wroclaw.pl strona główna Przedsiębiorcy i biznes we Wrocławiu Przedsiębiorczy Wrocław - strona główna

Infolinia 71 777 7777

10°C Pogoda we Wrocławiu
wroclaw.pl strona główna

Wyszukiwarka

Aby wyświetlić zawartość strony, zaakceptuj pliki cookie
Reklama
  1. wroclaw.pl
  2. Przedsiębiorczy Wrocław
  3. Aktualności
  4. Słynny Gates z USA stawia na Wrocław. Chce tu mieć wielkie centrum finansowe [DZIŚ WIELKIE OTWARCIE]
Wielkie otwarcie Gates Business Services Europe we Wrocławiu, 9 września 2022 r. Oleksandr Poliakovskyi
Wielkie otwarcie Gates Business Services Europe we Wrocławiu, 9 września 2022 r.

Znany na świecie Gates chce mieć we Wrocławiu ogromne centrum finansowo-biznesowe Gates Business Services Europe. To, co produkuje amerykański Gates można znaleźć niemal w każdym mechanicznym urządzeniu na świecie. Zobacz, dlaczego Amerykanie tak chętnie wybrali stolicę Dolnego Śląska.

Reklama

Gates chce mieć we Wrocławiu ogromne centrum finansowe

O otwarciu Gates Business Services Europe w Business Garden Wrocław przy ul. Legnickiej pisaliśmy w marcu 2021 r. Wówczas z powodu pandemii koronawirusa wszystko odbyło się online. 9 września br. na „grand opening” (wielkie otwarcie) Gates Business Services Europe w Business Garden Wrocław już osobiście przylecieli do Wrocławia przedstawiciele amerykańskiej spółki z Europy i ich centrali w Denver w Kolorado. W spotkaniu licznie uczestniczyli pracownicy Gates oraz przedstawiciele miasta i organizacji wspierających rozwój firm i inwestycji w stolicy Dolnego Śląska. Zobacz, dużo zdjęć z otwarcia

Wrocław jest jak dobrze naoliwiona maszyna i przyciąga firmy z całego świata. Cieszymy się, że amerykański Gates rozwija swoje centrum usług wspólnych we Wrocławiu. Miasto stawia na innowacyjność i wszechstronność, a ta amerykańska firma produkuje elementy, które wszędzie występują - od maszyn budowlanych, po sprzęt AGD czy siłowniki
Jakub Mazur, wiceprezydent Wrocławia.

Gates jest jednym z liderów na rynku w produkcji zaawansowanych technologicznie pasków gumowych i przewodów, które używa się w przemyśle, hydraulice, rolnictwie i motoryzacji.

Gates z USA świętuje we Wrocławiu wielkie otwarcie

Amerykanie mają powód do świętowania „wielkiego otwarcia” Gates Business Services Europe we Wrocławiu, bo gdy zaczynali w 2021 r. mówili o zatrudnieniu w swoim centrum usług wspólnych 120 osób. Teraz w Gates Business Services Europe Wrocław pracuje 90 osób, a ma ich być 220.

Gates wybrał Wrocław ze względu na dostępność wysokiej klasy specjalistów, a także studentów i osób, które dopiero wchodzą na rynek pracy
Edyta Kwiatkowska, dyrektor finansowy Gates Business Services Europe we Wrocławiu.

Gates Business Services we Wrocławiu rekrutuje i szuka pracowników: księgowych ze znajomością języków obcych, specjalistów z zakresu IT, analityki i cen.

Gates Business Services we Wrocławiu to pierwsze centrum finansowe Gates na świecie

Gates Business Services we Wrocławiu to centrum usług wspólnych dla firmy Gates w regionie Europy, Bliskiego Wschodu i Afryki. We Wrocławiu wspierają m.in. funkcje finansowe i analitykę cen. Są tutaj także działy IT i zarządzania kadrami.

Decyzja, by centrum finansowe SSC (ang. Shared Services Centers) firmy Gates powstało we Wrocławiu, zapadła w 2019 r. Początkowo firma wynajmowała pomieszczenia w centrum miasta. 1 marca 2020 r. oficjalnie otwarto Gates Business Services Europe.

Wrocław Gates Business Services Europe jest drugim odziałem koncernu Gates Corporation na Dolnym Śląsku. Od 2001 r. firma ma zakład w Legnicy.

Każdego miesiąca Gates produkuje tam ponad 1 mln pasków: paski klinowe, paski wieloklinowe, paski synchroniczne oraz mieszanki gumowe. Jest tam także największe centrum dystrybucyjne Gates w Europie.

Gates Corporation z USA we Wrocławiu

Gates to globalny producent innowacyjnych, wysoce zaawansowanych technicznie rozwiązań w zakresie przenoszenia mocy i płynów. Firma Gates oferuje szeroką gamę produktów klientom szukającym części zamiennych oraz producentom oryginalnego wyposażenia („pierwszy montaż”) w postaci najwyższej jakości komponentów. Firma Gates uczestniczy w wielu sektorach rynku przemysłowego i konsumenckiego.

Produkty Gates odgrywają istotną rolę w różnorodnych zastosowaniach na wielu różnych rynkach, od trudnych i niebezpiecznych branż, takich jak rolnictwo, budownictwo, produkcja i energetyka, po codzienne zastosowania konsumenckie, takie jak drukarki, myjki elektryczne, drzwi automatyczne, odkurzacze i praktycznie każda forma transportu. Produkty firmy Gates są sprzedawane w 128 krajach w czterech regionach handlowych: obu Amerykach; Europa, Bliski Wschód i Afryka; Chinach; oraz Azji Wschodniej i Indiach.

Sektor nowoczesnych usług biznesowych we Wrocławiu

Branża IT we Wrocławiu to ponad 36 tys. osób, a sektor nowoczesnych usług biznesowych, to kolejne 52 tys. i tacy międzynarodowi giganci, jak: KYNDRYL (dawny IBM), Accenture, Capgemini, Dolby, Opera Software, Volvo IT, 3M, Nokia, GlobalLogic, BNY Mellon i Infor. Na tej liście jest także 110 dużych centrów IT i R&D.

Amerykanie chętnie inwestują we Wrocławiu

Popularność Wrocławia wśród amerykańskich inwestorów wynika z coraz wyższych notowań miasta w międzynarodowych rankingach. Czytaj więcej: Wrocław wysoko w rankingu miast przyszłości. Przykłady amerykańskich spółkach inwestujących we Wrocławiu:

Zobacz również

Bądź na bieżąco z Wrocławiem!

Kliknij „obserwuj”, aby wiedzieć, co dzieje się we Wrocławiu. Najciekawsze wiadomości z www.wroclaw.pl znajdziesz w Google News!

Reklama
Powrót na portal wroclaw.pl Wróć na portal wroclaw.pl