wroclaw.pl strona główna Przedsiębiorcy i biznes we Wrocławiu Przedsiębiorczy Wrocław - strona główna

Infolinia 71 777 7777

4°C Pogoda we Wrocławiu
wroclaw.pl strona główna
Reklama
  1. wroclaw.pl
  2. Przedsiębiorczy Wrocław
  3. Aktualności
  4. To będzie perełka! W budynku dawnej Wyższej Szkoły Filologicznej przy Sienkiewicza powstają luksusowe apartamenty [ZDJĘCIA]

Zabytkowa kamienica naprzeciw Ogrodu Botanicznego, w której do niedawna znajdowała się siedziba Wyższej Szkoły Filologicznej, odzyskuje swój dawny blask. Deweloper Bouygues Immobilier Polska ruszył z remontem budynku, w którym powstaną wyjątkowe apartamenty z… salą bilardową! Zobaczcie zdjęcia!

Reklama

Powrót do przedwojennej formy dachu i rewitalizacja elewacji wraz z detalami architektonicznymi – tak będzie wyglądała odrestaurowana kamienica przy ulicy Sienkiewicza 32 we Wrocławiu (w pobliżu Ogrodu Botanicznego), która istnieje w tym miejscu od drugiej połowy XIX wieku.

Wcześniej tu był zakład opiekuńczy, szkoła filologiczna, a teraz będą apartamenty

Odnowienia historycznego budynku i włączenia go w kompleks Sienkiewicza Résidence podjął się francuski deweloper Bouygues Immobilier. Pierwotnie funkcjonował tam zakład opiekuńczy, po wojnie m.in. zakłady wytwórcze sprzętu specjalistycznego, Wojewódzki Inspektorat Ochrony Środowiska, Centrum Naukowo-Produkcyjne Automatyki Energetycznej oraz Wyższa Szkoła Filologiczna.

Zdecydowaliśmy się nie tylko połączyć przeszłość z przyszłością, ale także pokazać, że współczesna architektura może uzupełniać historyczną zabudowę. W ramach inwestycji przy ulicy Sienkiewicza odnowimy zabytkową kamienicę i dobudujemy drugi budynek, który domknie pierzeję i będzie współgrał z istniejącą tam już zabudową
Cezary Grabowski, dyrektor ds. sprzedaży i marketingu Bouygues Immobilier Polska

Prace trwają od prawie dwóch miesięcy, m.in. usuwane są okna, skuwane tynki i wyburzane ścianki działowe. Celem jest doprowadzenie budynku do stanu surowego wewnątrz i przygotowanie go pod wykop garażu, który będzie wykonany przy murach zabytkowej kamienicy.

Remont z troską o historyczne detale budynku

– W projekcie budynku odwołaliśmy się do jego historycznej formy. Oznacza to, że kamienica zyska pierwotną formę wielospadowego dachu. Zostanie odnowiona także elewacja i wszystkie detale, takie jak gzymsy czy opaski przy oknach – mówi Maciej Konopka z Pro Art KONOPKA, architekt Sienkiewicza Résidence. Zwraca też uwagę na fakt, że w projekcie nie uległa znaczącej zmianie pierwotna liczba okien, ich wielkość i rozmieszczenie. Bez zmian pozostawiono również układ klatek schodowych.

Nowym elementem są okna lukarnowe, które występowały dawniej w budynku, ale nie w takiej formie i liczbie jak w nowym projekcie. Dodaliśmy także balkony z balustradami ze szkła przeziernego, ponieważ zależało nam, by nie zakłócały one odbioru historycznej bryły budynku i komponowały się z całością
Maciej Konopka

Największe zmiany będą miały miejsce we wnętrzach – piętra zostaną przeprojektowane i dostosowane do funkcji mieszkaniowej. Projekt rewitalizacji kamienicy był opiniowany przez Miejskiego Konserwatora Zabytków i przygotowany zgodnie z jego zaleceniami.

Galeria zdjęć

– Dołożyliśmy wszelkich starań, by nie ingerować w historyczną formę kamienicy, dlatego też m.in. ocieplenie budynku zostanie wykonane od wewnątrz – podkreśla Maciej Konopka.

Sala bilardowa, taras z widokiem na Ogród Botaniczny...

W odnowionej kamienicy, czyli w części Classic Sienkiewicza Résidence, powstanie 38 apartamentów. Z kolei w nowo wybudowanej części Modern - 76. Część z nich będzie miała niestandardową wysokość prawie 4,2 metra.

Wyróżnikiem będą eleganckie części wspólne, w tym sala bilardowa w części Classic i taras z widokiem na Ogród Botaniczny na dachu części Modern. Na terenie inwestycji powstanie także parking ze 123 miejscami w hali garażowej, a na paterze obu budynków zostało zarezerwowane miejsca dla 10 lokali usługowych.

Źródło: materiały prasowe

Bądź na bieżąco z Wrocławiem!

Kliknij „obserwuj”, aby wiedzieć, co dzieje się we Wrocławiu. Najciekawsze wiadomości z www.wroclaw.pl znajdziesz w Google News!

Reklama
Powrót na portal wroclaw.pl Wróć na portal wroclaw.pl