wroclaw.pl strona główna Przedsiębiorcy i biznes we Wrocławiu Przedsiębiorczy Wrocław - strona główna

Infolinia 71 777 7777

3°C Pogoda we Wrocławiu
wroclaw.pl strona główna
Reklama
  1. wroclaw.pl
  2. Przedsiębiorczy Wrocław
  3. Przedsiębiorca
  4. Nieruchomości we Wrocławiu
  5. Rynek nieruchomości
  6. Pierwsza wiecha na Nowych Żernikach: zobacz, co się buduje [ZDJĘCIA]

Pierwsza wiecha na Nowych Żernikach, fot. Tomasz Walków

Można wejść do salonu, po schodach na piętro lub wyjść na taras – 17 maja 2016 r. na pierwszym budynku na Nowych Żernikach zawieszono wiechę. Trwa realizacja pierwszego etapu budowy Nowych Żernik. Na 8 ha powstaną mieszkania dla ok. 2 tys. mieszkańców. Do sierpnia 2016 r. ma być gotowy układ drogowy.

Reklama

To jak powstają Nowe Żerniki można zobaczyć jadąc ul. Kosmonautów w stronę centrum miasta. Po prawej stronie widać pracujące dźwigi i kolejne kondygnacje nowych budynków. 17 maja 2016 r. zawieszono wiechę na pierwszym budynku, którego wykonawcą jest deweloper Osiedle Rodzinne. W uroczystości wzięli udział m.in. przedstawiciele miasta i inwestora.

– Pierwsi są najlepsi – mówi Adam Grehl, wiceprezydent Wrocławia – Zaufali, realizują projekt i dziś widać jeden z ciekawszych projektów na Nowych Żernikach. Ta inwestycja powstaje pomiędzy zabudową wielorodzinną i jednorodzinną, tuż obok oczka wodnego i planowanego domu kultury. Inwestor przewidział tu m.in. zielony dach, tarasy i ogrody. Czekamy na następne etapy na Nowych Żernikach. Przechodzimy od projektów do konkretnych realizacji.

Deweloper Osiedle Rodzinne stawia budynek wielorodzinny w południowo- zachodniej części Nowych Żernik. Inwestycja ma być zakończona w drugiej połowie 2016 r.

– Architekturę charakteryzują duże przeszklenia, a tarasy i wycięcia loggi urozmaicają prostą, modernistyczną bryłę. Pionowe pasy mlecznych, poliwęglanowych doświetleń klatek schodowych, rozcinają budynek na segmenty, typowe dla zabudowy jednorodzinnej. Całość utrzymano w monochromatycznej kolorystyce, z grafitowymi elementami stolarki i balustrad odcinających się na białych ścianach – wyjaśnia deweloper.

Czytaj więcej – Osiedle Rodzinne buduje na Nowych Żernikach.

Ostatnie działki na Nowych Żernikach

Nowe Żerniki mają być architektoniczną wizytówką ESK 2016. Modelowe osiedle z kompletną infrastrukturą drogową i społeczną powstaje na 40 ha terenu. Wrocławski magistrat zaplanował tam obiekty edukacyjne, kulturalne i mieszkalne. W pierwszym etapie budowy Nowych Żernik, na terenie ok. 8 ha powstaną mieszkania dla ok. 2 tys. mieszkańców. 6 deweloperów już buduje, w kolejnych miesiącach będą następni.

– Dosłownie za moment, pierwszy etap, jeżeli chodzi o inwestorów będzie zakończony. Są ostatnie 3 duże działki. Dwie są już przygotowane w ogłoszonym przetargu i mamy bardzo duże zainteresowanie deweloperów  – mówi Piotr Fokczyński, architekt Wrocławia.

TBS na Nowych Żernikach

Piotr Fokczyński podkreśla, że w trakcie przygotowań jest projekt wrocławskiego Towarzystwa Budownictwa Społecznego. Na Nowych Żernikach powstanie budynek łączący trzy funkcje i trzy pokolenia: mieszkania z serwisem opiekuńczym dla osób starszych i niepełnosprawnych, mieszkania pod wynajem oraz przedszkole. Budynek zaprojektowany przez wrocławską pracownię Major Architekci zdobył I nagrodę w ogólnopolskim konkursie zorganizowanym przez TBS.

Czytaj więcej – Trzy pokolenia na Nowych Żernikach – projekt wygrał w ogólnopolskim konkursie.

Do sierpnia powstaną drogi na Nowych Żernikach

Równolegle z inwestycjami prowadzonymi przez deweloperów, na Nowych Żernikach budowane są drogi. Firma Skanska wykonuje roboty drogowe i sieciowe dla inwestycji prowadzonych na Nowych Żernikach przez gminę Wrocław, MPWiK i Fortum.

– Do sierpnia ma być gotowy układ drogowy – podkreśla Piotr Fokczyński.

Skanska wybuduje ponad 3 km dróg dojazdowych do osiedla, ok. 20 tys. mkw. ścieżek rowerowych i chodników do tego sieć wodociągowa, kanalizacja deszczowa i sanitarna oraz ciepłociąg.

Czytaj więcej – Budowa dróg na Nowych Żernikach.

fot. Tomasz Walków

O inwestycjach na Nowych Żernikach czytaj:

Nowe Żerniki budują na… Nowych Żernikach

„Spirala Czasu” – jedna z pierwszych inwestycji na Nowych Żernikach

Osiedle Rodzinne buduje na Nowych Żernikach

Nowe Żerniki: Tak będzie wyglądał targ

Fortum rozpoczęło budowę sieci ciepłowniczej dla Nowych Żernik w lipcu tego roku

Nowe Żerniki - kolejne inwestycje

Jak będą wyglądać Nowe Żerniki – tutaj.

Bądź na bieżąco z Wrocławiem!

Kliknij „obserwuj”, aby wiedzieć, co dzieje się we Wrocławiu. Najciekawsze wiadomości z www.wroclaw.pl znajdziesz w Google News!

Reklama
Powrót na portal wroclaw.pl Wróć na portal wroclaw.pl