wroclaw.pl strona główna Przedsiębiorcy i biznes we Wrocławiu Przedsiębiorczy Wrocław - strona główna

Infolinia 71 777 7777

28°C Pogoda we Wrocławiu
Ikona powietrza

Jakość powietrza: umiarkowana

Dane z godz. 13:00

wroclaw.pl strona główna
Reklama
  1. wroclaw.pl
  2. Przedsiębiorczy Wrocław
  3. Aktualności
  4. BSH przy Żmigrodzkiej uruchomił nowoczesne centrum logistyczne z linią kolejową
Zakłady BSH przy ul. Żmigrodzkiej we Wrocławiu źródło: BSH
Zakłady BSH przy ul. Żmigrodzkiej we Wrocławiu

Firma BSH Sprzęt Gospodarstwa Domowego zakończyła budowę nowego centrum logistycznego we Wrocławiu. To kolejna z inwestycji Grupy BSH przy ulicy Żmigrodzkiej, których łączna wartość wynosi 500 mln zł. Obiekt o powierzchni 30 tys. mkw. już obsługuje dwie wrocławskie fabryki koncernu – lodówek i piekarników.

Reklama

Kamień węgielny pod budowę Centrum Logistycznego BSH przy ul. Żmigrodzkiej wmurowano w kwietniu 2018 r. W październiku 2020 r. koncern poinformował, że nowe centrum – o powierzchni 30 tys. mkw. wraz z infrastrukturą kolejową – już pracuje na rzecz fabryki lodówek i piekarników.

Centrum Logistyczne BSH we Wrocławiu

Andrzej Maślak, rzecznik prasowy BSH Sprzęt Gospodarstwa Domowego Sp. z o.o. podkreśla, że dzięki centrum logistycznemu AGD produkowane we Wrocławiu jest dostarczane do konsumentów z niemal całej Europy.

– Inwestycja została realizowana zgodnie z najwyższymi standardami Grupy BSH, zarówno pod względem bezpieczeństwa, ochrony środowiska, jak i stworzenia wysokiego komfortu pracy. Już na poziomie projektowania budynku zwrócono szczególną uwagę na minimalizację strat energii, redukcję emisji hałasu, czy też maksymalne wykorzystanie oświetlenia naturalnego. W centrum zostały także wdrożone nowoczesne narzędzia logistyczne – wylicza rzecznik.

Zakłady BSH przy ul. Żmigrodzkiej we Wrocławiu, źródło: BSH

Andrzej Maślak przypomina, że ponad trzy lata temu firma BSH rozpoczęła inwestycję we Wrocławiu, której celem było uruchomienie dwóch nowoczesnych fabryk oraz budowa Centrum Logistycznego BSH.

Już w kilka miesięcy po starcie inwestycji, we wrześniu 2017 r., firma otworzyła zakłady produkujące zaawansowane technologicznie piekarniki i lodówki marek Bosch i Siemens. Budowa nowego centrum logistycznego stanowi część inwestycji BSH we Wrocławiu, której łączna wartość wynosi 500 mln zł.

Czytaj także: Koronawirus im nie przeszkodził. Milion w fabryce BSH we Wrocławiu

Bocznica kolejowa dla AGD made in Wrocław

Do nowo otwartego Centrum Logistyczne BSH została doprowadzona linia kolejowa, którą transportowane są piekarniki i lodówki produkowane we Wrocławiu.

– Zbudowana infrastruktura kolejowa umożliwia przyjmowanie oraz załadunek AGD made in Wrocław do 8 wagonów. Dzięki tej inwestycji BSH ma możliwość regularnego przewozu AGD do konsumentów, z wykorzystaniem najbardziej ekologicznej formy transportu – dodaje Dariusz Bogacz z biura prasowego BSH Sprzęt Gospodarstwa Domowego Sp. z o.o.

Zakłady BSH przy ul. Żmigrodzkiej we Wrocławiu, źródło: BSH

Uruchomienie transportu kolejowego to kolejny ważny etap rozwoju firmy BSH we Wrocławiu. Inwestycja wymagała wybudowania od podstaw bocznicy kolejowej oraz systemu rozładunku. Przedstawiciele koncernu podkreślają, że zakończony projekt wpisuje się w strategię BSH, której celem jest dywersyfikacja form przewozów i rozwój ekologicznego transportu.

Największy producent AGD na świecie

BSH Sprzęt Gospodarstwa Domowego Sp. z o.o. jest częścią międzynarodowego koncernu BSH Home Appliances Group. Firma oferuje na polskim rynku AGD marek Bosch, Siemens i Gaggenau.

Koncern posiada w Polsce sześć fabryk. W trzech łódzkich zakładach produkowane są pralki, zmywarki i suszarki do ubrań, w dwóch wrocławskich piekarniki i lodówki, a w podrzeszowskiej Rogoźnicy małe AGD.

BSH w Polsce, oprócz produkcji, posiada centra usług wspólnych. Pracują one na potrzeby BSH na całym świecie w takich obszarach, jak: usługi informatyczne, księgowe, handel zagraniczny czy centralne zakupy.

BSH w Polsce rozwija Centrum Badań i Rozwoju w Łodzi oraz Centrum Kompetencyjne Digital & E-Commerce. Dzięki temu Polacy mają swój udział w projektowaniu i produkcji zaawansowanych technologicznie urządzeń AGD oraz wprowadzaniu nowych rozwiązań związanych z internetem.

Bądź na bieżąco z Wrocławiem!

Kliknij „obserwuj”, aby wiedzieć, co dzieje się we Wrocławiu. Najciekawsze wiadomości z www.wroclaw.pl znajdziesz w Google News!

Reklama
Głosuj na Wrocławski Budżet Obywatelski 2023. Otwiera się w nowej karcie
Powrót na portal wroclaw.pl Wróć na portal wroclaw.pl