wroclaw.pl strona główna Przedsiębiorcy i biznes we Wrocławiu Przedsiębiorczy Wrocław - strona główna

Infolinia 71 777 7777

12°C Pogoda we Wrocławiu
Ikona powietrza

Jakość powietrza: dobra

Dane z godz. 16:00

wroclaw.pl strona główna
Reklama
  1. wroclaw.pl
  2. Przedsiębiorczy Wrocław
  3. Aktualności
  4. Wrocław stolicą startupów. Ruszył Wolves Summit 2023. To festiwal inwestycji, networkingu i talentów

Przedsiębiorcy, właściciele startupów oraz rekruterzy poszukujący ambitnych i utalentowanych osób już po raz trzeci spotkali się we Wrocławskim Centrum Kongresowym podczas międzynarodowego festiwalu Wolves Summit 2023, który rozpoczął się właśnie we Wrocławiu. Wydarzenie potrwa do 25 maja br.

Reklama

We Wrocławskim Centrum Kongresowym rozpoczął się międzynarodowy festiwal technologiczny Wolves Summit 2023, który potrwa trzy dni. Skupia przedsiębiorców, inwestorów, przedstawicieli korporacji, a także rekruterów poszukujących młodych, ambitnych i utalentowanych osób, gotowych rozpocząć karierę w świecie technologii i innowacji. To również okazja do budowania sieci kontaktów oraz przetestowania swoich umiejętności negocjacyjnych i autoprezentacji. 

Miejsce efektywnych spotkań startupów i inwestorów

Wolves Summit to duże wydarzenie biznesowe, które jest miejscem rozmów o dobrych praktykach w tworzeniu oraz rozwijaniu firm i produktów, wymiany wiedzy i doświadczeń związanych z pozyskiwaniem nowych klientów oraz budowaniem dobrych relacji w biznesie. Przedsięwzięcie to odbywa się we Wrocławiu już po raz trzeci. Jak zauważył Jakub Mazur, wiceprezydent Wrocławia, te spotkania mają miejsce również w Londynie i Wiedniu, co pokazuje rangę tego wydarzenia.

Na tegoroczny Wolves Summit przyszło ponad tysiąc zgłoszeń startupów, co świadczy o olbrzymiej skali tego wydarzenia. Pojawił się tu także duży kapitał nie tylko z Europy, ale i z Azji czy Stanów Zjednoczonych. Staramy się, aby te najlepsze pomysły, które tu powstają, znajdowały najlepszych inwestorów i mogły rosnąć. W ubiegłym roku Wrocław był numerem jeden, jeśli chodzi o liczbę startupów. Stało się to możliwe również dzięki takim wydarzeniom jak to. Wrocław jest miastem spotkań, które sprzyja takim kontaktom. Na Wolves Summit pojawiają się najwięksi gracze, którzy szukają najlepszych pomysłów i tu je znajdują. Atmosfera kreatywności, ale też ciężkiej pracy sprzyja takim kontaktom.
Jakub Mazur

Ponad 1000 startupów technologicznych

Każdy Wolves Summit przyciąga ponad 1000 startupów technologicznych z całej Europy. W trakcie trzydniowego wydarzenia kilkudziesięciu prelegentów z całego świata podzieli się wiedzą z takich dziedzin jak przyszłość pracy, nowe trendy w zatrudnieniu, tworzenie i skalowanie własnego startupu czy zrównoważony rozwój. Ponadto około 70 przedstawicieli wyselekcjonowanych startupów przedstawi swoje pomysły na biznes.

Spotkania odbywające się podczas wydarzenia, pozwolą pozyskiwać młodym firmom klientów komercyjnych i współpracować z liderami branży. Sprzyjają również wprowadzaniu na rynek innowacji, dotarciu do szerszej publiczności, a co za tym idzie również generowaniu przychodów.

Wolves Summit, jak każda duża międzynarodowa impreza stratupowa, jest bardzo ważna dla Wrocławia. Jesteśmy stolicą startupów, z czego jesteśmy bardzo dumni. Dlatego zarówno jako ARAW, jak i Startup Wrocław bardzo chętnie organizujemy takie wydarzenia.
Mateusz Jarzombek, dyrektor Centrum Wspierania Biznesu, ARAW

Szansa na zaprezentowanie swojego pomysłu na biznes

Wolves Summit jest miejscem spotkań przedstawicieli startupów działających w obszarze nowych technologii i innowacji. To dla nich dla szansa na zaprezentowanie swoich projektów i nawiązanie wielu interesujących kontaktów zarówno z podobnymi firmami, jak i potencjalnymi inwestorami.

Jesteśmy startupem pochodzącym z Litwy, który zajmuje się opracowywaniem probiotyków dla zdrowia psychicznego. Na Wolves Summit jesteśmy po to, żeby pokazać innym naszą ofertę oraz przedstawić się inwestorom. Jest to również świetna okazja, żeby spotkać się z innymi startupami. Naprawdę dużo się dzieje.
Anna Chwalibóg z Integral Solutions

Rozpoczynam swoją działalność związaną z przygotowaniem ergonomicznych stanowisk dla kobiet karmiących piersią. To pierwsze takie wydarzenie, w którym biorę udział. Jestem już umówiona na kilka spotkań i mam nadzieję, że zapoznam się tu z innymi startupami i ich ciekawymi projektami.
Klaudia Kasprzak

Strefy dla innowacyjnych i przedsiębiorczych

W tym roku zaplanowano także dedykowane sesje dla deep techu, smart city, inwestorów zorientowanych społecznie i startupów rozwijanych w czasach kryzysu. Wolves Summit pokazuje również historie sukcesu, oferując m.in.:

  • Expo Zone - największą strefę wystawową w historii Wolves Summit
  • Great Pitch Contest - konkurs dla innowacyjnych projektów, w którym o tytuł najlepszego startupu powalczy 50 półfinalistów w tematycznych ścieżkach
  • Corporate Innovation Challenges & Side Events - inicjatywy wspierające ekosystem w czasach kryzysów na potrzeby stabilnej przyszłości
  • Talent Matchmaking - możliwość spotkania z potencjalnymi współzałożycielami lub pracodawcami.

Część merytoryczną wydarzenia zwieńczy impreza networkingowa dla uczestników wydarzenia.  Aktualna agenda dostępna jest na stronie organizatora. Wszystkie prezentacje odbywają się w języku angielskim.

Bądź na bieżąco z Wrocławiem!

Kliknij „obserwuj”, aby wiedzieć, co dzieje się we Wrocławiu. Najciekawsze wiadomości z www.wroclaw.pl znajdziesz w Google News!

Reklama
Powrót na portal wroclaw.pl