wroclaw.pl strona główna Przedsiębiorcy i biznes we Wrocławiu Przedsiębiorczy Wrocław - strona główna

Infolinia 71 777 7777

-3°C Pogoda we Wrocławiu
Ikona powietrza

Jakość powietrza: umiarkowana

Dane z godz. 00:00

wroclaw.pl strona główna
Reklama
  1. wroclaw.pl
  2. Przedsiębiorczy Wrocław
  3. Aktualności
  4. Wrocław będzie miał hotel jakiego w Polsce jeszcze nie było [SZCZEGÓŁY]

Pałac Hatzfeldów będzie hotelem. Nowy właściciel, wrocławski deweloper Rafin, podpisał umowę z międzynarodową siecią Marriott International, na markę Autograph Collection z segmentu premium. Odbudowany Pałac Hatzfeldów będzie funkcjonował wg najwyższych standardów hotelowych na świecie. Zobacz szczegóły.

Reklama

17 listopada 2021 roku Spółka Rafin wygrała przetarg na zabytkowy Pałac Hatzfeldów, czyli dawnej siedziby BWA przy ul. Wita Stwosza 31/32 we Wrocławiu.

Po 9 miesiącach prac i analiz – zgodnie z deklaracjami po wygranym przetargu – Rafin w sierpniu 2022 roku podpisał umową franczyzową z firmą Marriott International. Oznacza to, że odbudowany pałac będzie funkcjonował wg najwyższych standardów hotelowych na świecie, a rewitalizacja budynku będzie ściśle nadzorowane przez międzynarodowego partnera, zgodnie z autorskim, wspólnie przygotowanym projektem z segmentu premium.

W Pałacu Hatzfeldów spółka Rafin planuje zupełnie nową funkcję hotelową ze 149 pokojami, salą balową, konferencyjną, centrum spa, basenem i siłownią oraz garażem podziemnym, jednak jego wnętrza architekturą nawiązywać będą do historycznych oryginałów.

Odbudowany Pałac Hatzfeldów będzie funkcjonował wg najwyższych standardów hotelowych na świecie

Od momentu zakupu Pałacu Hatzfeldów było wiadomo, że obiekt odzyska swój dawny, historyczny wygląd. Firma Rafin ma już na swoim koncie rewitalizacje kilku zabytkowych obiektów, a w koncepcji przetargowej postawiła właśnie na odtworzenie tak istotnego dla okolic wrocławskiego Rynku zabytku.

Naszym celem jest odbudowa Pałacu Hatzfeldów przy zachowaniu kluczowych parametrów pierwowzoru pozwalających na zaimplementowanie w obiekcie funkcji hotelowej. Rewitalizacja Pałacu Hatzfeldów, unikalna ze względu na jego wartość historyczną, architekturę oraz lokalizację wymaga  szczególnego, nacechowanego pietyzmem podejścia
podkreślał w 2021 roku Paweł Rojek, prezes spółki Rafin

Ostatnie 9 miesięcy spółka Rafin poświęciła na dokładną analizę najlepszych marek hotelowych z segmentu premium. Wybór marki – w tym przypadku – oznacza dopiero początek szerokiego zakresu prac projektowych i designerskich.

Odwiedzaliśmy najlepsze hotele w Berlinie, Londynie i innych europejskich miastach i właśnie Autograph Collection wywarł na nas największe wrażenie. Nie chodzi tylko o poziom wykończenia, segment premium, wszechobecny luksus czy standard obsługi - bo te atrybuty odnaleźć można w wielu obiektach tej klasy - ale indywidualne przygotowanie autorskiego projektu hotelu w odniesieniu do jego wartości historycznej, w myśl idei Autograph Collection: Exactly like nothing else 
Grzegorz Rojek, prezes spółki Cohm należącej do grupy kapitałowej inwestora, odpowiedzialny za zarządzanie obiektami hotelowymi w portfolio wrocławskiego dewelopera

Marriott International Autograph Collection Pałacu Hatzfeldów

Sieć Marriott International posiada ponad 8000 hoteli, w których jest 1,45 milionów pokoi w 139 krajach. Marka Autograph Collection to 266 działających hoteli w 44 krajach oraz kolejnych 91 hoteli, które są w przygotowaniu.

Cechą charakterystyczną Autograph Collection, która przesądziła o wyborze tej marki dla Pałacu Hatzfeldów jest szacunek dla wartości historycznej adoptowanego zabytku, jak również unikalne dostosowanie do niestandardowych obiektów. 

Cieszymy się i jesteśmy dumni ze inwestor wybrał Autograph Collection dla tak prestiżowego projektu jakim jest rewitalizacja Pałacu Hatzfeldów we Wrocławiu
Janusz Mitulski, Starszy Dyrektor ds Rozwoju na Europe Środkowo-Wschodnia sieci Marriott International

Oprócz wspomnianego Berlina, Londynu czy Barcelony obiekty Marriott International sygnowane Autograph Collection możemy znaleźć w Zamku Lieser czy Villi Rothschilda w Niemczech, Toledo w Hiszpani czy też słynny Hotel Banke Opera przy Rue La Fayette w Paryżu. 

Wita Stwosza z odbudowanym Pałacem Hatzfeldów Marriott International

Inwestor ma teraz plan na przywrócenie dawnego wyglądu oraz podniesienie jakości ulicy Wita Stwosza. Celem jest zrewitalizowanie zabytkowego ciągu komunikacyjnego prowadzącego turystów do Rynku m.in. poprzez renowację zabytkowego hotelu Lothus (znajdującego się dokładnie naprzeciwko zakupionego Pałacu Hatzfeldów).

Spółka ma w swoim portfolio m.in. ukończone rewitalizacje Hotelu Europejskiego oraz Hotelu Piast, a obecnie realizuje odbudowę zabytkowego Hotelu Grand naprzeciw Dworca Głównego PKP. To właśnie po zakończeniu tego projektu Rafin rozpocznie realizację procesu projektowo-budowlanego dla Pałacu Hatzfeldów.

Główną działalnością Rafinu jest branża deweloperska - budowa osiedli mieszkaniowych. To dzięki tej działalności realizujemy nadrzędną misję firmy i naszą pasję jaką jest odbudowa i przywrócenie zabytkowych obiektów Wrocławia wraz z implementacją funkcji hotelowych dla wszystkich mieszkańców i turystów
Piotr Wiak, wiceprezes ds. handlowych Rafin Developer

Bądź na bieżąco z Wrocławiem!

Kliknij „obserwuj”, aby wiedzieć, co dzieje się we Wrocławiu. Najciekawsze wiadomości z www.wroclaw.pl znajdziesz w Google News!

Reklama
Powrót na portal wroclaw.pl