Ruszyły połączenia lotnicze z Wrocławia do Budapesztu

Polskie Linie Lotnicze LOT wystartowały z nowym, bezpośrednim połączeniem z Wrocławia do Budapesztu. Samoloty na tej trasie będą latały raz w tygodniu, w poniedziałki, ale przewoźnik nie wyklucza zwiększenia częstotliwości.

  • PLL LOT zainaugurowały połączenie z Wrocławia do Budapesztu. (fot. Maciej Lulko)


Niewiele ponad godzinę zajmie nam podróż lotnicza z Wrocławia do Budapesztu. Zgodnie z rozkładem, ze stolicy Dolnego Śląska samolot wystartuje o godz. 13.30, by w stolicy Węgier zameldować się o godz. 14.45. Znad Dunaju wyruszy o godz. 15.35, a we Wrocławiu wyląduje o godz. 16.50. Nową trasę obsługują maszyny typu Bombardiery Q400. POlskie LInie Lotnicze LOT właśnie zainaugurowały to nowe połączenie. 

Port lotniczy Budapeszt im. Ferenca Liszta jest jednym z największych lotnisk w Europie Środkowej. Odgrywa istotną rolę również jako port przesiadkowy: oferuje połączenia transkontynentalne zwłaszcza do Azji, a także do Ameryki Płn. i Afryki.

– Cieszymy się z decyzji PLL LOT o uruchomieniu połączenia sieciowego do Budapesztu. Nowe połączenie daje osobom podróżującym w celach turystycznych znakomitą alternatywę dla pociągu, autobusu i samochodu – mówi Dariusz Kuś, prezes Portu Lotniczego Wrocław. – Z drugiej strony wielu pasażerów będzie miało dodatkową możliwość podróżowania w kierunkach dalekowschodnich – dodaje. 

Nie wykluczone, że samoloty polecą częściej

Na razie samoloty na trasie do stolicy Węgier będą kursowały raz w tygodniu, ale przewoźnik nie wyklucza zwiększenia częstotliwości rejsów. Zależy to przede wszystkim od zainteresowania podróżnych, a przecież Węgry i ich stolica cieszą się dużym powodzeniem wśród polskich turystów. – Jesteśmy przekonani, że to połączenie przyczyni się znacząco do rozwoju i umocnienia kontaktów gospodarczych, turystycznych i społecznych między Węgrami a regionem dolnośląskim. Węgry są zdecydowanym zwolennikiem budowy silnej Europy Środkowej. Jest nieodłącznym elementem tego planu, by między wielkimi miastami regionu regularnie kursowały rejsowe samoloty – mówi dr Sándor Nedeczky, wicekonsul Węgier we Wrocławiu.

Uruchamiając połączenie do Budapesztu, PLL LOT rozwijają ofertę kierunków sieciowych z Wrocławia. Przypomnijmy, że linie obsługują również trasę Wrocław-Warszawa (cztery rejsy dziennie, w sumie 28 rejsów tygodniowo). W wakacje w ramach akcji #LOTnaWakacje polski przewoźnik zaoferował z Wrocławia cieszące się popularnością sezonowe rejsy m.in. do Barcelony, bułgarskiego kurortu Burgas, na greckie wyspy Rodos, Kretę (Chania), Korfu, Kos i Santorini, do Dubrownika i na Majorkę.

Czytaj więcej: Wakacyjne kierunki z LOT

– Mimo wyzwań, jakie każdego dnia stawia przed nami pandemia koronawirusa, LOT rozwija swoją ofertę. Dziś proponujemy bezpośrednie loty z Wrocławia do Budapesztu. Otwarcie tego nowego połączenia to nie tylko wyjątkowy dzień dla przewoźnika, lecz przede wszystkim rozszerzenie oferty podróżowania pomiędzy Polską a Węgrami i Koreą Południową – mówi Krzysztof Moczulski, zastępca dyrektora Biura Komunikacji Korporacyjnej i rzecznik prasowy Polskich Linii Lotniczych LOT.

LOT stopniowo przywraca do obsługi regularne połączenia europejskie. Od września zwiększy częstotliwość rejsów na  regularnych trasach europejskich, oferując kilka lotów tygodniowo do Nicei, a także kilkanaście rejsów m.in. do Frankfurtu, Amsterdamu, Paryża czy Londynu. W sumie LOT obsługuje obecnie ponad 150 połączeń.

materiały: Airport Wrocław Zgłoś uwagę