wroclaw.pl strona główna Przedsiębiorcy i biznes we Wrocławiu Przedsiębiorczy Wrocław - strona główna

Infolinia 71 777 7777

24°C Pogoda we Wrocławiu
Ikona powietrza

Jakość powietrza: umiarkowana

Dane z godz. 13:20

wroclaw.pl strona główna

Reklama

  1. wroclaw.pl
  2. Przedsiębiorczy Wrocław
  3. Aktualności
  4. Przy lotnisku budują City Park Wrocław
Złożony z dwóch hal City Park Wrocław stanie przy ul. Granicznej źródło: inwestor
Złożony z dwóch hal City Park Wrocław stanie przy ul. Granicznej

Magazyny i biura powstaną w Ideal Idea City Park Wrocław. Hale będą miały modułową konstrukcję a powierzchnia pod wynajem wyniesie blisko 15 tys. mkw. Inwestycja jest związana z rozwojem e-handlu, który bije rekordy w czasach koronawirusa.

Reklama

Złożony z dwóch hal City Park Wrocław stanie przy ul. Granicznej, vis-à-vis parkingu C Portu Lotniczego Wrocław im. Mikołaja Kopernika. Inwestorem jest warszawski deweloper kompleksów magazynowo-biurowych – Ideal Idea Formad.

Hale zaoferują moduły magazynowe o powierzchni 500-600 mkw. i moduły biurowe już od 100 mkw.

City Park Wrocław stanie przy ul. Granicznej, źródło: inwestor

– Jest to oferta bazowa, która w bardzo elastyczny sposób może być konfigurowana i dowolnie zwiększana na zasadzie krotności modułów. Te m.in. czynniki stanowią o unikatowości oferty IIF na polskim rynku. Każda z hal będzie miała dziewięć modułów – mówi Jędrzej Dużyński, leasing manager spółki celowej ds. budowy City Parku Wrocław.

E-handel ma dobrą koniunkturę

Deweloper podkreśla, że inwestycja jest związana z rozwojem e-handlu, który bije rekordy w czasach koronawirusa.

– Szczególnie obecnie w kontekście pandemii, generuje to olbrzymie zapotrzebowanie na parki, jaki właśnie wznosimy we Wrocławiu. Renomowany generalny wykonawca – Strabag SE – będzie dodatkowym gwarantem najwyższej jakości obiektu – dodaje Jędrzej Dużyński.

Powierzchnia City Parku Wrocław pod wynajem wyniesie blisko 15 tys. mkw. Obiekt zaoferuje w swoich dwóch identycznych budynkach powierzchnie magazynowo-produkcyjne, a każdy z nich będzie miał trzy kondygnacje biurowe wykończone w standardzie klasy A. Dla obiektu przewidziano 220 miejsc parkingowych.

Hale będą gotowe w połowie 2021 r.

City Park Wrocław stanie przy ul. Granicznej, źródło: inwestor

– Na grunt Wrocławia przeszczepiamy wszystkie najlepsze standardy naszej firmy. Wraz z nimi będzie to także model techniczny i biznesowy naszego najnowszego Ideal Idea City Parku na granicy Raszyna i Warszawy, który jest piątym z kompleksów magazynowo-biurowych Ideal Idea Formad. Komercjalizacja naszych parków magazynowo-biurowych odbywa się szybciej niż ich budowa – podkreśla Jędrzej Dużyński.

Zgodnie z harmonogramem budowy uzyskanie pozwolenia na użytkowanie hali H1 spodziewane jest w lipcu przyszłego roku, natomiast hali H2 w sierpniu.

Bądź na bieżąco z Wrocławiem!

Kliknij „obserwuj”, aby wiedzieć, co dzieje się we Wrocławiu. Najciekawsze wiadomości z www.wroclaw.pl znajdziesz w Google News!

Reklama

Powrót na portal wroclaw.pl