wroclaw.pl strona główna Przedsiębiorcy i biznes we Wrocławiu Przedsiębiorczy Wrocław - strona główna

Infolinia 71 777 7777

3°C Pogoda we Wrocławiu
wroclaw.pl strona główna
Reklama
  1. wroclaw.pl
  2. Przedsiębiorczy Wrocław
  3. Przedsiębiorca
  4. Nieruchomości we Wrocławiu
  5. Rynek nieruchomości
  6. Deweloperzy rozmawiali o rozwoju miast

VII Dni Dewelopera, fot. Katarzyna Kunka

Strategie rozwoju miast, wpływ rynku deweloperskiego na polską gospodarkę, aktualne trendy w mieszkalnictwie oraz nowe możliwości promocji to tylko niektóre tematy, jakie poruszono podczas VII Dni Dewelopera. Odbyły się one 12 października we Wrocławskim Centrum Kongresowym przy Hali Stulecia. To najbardziej prestiżowe wydarzenie w branży mieszkaniowej w Polsce.

Reklama

Kilkuset analityków rynku i specjalistów z branży budownictwa, bankowości, finansów i architektury przyjechało do Wrocławia na VII Dni Dewelopera. Spotkali się tu również prezesi największych firm deweloperskich, szefowie banków oraz politycy i samorządowcy. Tematem przewodnim tegorocznego spotkania było utrzymanie tempa wzrostu polskich miast.

Wrocław wśród największych rynków mieszkaniowych w Polsce

- Bardzo się cieszymy, że to jedno z największych wydarzeń deweloperskich w Polsce już po raz siódmy odbywa się we Wrocławiu – mówi Ewa Kaucz, wiceprezes Agencji Rozwoju Aglomeracji Wrocławskiej. – Wrocław jest jednym z największych w Polsce rynków mieszkaniowych i cały czas prężnie się rozwija. Po Warszawie i Krakowie jesteśmy największym rynkiem mieszkaniowym w Polsce. Jest to kluczowe z punktu widzenia  rozwoju gospodarczego, bo chcąc być miastem atrakcyjnym dla ludzi, musimy mieć bardzo ciekawą ofertę nieruchomości. I właśnie tak się dzieje. We Wrocławiu można kupić zarówno mikro apartamenty, kilkupokojowe mieszkania o różnym standardzie, jak i komfortowe domy. Jest więc w czym wybierać. Cieszymy się również, że Polski Związek Firm Deweloperskich związał się właśnie z naszym miastem.

Podczas debat eksperci dyskutowali między innymi o wyzwaniach finansowych dla budownictwa w zakresie energooszczędności, wpływie zmian demograficznych na rozwój Polski  oraz o proponowanych zmianach w Kodeksie Urbanistyczno- Budowlanym. Wśród poruszanych tematów znalazły się również rozwiązania urbanistyczne, podnoszące komfort życia mieszkańców oraz to, jak będą wyglądać miasta przyszłości i jacy będą ich mieszkańcy. Zaprezentowano także nowoczesne rozwiązania technologiczne wspierające marketing deweloperski m.in. nowe media i zastosowanie efektów 3D i VR.  Podczas konferencji zaprezentowany został również raport REAS dotyczący wrocławskiego rynku nieruchomości.

Potrzebne wspólne stanowisko branży

- Podczas tej konferencji mamy możliwość porozmawiać nie tylko o rynku deweloperskim, który ma realny wpływ na gospodarkę, ale również o problemach, z jakimi my deweloperzy mierzymy się na co dzień, m.in. z częstymi zmianami legislacyjnymi  - mówi Piotr Baran, prezes PCG, wiceprezes wrocławskiego oddziału Polskiego Związku Firm Deweloperskich. - Nasz cykl produkcyjny jest bardzo długi, a te zmiany są bardzo dynamiczne i niejednokrotnie nie są uzgadniane z praktykami z naszej  branży. To spotkanie pozwala nam skonsultować się ze sobą, aby później wysyłać odpowiednie sygnały do rządzących. Celem spotkania jest więc uzgodnienie stanowiska, które chcemy przekazać osobom decyzyjnym w państwie. Liczymy też na to, że dzięki temu będziemy mieli również realny wpływ na rozwój polskich miast. Cieszymy się też, że mamy tu możliwość porozmawiania z Tomaszem Żuchowskim, Wiceministrem Infrastruktury i Budownictwa, ponieważ możemy na miejscu przedyskutować kwestie istotne dla naszej branży.

Organizatorem konferencji był wrocławski oddział Polskiego Związku Firm Deweloperskich oraz Zachodnia Izba Gospodarcza. Głównym partnerem merytorycznym Dni Dewelopera jest PwC. Patronatem honorowym konferencję objęli: Minister Infrastruktury i Budownictwa, Wojewoda Dolnośląski, Marszałek Województwa Dolnośląskiego oraz Prezydent Miasta Wrocławia.

Bądź na bieżąco z Wrocławiem!

Kliknij „obserwuj”, aby wiedzieć, co dzieje się we Wrocławiu. Najciekawsze wiadomości z www.wroclaw.pl znajdziesz w Google News!

Reklama
Powrót na portal wroclaw.pl Wróć na portal wroclaw.pl