wroclaw.pl strona główna Wrocław Rozmawia - partycypacja, konsultacje, rewitalizacja, NGO Wrocław Rozmawia - strona główna

Infolinia 71 777 7777

20°C Pogoda we Wrocławiu
Ikona powietrza

Jakość powietrza: umiarkowana

Dane z godz. 10:00

wroclaw.pl strona główna
Posłuchaj podkastu wroclaw.pl
na dzień dobry
  1. wroclaw.pl
  2. Wrocław Rozmawia
  3. Spotkanie Grupy Dialogu Społecznego dla osób z dysfunkcją wzroku [18.02.2019]

Spotkanie Grupy Dialogu Społecznego dla osób z dysfunkcją wzroku [18.02.2019]

Wydział Partycypacji Społecznej,

Grupa Dialogu Społecznego dla osób z dysfunkcją wzroku, grafika ilustracyjna Wrocław Rozmawia
Grupa Dialogu Społecznego dla osób z dysfunkcją wzroku, grafika ilustracyjna

Temat spotkania: osoby z dysfunkcją wzroku w miejskiej komunikacji zbiorowej - ciąg dalszy rozmowy.

Serdecznie zapraszamy na czwarte spotkanie Grupy Dialogu Społecznego „Do zobaczenia!” ds. lepszego życia osób z dysfunkcją wzroku we WrocławiuZaproszenie, kierujemy przede wszystkim do wrocławskich organizacji, podmiotów publicznych i prywatnych, oraz grup środowiskowych i osób indywidualnych, które są wrażliwe na potrzeby osób niewidomych i niedowidzących, żyjących w naszym mieście.

Termin: poniedziałek, 18 lutego 2018, w godz. 13:00 - 15:00  Miejsce: siedziba Polskiego Związku Niewidomych we Wrocławiu, ul. Grunwaldzka 12b, sala na II piętrze  Idea, cel spotkań: Osoby z dysfunkcją wzroku (niewidome lub niedowidzące) to w Polsce grupa licząca ok. 500.000. Przekładając tę proporcję na Wrocław, spotkamy ich ponad 8.000 w naszym mieście. W wielu czynnościach życiowych są to osoby samodzielne, ale niejednokrotnie potrzebują użyczenia im wzroku przez osoby zdrowe. Niejednokrotnie nawet drobna zmiana aranżacji naszego otoczenia lub zmiana naszego zachowania czy sposobu komunikowania, może bardzo im pomóc, a przez to, podnieść jakość naszego wspólnego życia.

Podczas spotkań GDS „Do zobaczenia!”ds. lepszego życia osób z dysfunkcją wzroku we Wrocławiu pragniemy znajdować rozwiązania, które pomogą osobom widzącym dostrzec potrzeby tych, którzy widzą bardzo słabo lub nie widzą wcale, oraz ośmielić jednych i drugich do udzielenia i przyjęcia nawet prostych gestów życzliwości. Chcielibyśmy również przybliżyć specyfikę życia w niewidzialnym, czy niewidocznym Wrocławiu, osobom, które go na co dzień oglądają. I, w końcu, chcemy również promować zdrowe nawyki związane z higieną wzroku oraz profilaktykę dysfunkcji tego narządu. Temat  spotkania:Osoby z dysfunkcją wzroku  w miejskiej komunikacji zbiorowej - ciąg dalszy rozmowyKontynuacja  dyskusji rozpoczętej w grudniu. W spotkaniu wezmą udział przedstawiciele Wydziału Transportu, Wydziału Inwestycji Miejskich, Biura Zrównoważonej Mobilności. MPK, ZDiUM.Prosimy o potwierdzenie udziału w spotkaniu na adres: [email protected]Serdecznie zapraszamy!

Bądź na bieżąco z Wrocławiem!

Kliknij „obserwuj”, aby wiedzieć, co dzieje się we Wrocławiu. Najciekawsze wiadomości z www.wroclaw.pl znajdziesz w Google News!

Reklama
Powrót na portal wroclaw.pl Wróć na portal wroclaw.pl