wroclaw.pl strona główna Przedsiębiorcy i biznes we Wrocławiu Przedsiębiorczy Wrocław - strona główna

Infolinia 71 777 7777

10°C Pogoda we Wrocławiu
wroclaw.pl strona główna

Wyszukiwarka

Aby wyświetlić zawartość strony, zaakceptuj pliki cookie
Reklama
  1. wroclaw.pl
  2. Przedsiębiorczy Wrocław
  3. Aktualności
  4. Rekordowa produkcja BSH przy ul. Żmigrodzkiej. Firma zapowiada nowe inwestycje i wzrost zatrudnienia
Pracownicy BSH we Wrocławiu wyprodukowali milionową lodówkę BSH
Pracownicy BSH we Wrocławiu wyprodukowali milionową lodówkę

Milionowa lodówka zjechała z linii produkcyjnej w fabryce BSH we Wrocławiu. Jeszcze w tym roku w stolicy Dolnego Śląska firma wyprodukuje dwumilionowy piekarnik. Spółka zapowiada dalsze zwiększanie produkcji i zatrudnienia oraz kolejne inwestycje.

Spółka BSH, największy europejski producent AGD, w swoich zakładach przy ul. Żmigrodzkiej, bije kolejne rekordy produkcji. 4 października br. poinformowano, że we wrocławskich zakładach BSH właśnie wyprodukowano milion lodówek i niemal dwa miliony piekarników. Z tej okazji w siedzibie firmy spotkali się: szefowie koncernu, pracownicy, przedstawiciele miasta i zaproszeni goście. Produkcyjne rekordy firma uczciła zasadzeniem pamiątkowych dębów w pobliżu swoich wrocławskich fabryk.

Od lewej strony stoją: wiceprezydent Wrocławia Jakub Mazur, wiceprezes zarządu Wałbrzyskiej Specjalnej Strefy Ekonomicznej „INVEST-PARK” Sp. z o.o. dr inż. Paweł Kurtasz, członek zarządu BSH Oliver Giersberg, dyrektor BSH we Wrocławiu i dyrektor fabryki piekarników Andreas Marek oraz prezes zarządu BSH w Polsce Konrad Pokutycki. Fot. BSH
Od lewej strony stoją: wiceprezydent Wrocławia Jakub Mazur, wiceprezes zarządu Wałbrzyskiej Specjalnej Strefy Ekonomicznej „INVEST-PARK” Sp. z o.o. dr inż. Paweł Kurtasz, członek zarządu BSH Oliver Giersberg, dyrektor BSH we Wrocławiu i dyrektor fabryki piekarników Andreas Marek oraz prezes zarządu BSH w Polsce Konrad Pokutycki.
Mamy co świętować, bo jak cztery lata temu zaczynaliśmy działalność we Wrocławiu, to mówiliśmy, że chcemy zatrudnić 500 osób. Dziś mamy już 1600 pracowników. Łączna wartość inwestycji BSH we Wrocławiu przekroczyła pół miliarda złotych. Wciąż się rozwijamy. Z naszych taśm zjechała milionowa lodówka i do końca roku chcemy mieć dwumilionowy piekarnik. Docelowo chcemy rocznie produkować dwa miliony urządzeń. Zwiększając produkcję, myślimy także o strefie badawczo-rozwojowej we Wrocławiu. Tutaj już powstają rozwiązanie, które później mają zastosowanie w naszych zakładach na świecie

Konrad Pokutycki, prezes zarządu BSH Sprzęt Gospodarstwa Domowego w Polsce.
4 października 2021 r., Konrad Pokutycki, prezes zarządu BSH Sprzęt Gospodarstwa Domowego w Polsce Fot. BSH
4 października 2021 r., Konrad Pokutycki, prezes zarządu BSH Sprzęt Gospodarstwa Domowego w Polsce

BSH Wrocław inwestycja za ponad 500 mln złotych

Z okazji rekordowej produkcji Konrad Pokutycki podziękował pracownikom za zaangażowanie, a władzom miasta za pomoc. – Wierzyłem, że nam się uda, bo Wrocław jest bardzo mocny w produkcji, usługach i w myśli technicznej. Zespół ludzi, których tutaj zatrudniamy ma niesamowitą energię. Wiedzą jak rozwiązywać problemy i tworzyć coś nowego – podkreśla.

