wroclaw.pl strona główna Przedsiębiorcy i biznes we Wrocławiu Przedsiębiorczy Wrocław - strona główna

Infolinia 71 777 7777

10°C Pogoda we Wrocławiu
wroclaw.pl strona główna

Wyszukiwarka

Aby wyświetlić zawartość strony, zaakceptuj pliki cookie
Reklama
  1. wroclaw.pl
  2. Przedsiębiorczy Wrocław
  3. Aktualności
  4. Wrocławski GlobalLogic: pierwsze w Europie Laboratorium Naukowego Kanzi
źródło: GlobalLogic

Wrocławski GlobalLogic rozwija współpracę z Zachodniopomorskim Uniwersytetem Technologicznym w Szczecinie. Uczelnia powiększy zasoby dydaktyczne o Laboratorium Naukowe Kanzi. Będzie to pierwsza tego rodzaju placówka w Europie. Powstanie dzięki współpracy firm Rightware i GlobalLogic.

Reklama

Laboratoria Nauki Kanzi oferują partnerom wdrożenie Kanzi – zestawu narzędzi wykorzystywanego w  programach produkcyjnych przez ponad 50 marek w branży motoryzacyjnej. Rightware dostarcza uniwersytetom licencje edukacyjne, podczas gdy Partnerzy Kanzi współpracują bezpośrednio z kadrą uniwersytecką w celu opracowania specjalistycznych kursów oraz oferowania wsparcia i coachingu dla studentów.

– Program Laboratorium Nauki Kanzi ma na celu zapewnienie producentom pojazdów i ich dostawcom, kadry inżynieryjnej wyspecjalizowanej m.in. w projektach badawczych z zakresu User Experience (UX). Ten rodzaj projektowania zakłada wykorzystanie doświadczeń użytkowników. Dzięki temu inżynierowie mogą opracować np. deskę rozdzielczą samochodu o optymalnych parametrach, które zapewnią kierowcy szybki, intuicyjny dostęp do wszelkich informacji związanych z funkcjonowaniem pojazdu – mówi Piotr Krzysztofik, prezes GlobalLogic Polska i Chorwacja.

Samochody autonomiczne, wykrywanie i rozpoznawanie twarzy czy informacyjny system rozszerzonej rzeczywistości, to tylko niektóre przykłady innowacji w branży automotive realizowane we Wrocławiu przez GlobalLogic.

Czytaj więcej: Co robi wrocławski GlobalLogic

GlobalLogic Automotive Lab

Wdrożenie w dydaktyce środowiska Kanzi stanowi kolejny etap rozbudowy GlobalLogic Automotive Lab. W najbliższym semestrze planowana jest ogólna prezentacja możliwości i pierwsze zajęcia praktyczne z oprogramowaniem Kanzi Rightware dla studentów na kierunku Informatyka. W następnej kolejności realizowane będą zajęcia z zakresu systemów wbudowanych.

– Wierzymy, że Laboratoria Nauki Kanzi umożliwią młodzieży zdobycie cennej wiedzy i stanie się atrakcyjnymi kandydatami na rynku pracy – zaznacza Piotr Krzysztofik.

Piotr Krzysztofik, źródło: GlobalLogic

Derek Sellin, wiceprezes ds. marketingu i Lider Programu Partnerskiego Kanzi w Rightware dodaje, że GlobalLogic jest idealnym partnerem do prowadzenia programu Laboratorium Nauki Kanzi w Polsce ze względu na bogate doświadczenie firmy w dziedzinie technologii i projektowania HMI w branży motoryzacyjnej.

O GlobalLogic

GlobalLogic posiada 30 centrów inżynieryjnych i studiów projektowych, zatrudnia ponad 16 000 profesjonalistów z całego świata. Siedziba główna firmy znajduje się w Dolinie Krzemowej. GlobalLogic Poland działa w pięciu polskich miastach - Wrocławiu, Krakowie, Szczecinie, Koszalinie oraz Zielonej Górze i zatrudnia ponad 1150 inżynierów i menedżerów. Polski oddział GlobalLogic specjalizuje się w tworzeniu oprogramowania dla systemów wbudowanych oraz cyfrowej transformacji.

O Rightware

Rightware zapewnia narzędzia i usługi do opracowywania zaawansowanych cyfrowych interfejsów użytkownika dla ponad 50 marek motoryzacyjnych. Filozofia Kanzi opiera się na umocnieniu pozycji projektantów, stawiając na pierwszym miejscu łatwość użycia, szybkie prototypowanie, skuteczność przepływu pracy, wysoką wydajność i wsparcie dla wielu platform. Siedziba Rightware mieści się w Finlandii, a oddziały firmy znajdują się również w USA, Niemczech, Włoszech, Chinach, Korei Południowej i Japonii.

GlobalLogic Polska robi we Wrocławiu "Nową Strzegomską". Nowe biuro i wzrost zatrudnienia

Czytaj więcej o planach światowego giganta GlobalLogic Polska we Wrocławiu.

Czytaj także:

Bądź na bieżąco z Wrocławiem!

Kliknij „obserwuj”, aby wiedzieć, co dzieje się we Wrocławiu. Najciekawsze wiadomości z www.wroclaw.pl znajdziesz w Google News!

Reklama
Powrót na portal wroclaw.pl Wróć na portal wroclaw.pl