wroclaw.pl Najnowsze wiadomości dla mieszkańców Wrocławia
Pogoda we Wrocławiu temperatura powietrza wynosi 13°C
Link do portalu wroclaw.pl
Aby wyświetlić zawartość strony, zaakceptuj pliki cookie
Reklama

Dzień Odry 2022 już 14 maja. Oto lista atrakcji, które czekają na mieszkańców

ostatni Dzień Odry odbył się w 2019 roku. Po dwóch latach pandemii impreza wraca w plener fot. Tomasz Hołod/www.wroclaw.pl
ostatni Dzień Odry odbył się w 2019 roku. Po dwóch latach pandemii impreza wraca w plener

Dzień Odry we Wrocławiu to prawdziwe święto rzeki przepływającej przez stolicę Dolnego Śląska. Dzięki temu mieszkańcy miasta mają okazję poznać Odrę na nowo, a przy okazji wziąć udział w ciekawych wydarzeniach, jak spacery z przewodnikiem czy rejsy po Odrze. Oto program przygotowany specjalnie z okazji Dnia Odry. Sprawdźcie, co się wydarzy.

Reklama
Najważniejsze informacje (kliknij, aby przejść)

Dzień Odry 2022 - kiedy się odbędzie?

Kolejna edycja Dnia Odry już niebawem – 14 maja. Wydarzenie jest okazją do doświadczenia rzeki i terenu wokół niej jako miejsc rekreacji i wypoczynku, a także ważnego elementu środowiska i gospodarki.

Wspólna zabawa będzie także okazją do tego, by bliżej poznać naszą wrocławską rzekę. A potencjał Odry jest ogromny – zrewitalizowane nabrzeża dają możliwość wypoczynku i rekreacji, w okolicy rzeki powstaje wiele miejsc komercyjnych, wypożyczalni sprzętu, po rzece pływają liczni armatorzy floty pasażerskiej. Zainteresowaniem cieszą się także rejsy po Odrze.

Dzień Odry 2022 we Wrocławiu  program

Na bulwarze w pobliżu Hali Targowej swoje stanowiska zaplanowało kilkadziesiąt instytucji, fundacji, urzędów, uczelni, organizacji społecznych. Wspólnym mianownikiem ich prezentacji jest Odra, a okazji będzie można się dobrze zabawić i dużo dowiedzieć. Dla dzieci przygotowano konkursy, quizy i zabawy, dla dorosłych pokazy, spacery z przewodnikiem i prezentacje.

Dzień Odry

Dzień Odry

Zobacz Wydarzenie z serwisu go.wroclaw.pl

Podczas pikniku na bulwarze Dunikowskiego prezentować się będą także uczelnie: Uniwersytet Przyrodniczy, Międzynarodowa Wyższa Szkoła Logistyki i Transportu, Szkoła Wyższa Rzemiosł Artystycznych, Politechnika Wrocławska, Wyższa Szkoła Prawa, Wyższa Szkoła Handlowa

Pogoda 14 maja we Wrocławiu. Słońce czy deszcz na Dniu Odry?

W sobotę, 14 maja, pogoda we Wrocławiu zapowiada się fantastycznie, ale może trochę wiać. Na termometrach do 21 stopni na plusie, synoptycy nie prognozują deszczu, jednak niebo może być zachmurzone. 

Słońce zajdzie o godz. 20.33

Sprawdź też: Aktualna pogoda we Wrocławiu

Konkurs na Dzień Odry. Wygrywaj fantastyczne nagrody!

Uczestnicząc w Dniu Odry zrób zdjęcie z wyjątkowymi tabliczkami i dodaj do mediów społecznościowych fotografię z oznaczeniem #OdraNaMAXA!

Wyjątkowe tabliczki znajdziecie na stoisku programu miejskiego Nasz Wrocław"! 10 najbardziej kreatywnych zdjęć nagrodzimy zestawem wrocławskich gadżetów!

Reklama