wroclaw.pl strona główna Przedsiębiorcy i biznes we Wrocławiu Przedsiębiorczy Wrocław - strona główna

Infolinia 71 777 7777

10°C Pogoda we Wrocławiu
wroclaw.pl strona główna

Wyszukiwarka

Aby wyświetlić zawartość strony, zaakceptuj pliki cookie
Reklama
  1. wroclaw.pl
  2. Przedsiębiorczy Wrocław
  3. Aktualności
  4. Miasto chce modernizacji targowiska w Leśnicy z ciekawą ofertą dla mieszkańców
Zdjęcie ilustracyjne Zrzeszenie Handlu i Usług we Wrocławiu
Zdjęcie ilustracyjne

Targowisko przy ul. Skoczylasa w Leśnicy zostanie zmodernizowane. Miasto chce, by oprócz stoisk kupieckich było tam miejsce na nową ofertę dla mieszkańców oraz różnego rodzaju imprezy plenerowe. To kolejny pomysł na ożywienie miejskich bazarów.

Miasto chce, by wzorem m.in. Ryneczka Jemiołowa na Osiedlu Gajowice, w Leśnicy powstał ryneczek targowy. To plan, który od początku swojej kadencji realizuje prezydent Wrocławia.

Obok funkcji handlowej takie miejsca są ważne ze względów społecznych. Ludzie się poznają, budowane są więzi i relacje, na których mi tak bardzo zależy. Obecnie pracujemy nad projektem osiedli kompletnych i chcemy tworzyć takie przestrzenie wspólne dla mieszkańców

mówił Jacek Sutryk prezydent Wrocławia, podczas otwarcia nowego targowiska przy ul. Jemiołowej.

Mieszkańcy chcą nowego targowiska w Leśnicy

Plac targowy przy ul. Skoczylasa w Leśnicy będzie zmodernizowany. Przedstawiciele magistratu podkreślają, że obecna jakość tej przestrzeni wymaga poprawy nie tylko z uwagi na zmieniające się oczekiwania klientów, ale również brak zainteresowania ze strony nowych przedsiębiorców. Zobacz: Wrocławskie targowiska [MAPA]

Aby poznać bieżącą sytuację targowiska oraz zaproponować dalsze działania odbyliśmy wiele rozmów z kupcami i Radą Osiedla Leśnica. W lipcu tego roku prowadziliśmy także konsultacje społeczne, z których wnika, że okoliczni mieszkańcy chcą zachowania funkcji handlowej tego miejsca

Małgorzata Golak z Biura Rozwoju Gospodarczego UM Wrocławia.

Ryneczek Leśnica z nową ofertą. Miasto szuka inwestora targowiska

Targowisko przy ul. Skoczylasa w Leśnicy Fot. BRG
Targowisko przy ul. Skoczylasa w Leśnicy

Małgorzata Golak dodaje, że decyzja co do skali prac modernizacyjnych, zostanie podjęta po dokładnej analizie i oszacowaniu kosztów, ze wskazaniem na ich podstawowy zakres – umożliwiający dalszą inwestycję ze strony przyszłego operatora oraz uwzględniający poszerzenie funkcji placu np. o gastronomiczną i rekreacyjną. Miasto, w miarę swoich możliwości budżetowych, zaangażuje się w niezbędne prace adaptacyjne. To, jak może zmienić się targowisko w Leśnicy widać już na odnowionym Targowisku Niedźwiedzia, gdzie ofertę handlową wzbogacono o popularne food trucki oraz imprezy plenerowe, w tym m.in. giełdy staroci.

– Po wyłonieniu nowego operatora targowiska, który wybrany zostanie w drodze konkursu, wzbogacimy ofertę tego miejsca z uwzględnieniem potrzeb mieszkańców. Dłuższe godziny funkcjonowania, organizacja wydarzeń i imprez z partnerami lokalnymi czy wprowadzenie nowej oferty to tylko niektóre z nich, możliwe do realizacji przy dobrej współpracy – dodaje przedstawicielka BRG.

Osoby lub organizacje zainteresowane zorganizowaniem placu targowego w Leśnicy w nowej odsłonie, mogą kontaktować się z Biurem Rozwoju Gospodarczego Urzędu Miejskiego Wrocławia, tel. 71/777 78 17, 71 777 71 74.

Bądź na bieżąco z Wrocławiem!

Kliknij „obserwuj”, aby wiedzieć, co dzieje się we Wrocławiu. Najciekawsze wiadomości z www.wroclaw.pl znajdziesz w Google News!

Reklama
Powrót na portal wroclaw.pl Wróć na portal wroclaw.pl