-Olszewskiej, godz. 13.30
  • UKS Mickiewicz Kluczbork – KFC Gwardia Wrocław, godz. 18.00 (1. Liga siatkówka)


Zgłoś uwagę