4. Na Klecinie powstanie ok. 140 nowych ogródków działowych! Miasto przekazuje 5,5 ha terenu [SZCZEGÓŁY]
Na zdjęciu mężczyzna przy zielonym drzewie owocowym. Marian Matelski, działkowiec z Wrocławia / zdjęcie ilustracyjne www.wroclaw.pl

Władze Wrocławia przekażą Polskiemu Związkowi Działkowców ponad pięć i pół hektara na Klecinie. To teren przylegający do funkcjonujących już Rodzinnych Ogródków Działkowych „Przyjaźń” przy ul. Zabrodzkiej. Na udostępnionym terenie powstanie ok. 140 nowych ogródków. Zobaczcie szczegóły!

Przekazanie działkowcom 5,5 hektara na Klecinie musiała zaakceptować Rada Miejska Wrocławia. Radni jednogłośnie zaakceptowali pomysł władz miasta. Zakłada on oddanie w nieodpłatne użytkowanie na czas nieokreślony czterech fragmentów w rejonie ulicy Zabrodzkiej. Największa ma ok. 4,7 hektara i przylega do już istniejących ogródków wspólnoty działkowców „Przyjaźń”.

Rekompensata za tereny pod wrocławskie drogi

Przekazanie terenu pod nowe ogródki działkowe to forma rekompensaty za ogródki, które w ostatniej dekadzie zostały wykorzystane między innymi pod budowę ulicy Armii Krajowej, ulicy Borowskiej oraz Klecińskiej.
Lech Filipiak, dyrektor Departamentu Nieruchomości i Eksploatacji Urzędu Miejskiego Wrocławia

Decyzja magistratu umożliwi utworzenie na tym terenie ok. 140 nowych ogródków działkowych. Radnym zależy, aby teren był ogólnie dostępny i służył np. spacerowiczom.

We Wrocławiu jest ok. 60 tys. rodzin działkowców, które gospodarują na ok. 1300 ha ogrodów.