Pół tysiąca projektów przechodziło przez ostatnie tygodnie weryfikację merytoryczną. Teraz do liderów każdego zgłoszonego projektu będzie wysłana informacja, jak projekt został oceniony. – Projekt mógł zostać zweryfikowany pozytywnie, pozytywnie z uwagami lub negatywnie. Ale jest też grupa takich projektów – ok. 6% z całości, która jest już realizowana albo jest zaplanowana do realizacji w roku 2015 – wyjaśnia Bartłomiej Świerczewski z Biura Rady Miejskiej wrocławskiego magistratu.
Najwięcej projektów zostało zweryfikowanych pozytywnie z uwagami. Najczęstszym powodem negatywnej noty było to, że działka nie należała do gminy, plan zagospodarowania przestrzennego jest inny niż pomysł, działka znajduje się w trakcie procedury sprzedażowej albo projekt nie mieścił się w zaplanowanym budżecie.
– Liderów projektów zweryfikowanych pozytywnie z uwagami i negatywnie zaprosimy teraz na spotkania, na których będziemy je omawiać. Na tych spotkaniach będą obecne także osoby z zespołów opiniujących – podkreśla Bartłomiej Świerczewski.
Pełna lista zweryfikowanych projektów wraz z datami i miejscami spotkań konsultacyjnych zostanie opublikowana w przyszłym tygodniu.
Przypomnijmy, że głosowanie w tegorocznej edycji Wrocławskiego Budżetu Obywatelskiego rozpocznie się 15 września.
arc