wroclaw.pl strona główna Przedsiębiorcy i biznes we Wrocławiu Przedsiębiorczy Wrocław - strona główna

Infolinia 71 777 7777

21°C Pogoda we Wrocławiu
Ikona powietrza

Jakość powietrza: umiarkowana

Dane z godz. 22:00

wroclaw.pl strona główna
Reklama
  1. wroclaw.pl
  2. Przedsiębiorczy Wrocław
  3. Aktualności
  4. GLOFace powstaje we Wrocławiu. Zobaczysz go na Made in Wrocław 2019
GLOFace powstaje we Wrocławiu. Zobaczysz go na Made in Wrocław 2019 źródło: GL

Wykrycie u kierowcy zawału czy też udaru mózgu i powiadomienie o tym odpowiednich służb – taki informatyczny system wczesnego ostrzegania GLOFace powstaje we wrocławskim odział GlobalLogic Polska. Najnowsze rozwiązania będzie można zobaczyć na Made in Wrocław 2019. Samochody autonomiczne, wykrywanie i rozpoznawanie twarzy czy informacyjny system rozszerzonej rzeczywistości, to tylko niektóre przykłady innowacji w branży automotive realizowane we Wrocławiu przez GlobalLogic.

Reklama

Zawodowi kierowcy częściej, niż osoby pracujące w innych zawodach, narażeni są na choroby serca, szczególnie zawały oraz udary mózgu. Potwierdzają to m.in. wyniki badań kardiologów z Warszawskiego Uniwersytetu Medycznego, którzy w ramach programu RACER, przebadali grupę 500 kierowców.

W grupie poddanej badaniu naukowcy trafili nawet na 20-latków, którzy z powodu nadwagi, a także palenia papierosów mają podwyższone ciśnienie tętnicze, co łączy się z wysokim ryzykiem zawału serca, czy udaru mózgu. W Polsce mamy ponad milionową rzeszę zawodowych kierowców, którzy nie zawsze dbają o zdrowie, a ich styl pracy sprzyja podobnym sytuacjom. Czy możemy coś zrobić, aby monitorować ich stan zdrowia i radykalnie poprawić bezpieczeństwo na drogach?

Wykrywanie symptomów zawału

Kierowca ciężarowego pojazdu, który zasłabł w trakcie jazdy stanowi ogromne niebezpieczeństwo w ruchu drogowym Taki pojazd, wraz z ładunkiem, nierzadko waży kilkadziesiąt ton i może spowodować karambol na drodze.

– Między innymi z tego powodu należy monitorować stan zdrowia kierowców, również w trakcie jazdy – mówi Piotr Krzysztofik, prezes GlobalLogic Polska i Chorwacja. – Taką możliwość daje GLOFace. To rozwiązanie informatyczne, które oferuje szereg funkcjonalności. Jedna z nich umożliwia monitorowanie twarzy kierowcy w celu wykrycia symptomów zawału czy też udaru mózgu. W przypadku wykrycia podejrzanych objawów system informatyczny automatycznie powiadamia odpowiednie służby.

GLOFace – nie tylko identyfikuje i rozpoznaje twarze

Zespół ekspertów z GlobalLogic Polska opracował GLOFace – zaawansowane rozwiązanie informatyczne, które umożliwia wykrycie zawału czy też udaru mózgu. System identyfikuje charakterystyczne symptomy tych chorób, tj. asymetrię twarzy, grymas bólu, tiki. GLOFace umożliwia także monitorowanie twarzy kierowcy w celu wykrycia objawów zmęczenia lub zasypiania.

System ma także szereg innych funkcjonalności. Umożliwiają one rozpoznawanie wielu twarzy w czasie rzeczywistym. GLOFace posiada także mechanizm weryfikacji i potrafi filtrować obrazy niskiej jakości. System może być używany na wielu platformach, a przy tym łatwo rozbudowywany i modyfikowany. Nic nie stoi na przeszkodzie, by w krótkim czasie i bez konieczności wprowadzania większych zmian, zaimplementować dodatkowo na przykład mechanizm rozpoznawania gestów.

Źródło: GL

Dzięki wprowadzeniu wielordzeniowego przetwarzania danych, ekspertom z GlobalLogic Polska udało się skrócić czas potrzebny na rozpoznanie wielu twarzy – im wydajniejsze urządzenie, tym czas oczekiwania na końcowy efekt jest krótszy. Na tle wielu innych dostępnych obecnie rozwiązań aplikację wyróżnia fakt, że śledzi ona i weryfikuje twarze w celu uniknięcia wielokrotnego rozpoznania tej samej osoby.

System umiejętnie odfiltrowuje też rozmazane obrazy twarzy, wpływając na znaczne zmniejszenie liczby pomyłek podczas tego procesu. GLOFace umożliwia przy tym zdalny dostęp do bazy danych zarejestrowanych twarzy przy użyciu osobnej aplikacji, która aktualizuje dane po każdej modyfikacji zasobów.

Źródło: GL

GlobalLogic – zaawansowane rozwiązania informatyczne

Firma GlobalLogic powstała w 2002 roku. Główna siedziba firmy znajduje się w Dolinie Krzemowej w Stanach Zjednoczonych. GlobalLogic jest liderem w zakresie rozwoju cyfrowej transformacji produktu. W Polsce GlobalLogic działa od 2015 roku. W naszym kraju firma ma 5 oddziałów. Znajdują się one we Wrocławiu, Krakowie, Szczecinie, Koszalinie i Zielonej Górze. Aktualnie GlobalLogic Polska zatrudnia 1150 osób. Jeszcze w tym roku zaplanowano wzrost zatrudnienia o 350 osób do 1500 pracowników. Więcej o GlobalLogic Poland – tutaj.

Czytaj także:

Źródło: GL

GlobalLogic na Made in Wrocław – targi i konferencja

Rewolucja w domowym zaciszu, czyli urządzenia AGD sprzężone z Internetem. Zaawansowane systemy informatyczne, zwiększające bezpieczeństwo w ruchu drogowym samochodów przyszłości. Robot Knossos, który porusza się samodzielnie i omija przeszkody. To tylko niektóre atrakcje, przygotowane przez inżynierów z wrocławskiego oddziału GlobalLogic Polska. 

Innowacje GlobalLogic będzie można zobaczyć 17 października podczas Made in Wrocław we Wrocławskim Centrum Kongresowym przy Hali Stulecia. Firma przygotowała swoje stoisko na bezpłatne targi dla wszystkich, którzy będą na Made in Wrocław.

Piotr Krzysztofik, prezes GlobalLogic Polska i Chorwacja wystąpi na konferencji biznesowej, która tego samego dnia odbędzie się podczas Made in Wrocław. Weźmie udział w panelu dyskusyjnym o teraźniejszości i przyszłości branży IT. Konferencja jest biletowana, a wstęp kosztuje 79 zł.

[KUP BILET NA KONFERENCJE MADE IN WROCŁAW]

Bądź na bieżąco z Wrocławiem!

Kliknij „obserwuj”, aby wiedzieć, co dzieje się we Wrocławiu. Najciekawsze wiadomości z www.wroclaw.pl znajdziesz w Google News!

Reklama
Powrót na portal wroclaw.pl Wróć na portal wroclaw.pl