wroclaw.pl Przedsiębiorcy i biznes we Wrocławiu Przedsiębiorcy i biznes we Wrocławiu
Pogoda we Wrocławiu temperatura powietrza wynosi 6°C
Link do portalu wroclaw.pl
Aby wyświetlić zawartość strony, zaakceptuj pliki cookie
Reklama

Szkoła teatralna sprzedaje willę przy ul. Jastrzębiej

Budynek przy ul. Jastrzębiej 18-20, fot. archiwum AST

Ponad 7,3 mln zł wynosi cena wywoławcza za budynek przy ul. Jastrzębiej 18-20. Szkoła teatralna szuka kupca na willę na Krzykach, w której do roku 2011 kształcili się studenci wydziału aktorskiego.

Reklama

Czterokondygnacyjna willa została wybudowana w 1906 r. według projektu Paula i Richarda Ehrlichów. Ten pierwszy był właścicielem domu. W czasie oblężenia Festung Breslau Rosjanie urządzili tam punkt medyczny.

W 1988 r. willę przejęła Państwowa Wyższa Szkoła Teatralna, przy Jastrzębiej zajęcia mieli studenci Wydziału Aktorskiego. Po ich wyprowadzce w grudniu 2011 r., w budynku działała szkoła Fundacji Lauder-Etz Chaim. Teraz Akademia Sztuk Teatralnych chce ostatecznie pozbyć się zabytkowej rezydencji.

Budynek przy ul. Jastrzębiej, fot. archiwum AST

Willa Ehrlichów stoi na nieco ponad półtorahektarowej działce. Budynek ma ok. 1100 m kw. powierzchni użytkowej. Jest wpisany do rejestru zabytków. Wewnątrz jest kilka sal lekcyjnych różnych wielkości, pomieszczenie służące jako sala gimnastyczna, pomieszczenia biurowe i gospodarcze, mini-stołówka.

Cena wywoławcza to 7 mln 329 tys. zł. Termin zgłoszeń potencjalnych kupców mija 11 kwietnia o godz. 11.30.

Bądź na bieżąco z Wrocławiem!

Kliknij „obserwuj”, aby wiedzieć, co dzieje się we Wrocławiu. Najciekawsze wiadomości z www.wroclaw.pl znajdziesz w Google News!

Reklama
Powrót na portal wroclaw.pl Powrót na portal wroclaw.pl Wróć na portal wroclaw.pl Logo wroclaw.pl