wroclaw.pl strona główna Przedsiębiorcy i biznes we Wrocławiu Przedsiębiorczy Wrocław - strona główna

Infolinia 71 777 7777

7°C Pogoda we Wrocławiu
Ikona powietrza

Jakość powietrza: poniżej normy

Dane z godz. 01:00

wroclaw.pl strona główna
Reklama
  1. wroclaw.pl
  2. Przedsiębiorczy Wrocław
  3. Aktualności
  4. GlobalLogic AUTOSAR Academy – szkolenia dla inżynierów
zdjęcie ilustracyjne źródło: GL
zdjęcie ilustracyjne

Samochody autonomiczne, wykrywanie i rozpoznawanie twarzy czy informacyjny system rozszerzonej rzeczywistości, to tylko niektóre przykłady innowacji w branży automotive realizowane we Wrocławiu przez GlobalLogic. Firma, chcąc sprostać wyzwaniom rynku motoryzacyjnego, prowadzi we Wrocławiu AUTOSAR Academy.

Reklama

Do tej pory 84 programistów zdobyło umiejętności w AUTOSAR Academy. Tylko w maju, w samym Wrocławiu, akademię ukończyło 14 inżynierów. Obecnie projektują aplikacje zgodne z AUTOSAR, które są używane w najnowocześniejszych samochodach. Wkrótce kolejni chętni będą mogli zdobyć nowe kwalifikacje. 

– Jesteśmy partnerem technologicznym największych dostawców oprogramowania dla motoryzacji. Wiemy, że sytuacja w branży zmienia się niezwykle dynamicznie. Obserwujemy rosnące wymagania techniczne i nowe standardy projektowania aplikacji, dlatego inwestujemy w wiedzę naszych pracowników – wyjaśnia Piotr Krzysztofik, prezes GlobalLogic Polska i Chorwacja we Wrocławiu.

AUTOSAR jest oznaką przełomu technologicznego w motoryzacji i efektem wieloletniej współpracy takich firm jak BMW, Bosch, Continental, Daimler, Ford, Toyota czy Volkswagen. Jest również odpowiedzią na rosnące oczekiwania kierowców w zakresie bezpieczeństwa i komfortu jazdy, ekologii czy eksploatacji. Dla inżynierów natomiast, AUTOSAR to nowy kierunek rozwoju i szansa na ciekawą karierę.

AUTOSAR we wszystkich nowoczesnych samochodach

W ramach AUTOSAR Academy GlobalLogic zapewnia inżynierom dostęp do niezbędnych narzędzi. Program szkoleniowy jest realizowany przez ekspertów posiadających wieloletnie doświadczenie w projektach zgodnych ze standardem AUTOSAR.

– Umiejętności z AUTOSAR można zdobyć tylko w jeden sposób – przez realizowanie zadań analogicznych do projektów komercyjnych – wyjaśnia Kamil Świadek, Senior Project Manager w GlobalLogic. – Barierę stanowi tu najczęściej zakup drogich narzędzi oraz brak trenerów wprowadzających w te złożone zagadnienia. Bez nich, praktyczna nauka AUTOSAR nie jest możliwa – dodaje.

Akademia dla inżynierów

O projektach AUTOSAR realizowanych w GlobalLogic opowiada Kamil Świadek: – Projektowane przez nas aplikacje zgodne z AUTOSAR, można spotkać w najnowocześniejszych samochodach. Tworzymy oprogramowanie, które steruje komputerem pokładowym samochodu, m.in. zarządza odczytem prędkości, światłami, lusterkami oraz pracą wycieraczek. Co więcej, projektujemy też oprogramowanie, które odpowiada za sterowanie HUD (Head-Up Display). System odczytuje i prezentuje znaki drogowe, wykrywa zagrożenia na drodze oraz prezentuje aktualną prędkość pojazdu. Wyświetlacze HUD są krokiem w stronę systemów rozszerzonej rzeczywistości (Augmented Reality) –dodaje Kamil Świadek.

– Osoby zainteresowane udziałem w akademii są weryfikowane pod kątem znajomości wymaganych technologii: C/C++. Następnie przez miesiąc są szkolone przez naszych ekspertów. Po ukończeniu akademii rozpoczynają pracę przy projektach komercyjnych lub inicjatywach wewnętrznych z zakresu R&D” – wyjaśnia Anita Szpila, dyrektor działu odpowiedzialnego za budowanie i pozyskiwanie talentów.

O kolejnych edycjach AUTOSAR Academy, które wystartują we Wrocławiu, Szczecinie i Krakowie, można dowiedzieć się na stronie internetowej GlobalLogic  oraz na profilu firmy w social mediach.

GlobalLogic inwestuje w edukację

GlobalLogic to firma zajmująca się projektowaniem produktów cyfrowych. Zatrudnia we Wrocławiu ponad 440 specjalistów. Jednym z kluczowych elementów jej działalności są inicjatywy na rzecz rozwoju młodych talentów.

Organizacja współpracuje z 8 polskimi uniwersytetami i uczelniami wyższymi. W samym tylko 2018 roku, zainwestowała 1,5 mln dolarów w edukację w dziedzinie IT, intensyfikując dotychczasową współpracę z ponad 20 uczelniami wyższymi w regionie CEE. Działania te obejmują tworzenie specjalistycznych akademii, dodatkowych kierunków dla początkujących oraz zawodowych deweloperów, mentoring, organizację laboratoriów uniwersyteckich i inwestycje w urządzenia dla szkół i placówek naukowych.

Czytaj także:

Bądź na bieżąco z Wrocławiem!

Kliknij „obserwuj”, aby wiedzieć, co dzieje się we Wrocławiu. Najciekawsze wiadomości z www.wroclaw.pl znajdziesz w Google News!

Reklama
Powrót na portal wroclaw.pl