wroclaw.pl strona główna Przedsiębiorcy i biznes we Wrocławiu Przedsiębiorczy Wrocław - strona główna

Infolinia 71 777 7777

9°C Pogoda we Wrocławiu
Ikona powietrza

Jakość powietrza: dobra

Dane z godz. 03:00

wroclaw.pl strona główna
Reklama
  1. wroclaw.pl
  2. Przedsiębiorczy Wrocław
  3. Aktualności
  4. GlobalLogic z nagrodą ABSL Diamonds
Gala ABSL Diamonds Awards źródło: absl-diamonds.com
Gala ABSL Diamonds Awards

GlobalLogic Polska z siedzibą główną we Wrocławiu, otrzymał prestiżową nagrodę – ABSL Diamonds – w kategorii Talent Development & Education. Firma została doceniona za program edukacyjny realizowany we współpracy z polskimi uczelniami, z którego korzystają młodzi inżynierowie. W tym roku we Wrocławiu firma planuje otworzyć GlobalLogic Junior Academy.

Reklama

Nagrody przyznawane w konkursie ABSL Diamonds stanowią prestiżowe wyróżnienia dla firm, które wdrożyły innowacyjne projekty poprawiające ich działalność i umacniające sektor usług biznesowych. GlobalLogic Polska doceniono za program GlobalLogic Education, w ramach którego prowadzone jest kształcenie młodej kadry inżynierskiej.

– Pracujemy w gronie najlepszych. Zatrudniamy wyspecjalizowaną kadrę menedżerów, inżynierów i developerów oprogramowania oraz testerów. Są oni nie tylko ekspertami, ale również dobrymi mentorami. To daje nam możliwość dzielenia się wiedzą poprzez różne inicjatywy edukacyjne. Nagroda ABSL Diamonds potwierdza nasz profesjonalizm – mówi Piotr Krzysztofik, prezes GlobalLogic Polska i Chorwacja.

GlobalLogic Education to także odpowiedź na potrzeby rozwijającej się firmy, która osiąga ponad 40% wzrost rok do roku.

– Skala projektów realizowanych w GlobalLogic jest ogromna, a wykorzystanie najnowszych technologii generuje zapotrzebowanie na najlepszych inżynierów – dodaje Piotr Krzysztofik.

GlobalLogic organizuje ogólnodostępne spotkania i konferencje – w tym GL Tech Talks w Krakowie, Embedded Meetup i WrotQA we Wrocławiu czy IT in Automotive w Szczecinie. Firma zapewnia również szkolenia e-learningowe oraz warsztaty. Inżynierowie mogą uczestniczyć w kursach rozszerzających umiejętności techniczne oraz miękkie.

GlobalLogic Junior Academy we Wrocławiu

W ramach programu GlobalLogic Education firma prowadzi ciekawe inicjatywy edukacyjne. Jedną z nich jest projekt GlobalLogic Junior Academy, przeznaczony dla studentów uczelni technicznych. Realizowany jest we współpracy z siedmioma szkołami wyższymi w Polsce. Jego celem jest pozyskanie najbardziej utalentowanych młodych entuzjastów oprogramowania i nowych technologii.

Automotive Lab, źródło: GlobalLogic Polska

– Pierwszą akademię założyliśmy w 2016 roku. Obecnie w Koszalinie prowadzimy Student Development Program, w Szczecinie – Automotive Academy, w Krakowie Summer Academy, a w Zielonej Górze – Automotive Academy. W 2019 roku planujemy uruchomić kolejną GlobalLogic Junior Academy, tym razem we Wrocławiu. Projekt realizowany jest w Polsce, jest jednak częścią globalnej strategii firmy – wyjaśnia Agnieszka Staszewska, starszy specjalista ds. Nauki i Rozwoju Pracowników w GlobalLogic.

Automotive Lab

Najnowsza inicjatywa firmy to Automotive Lab. Wspólnie z Zachodniopomorskim Uniwersytetem Technologicznym w Szczecinie powstało specjalistyczne laboratorium.

– Studenci mogą tam zdobywać praktyczne umiejętności z zakresu sprzętu i oprogramowania dla branży automotive oraz systemów wbudowanych. Niepodważalnym atutem naszego laboratorium jest zapewnienie kontaktu ze sprzętem, technologiami i oprogramowaniem faktycznie wykorzystywanym w branży motoryzacyjnej – dodaje Piotr Krzysztofik.

Innowacyjne pomysły z Wrocławia

Na świecie od 17 lat, a w Polsce od 2015 r. GlobalLogic realizuje projekty we Wrocławiu, Krakowie, Szczecinie, Koszalinie i Zielonej Górze. Siedziba główna firmy znajduje się w Dolinie Krzemowej w Stanach Zjednoczonych. To międzynarodowy gigant w branży informatycznej. Specjalizują się m.in. w rozwiązaniach z zakresu przemysłu 4.0, rozszerzonej rzeczywistości i internetu rzeczy. 

Inżynierowie firmy projektują i tworzą innowacyjne rozwiązania w obszarze nowych technologii dla branży motoryzacyjnej, telekomunikacyjnej, automatyzacji przemysłu, medycznej, bezpieczeństwa i aplikacji mobilnych.

źródło: GlobalLogic Wrocław

To we Wrocławiu powstają rozwiązania dzięki którym możliwa jest komunikacja między maszynami w fabrykach, urządzeniami codziennego użytku oraz pojazdami i urządzeniami mobilnymi. Przedsiębiorstwo rozwija nowe obszary technologii informatycznych w ramach działu badań i rozwoju, R&D.

Czytaj więcej: Co robi wrocławski GlobalLogic.

Bądź na bieżąco z Wrocławiem!

Kliknij „obserwuj”, aby wiedzieć, co dzieje się we Wrocławiu. Najciekawsze wiadomości z www.wroclaw.pl znajdziesz w Google News!

Reklama
Głosuj na Wrocławski Budżet Obywatelski 2023. Otwiera się w nowej karcie
Powrót na portal wroclaw.pl Wróć na portal wroclaw.pl