wroclaw.pl strona główna Przedsiębiorcy i biznes we Wrocławiu Przedsiębiorczy Wrocław - strona główna

Infolinia 71 777 7777

24°C Pogoda we Wrocławiu
Ikona powietrza

Jakość powietrza: umiarkowana

Dane z godz. 13:15

wroclaw.pl strona główna

Reklama

  1. wroclaw.pl
  2. Przedsiębiorczy Wrocław
  3. Aktualności
  4. Gigantyczna realizacja Panattoni w regionie. DSV będzie we Wrocław Logistics South Hub
Na zdjęciu lotniczym hale magazynowe Wrocław Logistics South Hub Wrocław Logistics South Hub
Na zdjęciu lotniczym hale magazynowe Wrocław Logistics South Hub

Panattoni, lider rynku nieruchomości przemysłowych w Europie, wynajmuje blisko 80 000 mkw. firmie DSV – globalnemu operatorowi logistycznemu – w ramach Wrocław Logistics South Hub. Zobacz, szczegóły inwestycji

Reklama

Panattoni, lider rynku nieruchomości przemysłowych w Europie, wynajmuje prawie 80 000 mkw. firmie DSV – globalnemu operatorowi logistycznemu – w ramach Wrocław Logistics South Hub. To pierwsza umowa na powierzchnię w największej w regionie realizacji dewelopera, która docelowo zajmie 250 000 mkw. Jej budowa ruszyła latem br.

Potężny spekulacyjny magazyn powstanie we Wrocławiu. Co będzie w gigantycznej hali?

Panattoni z największym projektem na Dolnym Śląsku. Wrocław Logistics South Hub zajmie blisko ćwierć miliona mkw. Na start 120000 mkw. powierzchni spekulacyjnej. Panattoni, lider rynku nieruchomości przemysłowych w Europie, nie zwalnia tempa i uruchamia kolejną gigantyczną platformę biznesową na Dolnym Śląsku – Wrocław Logistics South Hub w Magnicach, zaledwie 15 km od centrum Wrocławia.

DSV w ramach Wrocław Logistics South Hub

Już pod koniec marca 2023 r. Panattoni zbliży się do ćwierć miliona m kw. powierzchni przemysłowej dostarczonej dla firmy DSV w Polsce. Właśnie wtedy oddane zostanie 75 300 mkw. w ramach inwestycji Wrocław Logistics South Hub, która łącznie zajmie 247 000 mkw. To kolejna w regionie realizacja dla globalnego operatora logistycznego, dla którego Panattoni dostarczało powierzchnie także m.in. w Warszawie, Łodzi, Krakowie, czy Gdańsku.

DSV cały czas rozwija się na polskim rynku, a w tym roku po raz kolejny znalazło się na podium w rankingu firm branży TSL. Cieszymy się, że dostarczając powierzchnię w całej Polsce możemy ten sukces wspierać i że firma posiadająca biura w ponad 90 krajach, w regionie środkowo-wschodniej Europy stawia właśnie na nas. My odpłacamy się wyśrubowanym standardem technologicznym i w zakresie zrównoważonego budownictwa, co dla firmy o takim zasięgu i ambicjach jest ogromnie ważne. Dokładając doskonałą lokalizację, blisko trasy S8, stajemy się partnerem idealnym w działaniu krajowym i międzynarodowym
Marek Dobrzycki, Managing Director z Panattoni.

Inwestor dodaje, że zrównoważona realizacja powierzchni dla DSV pozwoli deweloperowi uzyskać certyfikację metodą BREEAM na poziomie Excellent oraz znacznie obniżyć zużycie energii i emisję CO2. Pracownicy skorzystają m.in. z zielonych stref relaksu czy nowoczesnych pomieszczeń biurowych zbadanych pod kątem akustyki, jakości powietrza i dostępu światła dziennego. Panattoni przygotuje również punkty ładowania samochodów elektrycznych czy miejsca dla carsharingu.

Największa realizacja Panattoni na Dolnym Śląsku – Wrocław Logistics South Hub

Lokalnie i międzynarodowo. Największa realizacja Panattoni na Dolnym Śląsku – Wrocław Logistics South Hub – powstaje w Magnicach, w bezpośrednim sąsiedztwie trasy S8 przecinającej niemal cały kraj – od Białegostoku na północnym-wschodzie aż po Autostradową Obwodnicę Wrocławia (A8).

Kompleks znajduje się także niedaleko autostrady A4, umożlwiającej sprawne połączenie z krajami Europy zachodniej. Międzynarodowy charakter inwestycji podkreśla czas zaledwie dwóch godzin, jaki dzieli ją od granic z Czechami oraz Niemcami.

Ogromny popyt na potężne magazyny i parki logistyczne we Wrocławiu. Co się znajduje w gigantycznych halach

Obecnie na Dolnym Śląsku powstaje ponad 600 tys. metrów kwadratowych nowoczesnych magazynów. Prawie dwie trzecie z nich deweloperzy budują we Wrocławiu i najbliższej okolicy. Na dolnośląskie hale czekają przede wszystkim najemcy z sektorów e-commerce oraz logistyki. Potężne magazyny w regionie budują Panattoni, Hillwood oraz GLP. I na tym nie koniec, bo w kolejce z nowymi inwestycjami już czekają kolejni deweloperzy. Nowe inwestycje, to dużo nowych miejsc pracy.

Bądź na bieżąco z Wrocławiem!

Kliknij „obserwuj”, aby wiedzieć, co dzieje się we Wrocławiu. Najciekawsze wiadomości z www.wroclaw.pl znajdziesz w Google News!

Reklama

Powrót na portal wroclaw.pl