Sport we Wrocławiu – debata

Jak wspierać sport i propagować go wśród mieszkańców, czego brakuje w zakresie infrastruktury sportowej we Wrocławiu i jak dobrze wykorzystać World Games 2017 dla rozwoju miasta i mieszkańców – m.in. o tym we wtorek, 29 września, będzie można porozmawiać podczas sportowej Pracowni Miast, zorganizowanej przez „Gazetę Wyborczą”. W konferencji na Stadionie Miejskim może wziąć udział każdy.

  • sport

    fot. ilustracyjne


W ramach drugiej edycji „Pracowni miast" – akcji społecznej „Gazety Wyborczej" zorganizowana zostanie konferencja we Wrocławiu. Spotkanie odbędzie się we wtorek, 29 września 2015 r., od godz. 11.00 na Stadionie Wrocław, al. Śląska 1.

Podczas konferencji omawiane będą następujące kwestie:

– jak wspierać sport i propagować go wśród mieszkańców;

– czego brakuje w zakresie infrastruktury sportowej we Wrocławiu, a miasto i mieszkańcy tego potrzebują. Co warto usprawnić i jak to zrobić;

– jak dobrze wykorzystać World Games 2017 dla rozwoju miasta i dla mieszkańców.

W debacie udział wezmą m.in.: Adam Korol, minister Sportu i Turystyki, Marcin Przychodny, dyrektor wydziału sportu Urzędu Marszałkowskiego Województwa Dolnośląskiego, Maciej Bluj, wiceprezydent Wrocławia, Paweł Fajdek, sportowiec, mistrz świata w rzucie młotem.

Wstęp na konferencję jest bezpłatny, obowiązuje rejestracja – tutaj.

„Pracownia miast” to akcja społeczna „Gazety Wyborczej”, która prowadzona jest od 2014 roku. Organizatorzy podkreślają, że to miejsce wymiany opinii i dialogu między samorządowcami, mieszkańcami oraz ekspertami, społecznikami, przedstawicielami rządu, świata biznesu i kultury. Konferencja organizowana jest w formie dwudniowych wydarzeń. Podczas warsztatów jest mowa o wyzwaniach i problemach, przed jakimi staje miasto. Na konferencji dyskutowane są pomysły i pokazywane są dobre praktyki. Więcej o projekcie na stronach organizatora.

Partnerami akcji są: Urząd Miasta Wrocław oraz Urząd Marszałkowski Województwa Dolnośląskiego.

źródło: materiał prasowyZgłoś uwagę