wroclaw.pl strona główna Najświeższe wiadomości dla mieszkańców Wrocławia Dla mieszkańca - strona główna

Infolinia 71 777 7777

-4°C Pogoda we Wrocławiu
Ikona powietrza

Jakość powietrza: niekorzystna

Dane z godz. 01:00

wroclaw.pl strona główna
Reklama
 1. wroclaw.pl
 2. Dla mieszkańca
 3. Aktualności
 4. Jarmark Świętojański 2022 we Wrocławiu. Przysmaki i plaża w sercu miasta

Jarmark Świętojański 2022 we Wrocławiu. Przysmaki i plaża w sercu miasta

Redakcja www.wroclaw.pl,

Czynny jest już Jarmark Świętojański na we Wrocławiu. W drewnianych domkach wokół wrocławskiego Rynku można kupić rękodzieło czy przysmaki z różnych regionów. Wydarzenie cieszy się dużym zainteresowaniem zarówno ze strony mieszkańców, jak i odwiedzających miasto turystów. Jarmark Świętojański będzie do 27 czerwca 2022 roku.

Reklama

Jarmark Świętojański – co to jest, skąd pochodzi nazwa?

Po raz kolejny w maju i czerwcu odbywa się we Wrocławiu Jarmark Świętojański, czyli impreza o charakterze kulturalno-handlowym. Nazwa nawiązuje do Nocy Świętojańskiej, która była inspiracją i motywem przewodnim do powstania tej imprezy. Noc Świętojańska, czyli wigilia św. Jana obchodzona jest z 23 na 24 czerwca, kiedy jest najdłuższy dzień w roku.

Co można kupić na Jarmarku Świętojańskim?

Stoiska są czynne od 10.00 do 21.00.

Co roku na stoiskach na wrocławskim Rynku, ale też ulicach Oławskiej i Świnickiej, nie brakuje rękodzieła i wyrobów artystycznych, biżuterii, ceramiki czy odzieży, dekoracji i ozdób, kosmetyków i zabawek.

Galeria zdjęć

Są też przysmaki: tradycyjne polskie specjały, kuchnia polska i ukraińska, węgierski kołacz, hiszpańskie oliwki, włoskie specjały, holenderskie sery, węgierskie i litewskie wędliny, greckie słodkości, tureckie chałwy i baklavy – wszystko to zagości na wrocławskim Jarmarku Świętojańskim.

Nie zabraknie słodkich letnich przysmaków: gofrów, lodów czy owoców w czekoladzie i wiele innych. 

Tradycyjnie dla smakoszy nie zabraknie regionalnych przysmaków: góralskich oscypków, tradycyjnych chlebów i wypieków, miodów prosto z rodzinnej pasieki, ekologicznych win i aromatycznych nalewek.

Przykładowe ceny:

 • ręcznie wykonane drewniane figurki - ceny od 20 złotych
 • magnes - od 7 do 26 zł
 • oscypki - od 4 do 20 zł
 • rogale świętomarcińskie - 17 zł
 • migdały - 14,90 zł za 100 gram
 • kiełbaska z chlebem - 25 zł
 • wata cukrowa - mała 8 zł, duża 15 zł

Galeria zdjęć

Jarmark Świętojański w samym sercu miasta

Gorący piasek, leżaki i kolorowe kwiaty to stały elementy Jarmarku Świętojańskiego we Wrocławiu. Słoneczna plaża pod pręgierzem w samym centrum miasta już podczas poprzednich edycji jarmarku podbiła serca wrocławian. W tym roku też jej nie zabraknie.

Nowości na Jarmarku Świętojańskim 2022

W pobliżu Pręgierza staną fotodomki o tematyce nawiązującej do natury i tradycji świętojańskiej. Tutaj goście jarmarku będą mogli zrobić pamiątkowe fotografie.

Będą też fotodomki tematyczne: „Relaks z naturą”, „Leśny Zakątek” , „Rowerem po naturę” oraz „Na co pomaga natura”.

Galeria zdjęć

Wydarzenia podczas Jarmarku Świętojańskiego

Jarmark Świętojański to nie tylko plaża, aranżacje ogrodowe i szał zakupów. Nie zabraknie wydarzeń, pośród których każdy znajdzie coś dla siebie.

 • 12 czerwca odbędą się warsztaty florystyczne dla dzieci pod nadzorem mistrza florystyki Agnieszki Mitko-Kominek, a następnie pokaz i konkurs na najładniejszy wianek.
 • 19 czerwca spotkania ze specjalistą farmacji klinicznej i ekspertem w dziedzinie fitoterapii, który opowie nam o niezwykłych właściwościach ziół i kwiatów, czyli „Na co pomaga natura”.

Europa na widelcu, czyli inne wydarzenia we Wrocławiu

Po dwuletniej, pandemicznej przerwie na wrocławski Rynek wraca też inna impreza, która cieszy się dużą popularnością mieszkańców i turystów.

Od 27 maja do 5 czerwca odbędzie się kulinarny festiwal „Europa na widelcu”.

Wielki finał „Europa na widelcu” i biesiada w sobotę, 4 czerwca.

Jaka pogoda we Wrocławiu w weekend 21-22 maja?

Sobota we Wrocławiu zapowiada się pogodnie. Zachmurzenie będzie umiarkowane, brak opadów. Temperatura do 21 stopni C. Wiatr w porywach maksymalnie może osiągać prędkość do 20 m/s (70 km/h). W niedzielę mogą wystąpić przelotne opady. Temperatura do 20 stopni C. Przez większość dnia będzie jednak słonecznie. Wiatr do 5 m/s.

Posłuchaj podcastu

Bądź na bieżąco z Wrocławiem!

Kliknij „obserwuj”, aby wiedzieć, co dzieje się we Wrocławiu. Najciekawsze wiadomości z www.wroclaw.pl znajdziesz w Google News!

Reklama
Powrót na portal wroclaw.pl Wróć na portal wroclaw.pl