wroclaw.pl Najnowsze wiadomości dla mieszkańców Wrocławia Dla mieszkańca logo
Pogoda we Wrocławiu temperatura powietrza wynosi 32°C
Link do portalu wroclaw.pl
Aby wyświetlić zawartość strony, zaakceptuj pliki cookie
Reklama

Jarmark Świętojański 2022 we Wrocławiu. Przysmaki i plaża w sercu miasta

Redakcja www.wroclaw.pl,
Jarmark Świętojański we Wrocławiu, widok na Stary Ratusz. fot. Tomasz hołod/www.wroclaw.pl
Jarmark Świętojański we Wrocławiu, widok na Stary Ratusz.

Czynny jest już Jarmark Świętojański na we Wrocławiu. W drewnianych domkach wokół wrocławskiego Rynku można kupić rękodzieło czy przysmaki z różnych regionów. Wydarzenie cieszy się dużym zainteresowaniem zarówno ze strony mieszkańców, jak i odwiedzających miasto turystów. Jarmark Świętojański będzie do 27 czerwca 2022 roku.

Reklama

Jarmark Świętojański – co to jest, skąd pochodzi nazwa?

Po raz kolejny w maju i czerwcu odbywa się we Wrocławiu Jarmark Świętojański, czyli impreza o charakterze kulturalno-handlowym. Nazwa nawiązuje do Nocy Świętojańskiej, która była inspiracją i motywem przewodnim do powstania tej imprezy. Noc Świętojańska, czyli wigilia św. Jana obchodzona jest z 23 na 24 czerwca, kiedy jest najdłuższy dzień w roku.

Jarmark Świętojański 2022

Jarmark Świętojański 2022

Zobacz Wydarzenie z serwisu go.wroclaw.pl

Co można kupić na Jarmarku Świętojańskim?

Stoiska są czynne od 10.00 do 21.00.

Co roku na stoiskach na wrocławskim Rynku, ale też ulicach Oławskiej i Świnickiej, nie brakuje rękodzieła i wyrobów artystycznych, biżuterii, ceramiki czy odzieży, dekoracji i ozdób, kosmetyków i zabawek.

Galeria zdjęć

Są też przysmaki: tradycyjne polskie specjały, kuchnia polska i ukraińska, węgierski kołacz, hiszpańskie oliwki, włoskie specjały, holenderskie sery, węgierskie i litewskie wędliny, greckie słodkości, tureckie chałwy i baklavy – wszystko to zagości na wrocławskim Jarmarku Świętojańskim.

Nie zabraknie słodkich letnich przysmaków: gofrów, lodów czy owoców w czekoladzie i wiele innych. 

Tradycyjnie dla smakoszy nie zabraknie regionalnych przysmaków: góralskich oscypków, tradycyjnych chlebów i wypieków, miodów prosto z rodzinnej pasieki, ekologicznych win i aromatycznych nalewek.

Przykładowe ceny:

Galeria zdjęć

Jarmark Świętojański w samym sercu miasta

Gorący piasek, leżaki i kolorowe kwiaty to stały elementy Jarmarku Świętojańskiego we Wrocławiu. Słoneczna plaża pod pręgierzem w samym centrum miasta już podczas poprzednich edycji jarmarku podbiła serca wrocławian. W tym roku też jej nie zabraknie.

Nowości na Jarmarku Świętojańskim 2022

W pobliżu Pręgierza staną fotodomki o tematyce nawiązującej do natury i tradycji świętojańskiej. Tutaj goście jarmarku będą mogli zrobić pamiątkowe fotografie.

Będą też fotodomki tematyczne: „Relaks z naturą”, „Leśny Zakątek” , „Rowerem po naturę” oraz „Na co pomaga natura”.

Galeria zdjęć

Wydarzenia podczas Jarmarku Świętojańskiego

Jarmark Świętojański to nie tylko plaża, aranżacje ogrodowe i szał zakupów. Nie zabraknie wydarzeń, pośród których każdy znajdzie coś dla siebie.

Europa na widelcu, czyli inne wydarzenia we Wrocławiu

Po dwuletniej, pandemicznej przerwie na wrocławski Rynek wraca też inna impreza, która cieszy się dużą popularnością mieszkańców i turystów.

Od 27 maja do 5 czerwca odbędzie się kulinarny festiwal „Europa na widelcu”.

Europa na Widelcu 2022

Europa na Widelcu 2022

Zobacz Wydarzenie z serwisu go.wroclaw.pl

Wielki finał „Europa na widelcu” i biesiada w sobotę, 4 czerwca.

Jaka pogoda we Wrocławiu w weekend 21-22 maja?

Sobota we Wrocławiu zapowiada się pogodnie. Zachmurzenie będzie umiarkowane, brak opadów. Temperatura do 21 stopni C. Wiatr w porywach maksymalnie może osiągać prędkość do 20 m/s (70 km/h). W niedzielę mogą wystąpić przelotne opady. Temperatura do 20 stopni C. Przez większość dnia będzie jednak słonecznie. Wiatr do 5 m/s.

Bądź na bieżąco z Wrocławiem!

Kliknij „obserwuj”, aby wiedzieć, co dzieje się we Wrocławiu. Najciekawsze wiadomości z www.wroclaw.pl znajdziesz w Google News!

Reklama
Zobacz więcej wiadomości portalu wroclaw.pl Więcej wiadomości portalu wroclaw.pl Wróć na portal wroclaw.pl Logo wroclaw.pl