wroclaw.pl strona główna Wrocław Rozmawia - partycypacja, konsultacje, rewitalizacja, NGO Wrocław Rozmawia - strona główna

Infolinia 71 777 7777

2°C Pogoda we Wrocławiu
Ikona powietrza

Jakość powietrza: brak pomiaru

brak danych z GIOŚ

wroclaw.pl strona główna
  1. wroclaw.pl
  2. Wrocław Rozmawia
  3. Standardy dostępności dla Wrocławia [KONSULTACJE]
konsultacje społeczne, zdjęcie ilustracyjne źródło: pixabay
konsultacje społeczne, zdjęcie ilustracyjne

Miasto dostępne dla każdego, bez względu na wiek i sprawność! To idea dokumentu, który konsultowany jest do 5 grudnia 2018.

Fundacja Polska Bez Barier opracowuje Standardy Dostępności dla Wrocławia.  – Dostępności pojmowanej szeroko, lecz skupiającej się przede wszystkim na potrzebach osób z różnymi niepełnosprawnościami – mówi Paulina Tota doktor inżynier architektury, która tworzyła dokument. – Wiele miesięcy temu rozmawiałem o tym z Jackiem Sutrykiem, obecnemu Prezydentowi bardzo zależy na tworzeniu miasta przyjaznego. Trzeba pamiętać, że jedynie kilka miast w Polsce posiada tego typu „GPS” – dodaje Bartłomiej Skrzyński, rzecznik Prezydenta ds. Osób Niepełnosprawnych.

Zapraszamy serdecznie do konsultacji dotyczących dokumentu – "Standardy dostępności” dla miasta Wrocławia.  Opisuje on, jak projektować i wykonywać przestrzenie publiczne, które mają być dostępne dla każdego, bez względu na wiek i sprawność, m.in.: chodniki, przejścia dla pieszych, przystanki, miejsca parkingowe, systemy informacji miejskiej – głosowej czy dotykowej. Wytyczne dotyczą także parków, placów zabaw, obiektów sportowych czy pomieszczeń z przewijakami dla niemowląt.

– Bardzo zależy nam na Państwa uwagach do projektu. Chcielibyśmy, żeby wytyczne zawarte w standardach zobowiązywały jednostki i spółki miejskie do stosowania tych zapisów w praktyce. Od planowania, projektowania, przez realizację, po utrzymanie infrastruktury. Ale też chcielibyśmy by osobny zeszyt był mapą rekomendacji dla Zarządów Spółdzielni Mieszkaniowych. Za nami owocne warsztaty i spotkania konsultacyjne z urzędnikami, organizacjami pozarządowymi i spółdzielcami, teraz czas na sferę internetu – wyjaśniał Maciej Augustyniak, prezes Fundacji Polska Bez barier.

Dokument – w dwóch tomach – dostępny jest poniżej lub do pobrania, na końcu artykułu. Uwagi prosimy przesyłać na adres: [email protected] do 5 grudnia 2018 roku.

Projekt współfinansowany jest ze środków Państwowego Funduszu Rehabilitacji Osób Niepełnosprawnych, pozostających w dyspozycji Miejskiego Ośrodka Pomocy Społecznej.

Bądź na bieżąco z Wrocławiem!

Kliknij „obserwuj”, aby wiedzieć, co dzieje się we Wrocławiu. Najciekawsze wiadomości z www.wroclaw.pl znajdziesz w Google News!

Reklama

Powrót na portal wroclaw.pl