6°C Pogoda we Wrocławiu

Dane z godz. 02:05

3. Koszykarze Śląska muszą jeszcze poczekać na finał. Wyjątkowo wysokie zwycięstwo Czarnych Słupsk w hali Orbita
Kliknij, aby powiększyć
Tym razem trener Andrej Urlep nie znalazł recepty na zwycięstwo z drużyną gości fot. Tomasz Hołod / www.wroclaw.pl
Tym razem trener Andrej Urlep nie znalazł recepty na zwycięstwo z drużyną gości

Zimny prysznic dla koszykarzy Śląska. W trzecim meczu półfinału Energa Basket Ligi przegrali z Czarnymi Słupsk aż 60:123. Goście zagrali świetne spotkanie, trafiali z każdej pozycji i nie dali szans wrocławianom.  Kolejne spotkanie we wtorek, 10 maja, w hali Stulecia.

To był zupełnie inny mecz, niż dwa pierwsze spotkania w Słupsku. W pierwszej połowie lider Śląska Travis Trice trafił tylko raz za trzy punkty. Miał słabą skuteczność. Jego koledzy także pudłowali i grali bardzo słabo w obronie.

Trener Andrej Urlep brał czas, zmieniał zagrywki, ale nic nie pomagało.

Koncertowa gra gości w hali Orbita

Czarni Słupsk zagrali za to świetnie w pierwszych dwóch kwartach. Równo trafiali wszyscy. Nieważne, czy spod kosza, czy za trzy punkty. Widać było w nich sportową złość po dwóch porażkach w swojej hali.

Drużynę świetnie ustawił trener Cesnauskis. Pierwsza połowa skończyła się prowadzeniem Czarnych 68-38.

Druga połowa niewiele zmieniła. Cały czas na parkiecie dominowali gracze Czarnych Słupsk. Szczególnie dobrze trafiali rzuty za trzy punkty i nie oddali prowadzenia do końca meczu. Trzeba przyznać, że przez całe spotkanie grali świetnie i przede wszystkim podnieśli się psychicznie po dwóch wysokich porażkach u siebie.

Śląsk nie może drugi raz zagrać tak źle

Po tym zwycięstwie Czarni na pewno uwierzą, że są w stanie odwrócić jeszcze losy półfinału. Natomiast Śląsk nie może zagrać po raz drugi tak słabo. Musi naprawić błędy z niedzielnego spotkania, poprawić zarówno skuteczność, jak i obronę. Nasi muszą uwierzyć w siebie i zagrać jak przed kilkoma dniami na wyjeździe w Słupsku.

Na razie jest 2-1 dla Śląska, ale po niedzielnym meczu widać, że w tej parze jeszcze wszystko jest możliwe. Następny mecz 10 maja, o godz. 20.10, w hali Stulecia.