wroclaw.pl strona główna Przedsiębiorcy i biznes we Wrocławiu Przedsiębiorczy Wrocław - strona główna

Infolinia 71 777 7777

9°C Pogoda we Wrocławiu
Ikona powietrza

Jakość powietrza: dobra

Dane z godz. 03:00

wroclaw.pl strona główna
Reklama
  1. wroclaw.pl
  2. Przedsiębiorczy Wrocław
  3. Aktualności
  4. Niemiecki gigant motoryzacyjny przenosi się do Nowego Targu we Wrocławiu
Biurowiec Nowy Targ źródło: Schaeffler
Biurowiec Nowy Targ

Schaeffler, międzynarodowy dostawca części dla branży motoryzacyjnej i przemysłu, przenosi centrum usług wspólnych do biurowca Nowy Targ we Wrocławiu. Firma zapowiada zwiększenie zatrudnienia.

Reklama

Firma Schaeffler we Wrocławiu jest od października 2018 roku, gdy w w biurowcu Sagittarius Business House przy ul. Suchej otworzyła centrum usług wspólnych – Schaeffler Global Services Europe. To tam pracownicy realizowali procesy biznesowe w obszarach finansów, HR, zakupów, logistyki, robotyki, automatyzacji i IT oraz dostarcza usługi z zakresu transformacji procesów biznesowych.

Zwiększają zatrudnienie

Firma regularnie zwiększa zatrudnienie. W ciągu kilku najbliższych lat zatrudni do 800 specjalistów, stąd decyzja o wynajęciu 6200 mkw. w biurowcu Nowy Targ.

Anna Berczyńska, dyrektor zarządzająca w Schaeffler Global Services Europe podkreśla, że dzięki lokalizacji w ścisłym centrum miasta, tuż przy Galerii Dominikańskiej, pracownicy łatwiej i szybciej skorzystają z pobliskiej oferty kulturalnej czy gastronomicznej i załatwią sprawy urzędowe.

– W biurowcu Sagittarius czuliśmy się świetnie – to było idealne miejsce na dobry początek naszej obecności we Wrocławiu. Teraz, zgodnie z planem, rośniemy i rozszerzamy swoje portfolio. Zaawansowane usługi biznesowe oparte o nowe technologie i sztuczną inteligencję wymagają nowoczesnych przestrzeni biurowych i najlepszych warunków dla naszych specjalistów – dodaje Anna Berczyńska.

Źródło: Schaeffler

Zainteresowani kandydaci mogą uzyskać więcej informacji, a także zarejestrować swoją aplikację na stronie - TUTAJ.

Schaeffler w biurowcu Nowy Targ

W Nowym Targu pracownicy mają do dyspozycji szereg udogodnień i nowoczesnych rozwiązań. Poza 7 kondygnacjami naziemnymi w biurowcu znajduje się dwupoziomowy podziemny parking z 73 punktami ładowania samochodów elektrycznych i specjalna stacja szybkiego ładowania.

Czytaj także: Biurowiec Nowy Targ już gotowy. Zobacz, jak miejsce zmieniało się na przestrzeni 150 lat [ZDJĘCIA]

W porównaniu ze standardowymi rozwiązaniami biurowymi budynek zapewnia nawet do 30% więcej świeżego powietrza dzięki zastosowaniu filtrów powietrza i czujników stężenia dwutlenku węgla, dysponuje też systemem ograniczającym zużycie wody o 40%. Wszystko to zaś przy cichszej pracy urządzeń.

Ze względu na wykorzystanie tych rozwiązań Nowy Targ został certyfikowany zgodnie z systemem oceny LEED Platinum, który mierzy dbałość o zrównoważony rozwój ekologiczno-energetyczny budynku. To współgra z podstawową misją firmy Schaeffler – zrównoważonym rozwojem i ochroną środowiska. Firma skupia się na promocji ekologicznych środków transportu, e-mobilności i efektywnego gospodarowania energią.

Źródło: Schaeffler

– Grupa Schaeffler prowadzi działalność w branży motoryzacyjnej na skalę globalną. Będąc firmą rodzinną, poza dużymi możliwościami rozwoju, zapewniamy naszym pracownikom atmosferę zaufania i poczucie stabilności. Wprowadzamy w życie ideę, którą nazywamy współpracą przyszłości. To dzięki niej nasi pracownicy, pracując w zespołach projektowych, mogą rozwijać się w duchu otwartości, współpracy i efektywności. Właśnie tak rozumiemy nowoczesne, atrakcyjne warunki pracy. Cieszymy się, że dołączyliśmy do społeczności biurowca Nowy Targ – dodaje Anna Berczyńska.

Przedstawiciele Schaefflera podkreślają, ważnymi partnerami wspierającymi firmę w jej rozwoju w stolicy Dolnego Śląska są: Agencja Rozwoju Aglomeracji Wrocławskiej i Uniwersytet Ekonomiczny we Wrocławiu.

Źródło: Schaeffler

Grupa Schaeffler jest jedną z największych na świecie firm rodzinnych, a dzięki 170 lokalizacjom w 50 krajach, dysponuje rozbudowaną siecią zakładów produkcyjnych, centrów badawczo-rozwojowych oraz firm handlowych. Schaeffler jest obecny w Polsce od 1987 r.

Bądź na bieżąco z Wrocławiem!

Kliknij „obserwuj”, aby wiedzieć, co dzieje się we Wrocławiu. Najciekawsze wiadomości z www.wroclaw.pl znajdziesz w Google News!

Reklama
Głosuj na Wrocławski Budżet Obywatelski 2023. Otwiera się w nowej karcie
Powrót na portal wroclaw.pl Wróć na portal wroclaw.pl