wroclaw.pl strona główna Przedsiębiorcy i biznes we Wrocławiu Przedsiębiorczy Wrocław - strona główna

Infolinia 71 777 7777

-4°C Pogoda we Wrocławiu
Ikona powietrza

Jakość powietrza: poniżej normy

Dane z godz. 00:00

wroclaw.pl strona główna
Reklama
  1. wroclaw.pl
  2. Przedsiębiorczy Wrocław
  3. Aktualności
  4. Najnowsze inwestycje BSH we Wrocławiu. Jak wykorzystują nowoczesne technologie i oszczędzają energię
Na zdjęciu widać pracownika na linii produkcyjnej piekarników BSH BSH
Na zdjęciu widać pracownika na linii produkcyjnej piekarników BSH

Dzięki inwestycjom w nowoczesne technologie niemiecki koncern BSH we Wrocławiu zmniejszył roczne zużycie prądu w fabrykach lodówek i piekarników. Energetyczne oszczędności zakładów przy ul. Żmigrodzkiej wynoszą tyle, ile rocznie zużywa prądu 1400 rodzin w swoich domach. Wrocławskie zakłady BSH mniej też potrzebują gazu i wody. Wkrótce na dachach będą panele fotowoltaiczne

Reklama

W styczniu 2022 r. z linii produkcyjnych spółki BSH Sprzęt Gospodarstwa Domowego we Wrocławiu zjechał dwumilionowy piekarnik BSH a pod koniec 2021 r. milionowa lodówka BSH we Wrocławiu. Niemiecki koncern BSH rozwija swoje zakłady przy ul. Żmigrodzkiej.

BSH Wrocław: coraz więcej produktów i coraz mniej zużywanej energii

Od 2017 r. spółka BSH Sprzęt Gospodarstwa Domowego we Wrocławiu wciąż zwiększa swoje moce produkcyjne w stolicy Dolnego Śląska. Od 5 lat we wrocławskich zakładach BSH powstały już ponad dwa miliony piekarników i ponad milion lodówek. Docelowo dwie fabryki będą produkowały rocznie po milion urządzeń.

Firma rozwija się zgodnie z zasadami zrównoważonego rozwoju, który jest wpisany w strategię całej Grupy BSH. W ostatnim czasie spółka zmodernizowała np. obszar odtłuszczania korpusów piekarników.

Dzięki nowej technologii odtłuszczania zmniejszyliśmy zużycie wody potrzebnej do jednorazowego napełnienia maszyn o ponad 80%, a zużycie gazu redukujemy w tym procesie do zera. Oznacza to spadek kosztów produkcji, która jednocześnie staje się bardziej zrównoważona
Adrianna Krzysztofik, Inżynier Procesu z BSH.

W ostatnich latach spółka usprawniła też proces zgrzewania elementów piekarników. Dzięki specjalnie zaprojektowanemu urządzeniu, maszyny produkcyjne są automatycznie i precyzyjnie kalibrowane w czasie pracy.

Galeria zdjęć

Paweł Skorupski z BSH, który odpowiada za tę modernizację podkreśla, że wrocławskie zakłady BSH ograniczyły w ten sposób roczną emisję dwutlenku węgla o około 80 ton.

Zrównoważony rozwój w BSH

Od końca 2020 r. wszystkie fabryki, magazyny i biura BSH na świecie są neutralne pod względem emisji dwutlenku węgla. Oznacza to, że każdy produkt BSH powstaje bez pozostawiania śladu węglowego. Grupa BSH zastępuje zielonymi źródłami 63 procent energii. Pozostałe 37 procent jest kompensowane przez projekty z certyfikatami Gold Standard i Verified Carbon Standard.

W Polsce fabryki BSH są zasilane energią elektryczną z jedynie odnawialnych źródeł, przede wszystkim z farm wiatrowych. Poza tym we wszystkich lokalizacjach w Polsce BSH zainstaluje panele fotowoltaiczne na dachach fabryk, magazynów, biur oraz na parkingach. Takie instalacje BSH działają już w Warszawie i w Rzeszowie. Dzięki temu firma będzie rocznie zamieniała promienie słońca w około 10 procent swojego rocznego zapotrzebowania na prąd.

BSH Wrocław: inwestycja za ponad 500 mln złotych

W 2020 r. firma otworzyła we Wrocławiu nowe centrum logistyczne o powierzchni 30 000 mkw. z własną infrastrukturą kolejową. Jednak z uwagi na dynamiczny rozwój, firma wynajęła w ubiegłym roku dodatkowy magazyn o powierzchni około 45 000 mkw. BSH we Wrocławiu szuka pracowników: miejsca pracy, zatrudnienie.

Dwie wrocławskie fabryki: lodówek i piekarników spółki BSH Sprzęt Gospodarstwa Domowego zostały uruchomione w 2017 r. Powstały na miejscu dawnych zakładów AGD przy ul. Żmigrodzkiej 143. Firma BSH zainwestowała w tym miejscu w nowe obiekty i nowoczesne systemy produkcyjne ponad pół miliarda złotych.

W 2021 r. firma BSH otrzymała od Jacka Sutryka, prezydenta Wrocławia, podczas Forum Ekonomicznego w Karpaczu nagrodę – Biznes Odpowiedzialny Społecznie.

Bądź na bieżąco z Wrocławiem!

Kliknij „obserwuj”, aby wiedzieć, co dzieje się we Wrocławiu. Najciekawsze wiadomości z www.wroclaw.pl znajdziesz w Google News!

Reklama
Powrót na portal wroclaw.pl Wróć na portal wroclaw.pl