wroclaw.pl strona główna Przedsiębiorcy i biznes we Wrocławiu Przedsiębiorczy Wrocław - strona główna

Infolinia 71 777 7777

21°C Pogoda we Wrocławiu
Ikona powietrza

Jakość powietrza: umiarkowana

Dane z godz. 21:00

wroclaw.pl strona główna
Reklama
  1. wroclaw.pl
  2. Przedsiębiorczy Wrocław
  3. Aktualności
  4. BSH we Wrocławiu wyprodukował 2 mln piekarników. Firma poszukuje pracowników
Fabryki piekarników i lodówek spółki BSH Sprzęt Gospodarstwa Domowego przy ul. Żmigrodzkiej BSH
Fabryki piekarników i lodówek spółki BSH Sprzęt Gospodarstwa Domowego przy ul. Żmigrodzkiej

BSH Sprzęt Gospodarstwa Domowego we Wrocławiu bije rekordy produkcyjne, wprowadza nowoczesne rozwiązania z zakresu przemysłu 4.0 i zwiększa powierzchnię magazynową. Producent AGD marek Bosch i Siemens do fabryk piekarników i lodówek przy ulicy Żmigrodzkiej poszukuje 100 dodatkowych pracowników.

Pod koniec 2021 r. była milionowa lodówka, w styczniu 2022 r. z linii produkcyjnych spółki BSH Sprzęt Gospodarstwa Domowego we Wrocławiu zjechał dwumilionowy piekarnik. W związku z rozwojem swoich zakładów przy ul. Żmigrodzkiej niemiecki koncern BSH szuka 100 nowych pracowników na stanowiska związane z produkcją.

We Wrocławiu BSH wytwarza chłodziarki, chłodziarko-zamrażarki i piekarniki znanych na całym świecie marek Bosch i Siemens.

Andreas Marek, dyrektor BSH we Wrocławiu Fot. Tomasz Hołod
Andreas Marek, dyrektor BSH we Wrocławiu
Moce produkcyjne dwóch fabryk BSH we Wrocławiu szybko rosną. Na początku roku z naszych linii zjechał dwumilionowy piekarnik, a w ubiegłym roku milionowa lodówka. Te wyniki osiągnęliśmy w bardzo krótkim czasie od uruchomienia produkcji. Nie zwalniamy tempa i powiększamy zespół

Andreas Marek, dyrektor BSH we Wrocławiu oraz dyrektor Fabryki Piekarników.

Pod koniec ubiegłego roku Konrad Pokutycki, prezes zarządu BSH Sprzęt Gospodarstwa Domowego w Polsce mówił, że gdy BSH zaczynał inwestycję we Wrocławiu chciał zatrudnić 500 osób. W 2021 r. było ich już 1600.

BSH rekrutuje: miejsca pracy, zatrudnienie

100 dodatkowych miejsc pracy w zakładach przy ul. Żmigrodzkiej Fot. BSH
100 dodatkowych miejsc pracy w zakładach przy ul. Żmigrodzkiej

Nowi pracownicy zostaną zatrudnieni na podstawie umowy o pracę tymczasową. Firma podkreśla, że produkcja w BSH jest prowadzona zgodnie z najwyższymi standardami bezpieczeństwa, charakterystycznymi dla całego koncernu. Pracownicy korzystają z nowoczesnych narzędzi i urządzeń. Zakłady przy ul. Żmigrodzkiej oferują dobrze zorganizowane stanowiska pracy, dogodne połączenie komunikacyjne, dobrze wyposażone kuchnie, kąciki socjalne i kantynę. Każdy nowo zatrudniony przejdzie kompleksowe szkolenie, które przygotuje go do pracy na danym stanowisku.

Oferty pracy są dostępne na stronie BSH Sprzęt Gospodarstwa Domowego.

Wszystkich zainteresowanych pracą BSH zaprasza do kontaktu pod numerami telefonu:

  • +48 695 714 750 (Asistwork);
  • +48 504 791 396 (Job Impulse);
  • +48 723 723 095 (Randstad);
  • +48 604 055 231 (Manpower).

BSH Wrocław: dodatkowe magazyny

Z uwagi na dynamiczny rozwój w ostatnim czasie firma BSH zawarła umowę na wynajem dodatkowego magazynu o powierzchni około 45 tys. mkw. przy ul. Kępińskiej. Nową przestrzeń magazynową firma zacznie wykorzystywać w połowie 2022 r.

Przypomnijmy, że w 2020 r. firma BSH otworzyła we Wrocławiu nowe centrum logistyczne o powierzchni 30 tys. mkw. z własną infrastrukturą kolejową.

BSH Wrocław stawia na Przemysł 4.0

Marek Nowak, dyrektor Fabryki Lodówek BSH we Wrocławiu podkreśla, że firma rozwija swój park maszynowy i poszerza portfolio produkowanych urządzeń.

– Wprowadzamy nowoczesne rozwiązania z zakresu przemysłu 4.0, które ułatwiają pracownikom wykonywanie swoich zadań. Na stanowiskach pracy zainstalowaliśmy np. interaktywne monitory, na których wyświetlamy instrukcje i wskazówki dotyczące procesu produkcji – wylicza Marek Nowak.

Czytaj także: Rozmowa z Andreasem Markiem, dyrektorem BSH we Wrocławiu: O technologicznych nowościach, wzroście produkcji w czasach pandemii koronawirusa oraz tradycji zakładów AGD przy ul. Żmigrodzkiej.

BSH Wrocław: inwestycja za ponad 500 mln złotych

Dwie wrocławskie fabryki: lodówek i piekarników spółki BSH Sprzęt Gospodarstwa Domowego zostały uruchomione w 2017 r. Powstały na miejscu dawnych zakładów AGD przy ul. Żmigrodzkiej 143. Firma BSH zainwestowała w tym miejscu w nowe obiekty i nowoczesne systemy produkcyjne ponad pół miliarda złotych.

W 2021 r. firma BSH otrzymała od Jacka Sutryka, prezydenta Wrocławia, podczas Forum Ekonomicznego w Karpaczu nagrodę – Biznes Odpowiedzialny Społecznie.

Bądź na bieżąco z Wrocławiem!

Kliknij „obserwuj”, aby wiedzieć, co dzieje się we Wrocławiu. Najciekawsze wiadomości z www.wroclaw.pl znajdziesz w Google News!

Reklama
Powrót na portal wroclaw.pl Wróć na portal wroclaw.pl