Jakub Mazur, wiceprezydent Wrocławia podziękował BSH za setki dobrych miejsc pracy we Wrocławiu i wrażliwość społeczną, za którą firma BSH otrzymała od Jacka Sutryka, prezydenta Wrocławia, podczas Forum Ekonomicznego w Karpaczu nagrodę – Biznes Odpowiedzialny Społecznie.

Jakub Mazur, wiceprezydent Wrocławia Fot. BSH
Jakub Mazur, wiceprezydent Wrocławia
Działalność i rozwój BSH to cywilizacyjny skok dla Wrocławia. Jeżeli BSH jest wśród światowej czołówki, to również Wrocław jest w tym gronie. To nam pomaga budować strategię zrównoważonego rozwoju miasta

Jakub Mazur, wiceprezydent Wrocławia.

BSH Wrocław pomaga i angażuje się społecznie

BSH od lat wspiera organizacje charytatywne i lokalne społeczności w miastach, w których prowadzi działalność. Wśród stałych beneficjentów spółki jest m.in. wrocławska Fundacja Tobiaszki (na wrocławskich Karłowicach prowadzą m.in. świetlicę środowiskową dla dzieci), do której trafiła symboliczna milionowa lodówka i piekarnik.

W ubiegłym roku firma BSH w ramach akcji #BoschwPogotowiu przekazała placówkom medycznym walczącym z koronawirusem sprzęt AGD o wartości miliona złotych. Z tego wiele urządzeń trafiło do publicznych placówek leczniczych na terenie Wrocławia i województwa dolnośląskiego.

W 2021 r. firma BSH posadziła około 100 drzew i wybudowała 600 metrów ścieżki rowerowej i chodnika w pobliżu fabryk przy ulicy Żmigrodzkiej

4 października 2021 r. Fundacja Tobiaszki otrzymała symboliczny czek na milionową lodówkę i piekarnik Fot. Jarek Ratajczak
4 października 2021 r. Fundacja Tobiaszki otrzymała symboliczny czek na milionową lodówkę i piekarnik

BSH Wrocław: lodówki i piekarniki Made in Wroclaw

We Wrocławiu produkowane są chłodziarki, chłodziarko-zamrażarki i piekarniki znanych na całym świecie marek Bosch i Siemens. Urządzenia znajdują swoich odbiorców głównie w Europie Zachodniej, ale są też dostępne na polskim rynku.

Dwie wrocławskie fabryki spółki BSH Sprzęt Gospodarstwa Domowego zostały uruchomione w 2017 r. Powstały na miejscu dawnych zakładów AGD przy ul. Żmigrodzkiej 143. Firma BSH zainwestowała w tym miejscu w nowe obiekty i nowoczesne systemy produkcyjne.

BSH Wrocław stawia na inwestycje i rozwój

BSH Sprzęt Gospodarstwa Domowego Sp. z o.o. jest częścią międzynarodowego koncernu BSH Home Appliances Group. Niemiecka firma oferuje na polskim rynku AGD marek Bosch, Siemens i Gaggenau. Czytaj także: Rozmowa z Andreasem Markiem, dyrektorem BSH we Wrocławiu: O technologicznych nowościach, wzroście produkcji w czasach pandemii koronawirusa oraz tradycji zakładów AGD przy ul. Żmigrodzkiej.

BSH Wrocław: praca i zatrudnienie

BSH we Wrocławiu, w związku z rozwojem firmy poszukuje nowych pracowników. Miesięcznie, firma może zatrudnić nawet kilkadziesiąt osób.

Bądź na bieżąco z Wrocławiem!

Kliknij „obserwuj”, aby wiedzieć, co dzieje się we Wrocławiu. Najciekawsze wiadomości z www.wroclaw.pl znajdziesz w Google News!

Reklama
Powrót na portal wroclaw.pl Wróć na portal wroclaw.pl