Osiedle Rodzinne buduje na Nowych Żernikach

W południowo- zachodniej części Nowych Żernik, deweloper Osiedle Rodzinne stawia budynek wielorodzinny. Będzie on sąsiadował z budowanym przez miasto domem kultury.

  • osiedle-rodzinne-nowe-żerniki

    Na Nowych Żernikach, deweloper Osiedle Rodzinne stawia budynek wielorodzinny, wizualizacja: inwestor

  • osiedle-rodzinne-nowe-zerniki

    Na Nowych Żernikach, deweloper Osiedle Rodzinne stawia budynek wielorodzinny, wizualizacja: inwestor

  • nowe-zerniki

    Na Nowych Żernikach, deweloper Osiedle Rodzinne stawia budynek wielorodzinny, fot.: inwestor


Budowę domu wielorodzinnego już rozpoczęto. Na placu budowy na Nowych Żernikach wylano fundamenty. Inwestor, spółka Osiedle Rodzinne planuje zakończyć inwestycję w drugiej połowie 2016 roku. Budynek jest projektem grupy wrocławskich architektów: Marcina Dziewońskiego, Macieja Hawrylaka, Marcina Majora, Magdaleny Paryny i Joanny Styrylskiej.

plac budowy, sierpień 2015r., fot.: inwestor

Jak informuje inwestor bezpośrednie sąsiedztwo zabudowy jednorodzinnej wymusiło na projektantach stworzenie obiektu, łączącego w swej formie płynne przejście od zabudowy jednorodzinnej do zabudowy wielokondygnacyjnej w dalszej części osiedla.

– Architekturę charakteryzują duże przeszklenia, a tarasy i wycięcia loggi urozmaicają prostą, modernistyczną bryłę. Pionowe pasy mlecznych, poliwęglanowych doświetleń klatek schodowych, rozcinają budynek na segmenty, typowe dla zabudowy jednorodzinnej. Całość utrzymano w monochromatycznej kolorystyce, z grafitowymi elementami stolarki i balustrad odcinających się na białych ścianach – wyjaśnia deweloper.

wizualizacja: inwestor

Projekt przewiduje w jednym budynku zróżnicowaną liczbę kondygnacji i łączy lokale mieszkalne, o powierzchni kawalerek, z mieszkaniami, które swoją wielkością przypominają wręcz domy jednorodzinne. Będą tam mieszkania dwupoziomowe i mieszkania z antresolami.

 – Mamy bogatą ofertę mieszkań, w których w wyraźny sposób możemy wyróżnić dwie strefy, pierwszą typowo mieszkalną oraz drugą, która z powodzeniem może być np. pracownią czy biurem. W projekcie są również mieszkania bezpośrednio połączone z garażami dwustanowiskowymi. Mieszkanie dwukondygnacyjne, dolny poziom – garaż na dwa samochody i pomieszczenie gospodarcze, połączone prywatnymi schodami z drugim poziomem, spełniającym funkcje mieszkaniowe – informuje deweloper.

Ogródki i zielone dach

Duża część mieszkań posiadać będzie własne ogródki, a niewątpliwym atutem projektu są zielone dachy.

– Praktycznie wszystkie dachy, z wyłączeniem prywatnych tarasów, które należą do mieszkań górnych kondygnacji, będą obsadzone roślinnością, retencjonującą znaczną ilość wód opadowych, co w naszym mieście nie jest jeszcze niestety popularnym, proekologicznym rozwiązaniem – wyjaśnia deweloper.

wizualizacja: inwestor

Inwestor informuje, że zdecydował się na proste rozwiązania konstrukcyjne i materiałowe, które pozwolą zrealizować budynek i zaproponować mieszkania w dostępnej cenie (ceny mieszkań zaczynają się od 192 tys. zł).

Więcej informacji na stronie inwestycjitutaj.

O kolejnych inwestycjach na Nowych Żernikach czytaj – „Spirala Czasu” – jedna z pierwszych inwestycji na Nowych Żernikach.

Nowa Architektura dla Europejskiej Stolicy Kultury 2016

Nowe Żerniki mają być architektoniczną wizytówką ESK 2016. Mają korespondować z założeniem wystawowego osiedla WUWA, tworząc tym samym nową, samowystarczalną dzielnicą w zachodniej części miasta. Modelowe osiedle z kompletną infrastrukturą drogową i społeczną powstanie na 40 h terenu, gdzie wrocławski magistrat zaplanował obiekty edukacyjne, kulturalne i mieszkalne.

Jak będą wyglądać Nowe Żerniki – tutaj.Zgłoś uwagę