1°C Pogoda we Wrocławiu

Dane z godz. 06:25

3. Ślęza wygrywa rundę zasadniczą!

Koszykarki Ślęzy Wrocław wygrały z zespołem MKK Siedlce 61:59 w meczu siódmej kolejki rundy finałowej 1. ligi i zapewniły sobie pierwsze miejsce w tabeli grupy C przed fazą play - off. Kibice zgromadzeni w hali sportowej przy ul. Wojciecha z Brudzewa byli świadkami niezwykle emocjonującego meczu, którego losy rozstrzygnęły się dopiero w ostatnich sekundach.

Początek spotkania należał do koszykarek MKK, które już po dwóch minutach prowadziły 10:0. Wrocławianki miały ogromne problemy z wykończeniem swoich akcji i często traciły piłkę, co rywalki skrzętnie wykorzystywały. Po pierwszych 10 minutach gospodynie przegrywały 8:21.

Dopiero gdy ciężar gry wzięły na siebie Joanna Czarnecka i Małgorzata Chomicka mecz się wyrównał. Na trzy minuty przed końcem drugiej części spotkania przewaga MKK stopniała do siedmiu punktów (32:25), ale w końcówce koszykarki z Siedlec odzyskały inicjatywę i odskoczyły na 15 „oczek (40:25).

Po zmianie stron wrocławianki zdecydowanie poprawiły grę w obronie i rzuciły się do odrabiania strat. Na 6 minut przed końcem spotkania na tablicy wyników pojawił się pierwszy w tym meczu remis (55:55), a po trafieniu z dystansu Małgorzaty Chomickiej Ślęza wyszła na prowadzenie (60:59). W nerwowej końcówce więcej sił zachowały gospodynie i to one cieszyły się ze zwycięstwa 61:59.

– Można powiedzieć, że ten serial horrorów trwa. To już czwarta, albo piąta jego część w tym sezonie. Mam nadzieję, że teraz horrory już się skończą i będą już tylko filmy spokojniejsze. Zarówno dzisiejsza potyczka z MKK Siedlce jak i kolejny mecz z AZS Lublin to ostatnie przetarcia przed play – off. Cieszę się, że udało nam się wygrać. Pokazujemy, że nie przypadkiem jesteśmy wśród najlepszych drużyn pierwszej ligi – powiedział po meczu szkoleniowiec Ślęzy Radosław Czerniak.

W kolejnym spotkaniu wrocławianki zmierzą się 16 marca na wyjeździe z zespołem KU AZS UMCS Lublin, ale wynik tego meczu nie będzie miał już wpływu na miejsce Ślęzy w tabeli.

Ślęza Wrocław - MKK Siedlce 61:59 (8:21, 17:19, 20:13, 16:6).

Ślęza - Czarnecka 16, Chomicka 11, Jasnowska 9, Kuras 9, Śnieżek 6, Bandyk 6, Winnicka 4, Łata, Czmochowska, Stachnik.

MKK - Urbaniak 14, Bibrzycka 13, Mukosiej 13, Salska 11, Dobrowolska 3, Niedzielska 3, Chaliburda 2, Krzywoń.