Koniec remontu jezdni na pl. Społecznym. Ruszają prace na ul. Piłsudskiego

Zakończył się remont na tzw. pl. Społecznym, gdzie przez kilka tygodni drogowcy zajmowali na zmianę kilka pasów ruchu. Koszt napraw wyniósł ok. 1 mln zł. Natomiast w nocy z 12 na 13 grudnia rozpocznie się szybki remont ul. Piłsudskiego.

  • Jezdnia na pl. Społecznym po remoncie /fot. ZDiUM

  • Jezdnia na pl. Społecznym po remoncie /fot. ZDiUM

  • Jezdnia na pl. Społecznym po remoncie /fot. ZDiUM

  • Ulica Piłsudskiego zostanie wyremontowana /fot. ZDiUM


Prace trwały od 23 listopada do 8 grudnia. Od 9 grudnia kierowcy znów mogą poruszać się w obu kierunkach po wszystkich pasach. 

Remont wykonano na odcinku od mostu Grunwaldzkiego do ul. Krasińskiego. Naprawy objęły jezdnie w obie strony. Jak podkreśla Zarząd Dróg i Utrzymania Miasta, remont nawierzchni był konieczny. Powodem były pęknięcia, wybrzuszenia czy zapadnięcia wybranych fragmentów jezdni.

– Zakres prac przewidywał zerwanie nawierzchni jezdni do głębokości 10 cm i odtworzenie obydwu warstw z betonu asfaltowego – przypomina Ewa Mazur z Zarządu Dróg i Utrzymania Miasta. 

Za milion złotych ułożono nową nawierzchnię na trzypasmowych jezdniach w kierunku centrum (do ul. Krasińskiego) oraz pl. Grunwaldzkiego - między ul. Krasińskiego i przejazdem przez torowisko. 

Kolejne prace na ul. Piłsudskiego

ZDiUM podkreśla, że szybki remont jezdni zostanie także przeprowadzony na jezdni zachodniej ul. Piłsudskiego, jako zamówienie uzupełniające do pl. Społecznego.

Koszt prac zaplanowanych na odcinku od przejazdu przez torowisko (na wysokości posesji nr 7) aż do ul. Grabiszyńskiej wynosi 313 tys. zł.

Ulica Piłsudskiego

Ubytki w jezdni na ul. Piłsudskiego /fot. ZDiUM

– Mocno wyeksploatowane, wyłuszczone i spękane warstwy nawierzchni zostaną zastąpione betonem asfaltowym. Celem remontu jest nie tylko zwiększenie komfortu życia i jazdy, ale przede wszystkim uzyskanie odporności na pozimowe uszkodzenia. Nowa nawierzchnia jest bowiem całkowicie nieprzepuszczalna dla opadów i wilgoci, które powodują powstawanie ubytków w okresie zimowym – dodaje Mazur.

Prace będą przebiegać etapami, tak samo jak w przypadku pl. Społecznego. Na początek zostanie zajęty jeden pas ruchu, pozostałe dwa będą dostępne dla kierowców. 

– Zgodnie z przyjętym harmonogramem, front robót będzie się przesuwał od lewej krawędzi jezdni do prawej. Prace rozpoczną się od lewego pasa w nocy 12/13 grudnia, jeżeli tylko piątkowe prognozy pogody potwierdzą przyszłotygodniowe ocieplenie – zapowiada Ewa Mazur. 

Szacowany czas trwania robót to ok. 9 dni - po trzy dni na kazdy pas. Prace wykona firma PW Service.

Prace remontowe na ul. Piłsudskiego

Prace remontowe na ul. PiłsudskiegoZgłoś uwagę