wroclaw.pl strona główna Przedsiębiorcy i biznes we Wrocławiu Przedsiębiorczy Wrocław - strona główna

Infolinia 71 777 7777

3°C Pogoda we Wrocławiu
wroclaw.pl strona główna
Reklama
  1. wroclaw.pl
  2. Przedsiębiorczy Wrocław
  3. Aktualności
  4. BSH pomaga w walce z koronawirusem. #BoschwPogotowiu – pomoc dla szpitali o wartości 1 mln zł
źródło: BSH

Marka Bosch rusza z pomocą szpitalom, szpitalnym oddziałom ratunkowym (SOR) i stacjom ratownictwa medycznego w całym kraju. Przekaże na ich potrzeby setki urządzeń. Będą to pralki, suszarki, pralko - suszarki, czajniki i mikrofale. Wartość pomocy to 1 mln zł. 6 kwietnia będzie dostawa AGD do Dolnośląskiego Szpitala Specjalistycznego im. T. Marciniaka Centrum Medycyny Ratunkowej. W planach są kolejne transporty.

Reklama

 –Doskonale zdajemy sobie sprawę, że naszym medykom należy się teraz każde możliwe wsparcie. Zaczęło się od pomysłu i przekazania kilku zestawów pralek i suszarek do szpitali zakaźnych i stacji ratownictwa medycznego. Szybko dotarły do nas informacje, że zapotrzebowanie na nasze urządzenia jest o wiele większe. Lekarze, pielęgniarki i ratownicy zaczęli zgłaszać się do nas lawinowo. Nie mogliśmy pozostawić ich próśb bez odpowiedzi. Nasza firma postanowiła przeznaczyć na ten cel część budżetu marketingowego – mówi Hanna Stajuda, dyrektor Działu Komunikacji w BSH.

BSH przeznaczy setki urządzeń dla służby zdrowia

Na potrzeby akcji w firmie BSH (w tej grupie znajduje się marka Bosch) powstała specjalna grupa ochotników, która zgłosiła chęć pomocy w tej inicjatywie.

– W ten sposób pracownicy spółki chcą wesprzeć służbę zdrowia i przyczynić się do walki z COVID - 19. Przede wszystkim jednak pragną wyrazić wdzięczność personelowi medycznemu za ogromny wysiłek, który wkładają w to, by pomagać nam wszystkim – podkreśla Andrzej Maślak, rzecznik prasowy BSH Sprzęt Gospodarstwa Domowego Sp. z o.o.

Pomoc dla wrocławskich szpitali

BSH w ramach akcji #BoschwPogotowiu przekaże m.in.: pralki, suszarki, pralko - suszarki, czajniki i mikrofale. Wartość pomocy to 1 mln zł. 6 kwietnia będzie dostawa AGD do Dolnośląskiego Szpitala Specjalistycznego im. T. Marciniaka Centrum Medycyny Ratunkowej. Dodatkowo w najbliższych dniach BSH przekaże maseczki chirurgiczne do  Wojewódzkiego Szpitala Specjalistycznego im. J. Gromkowskiego.

– Wpływają do nas kolejne prośby również z Dolnego Śląska i na bieżąco analizujemy potrzeby i możliwości kolejnych przekazań. Jesteśmy w trakcie podpisania umowy darowizny na przekazanie AGD do Zespołu Opieki Zdrowotnej w Bolesławcu SOR – dodaje Dariusz Bogacz z biura prasowego BSH Sprzęt Gospodarstwa Domowego Sp. z o.o.

Zgłoszenia poprzez fanpage Bosch

Apel firmy BSH:

– Jesteś lekarzem, pracownikiem szpitala, pielęgniarką albo ratownikiem medycznym i wiesz, że w Twojej placówce przyda się pralka, czajnik albo mikrofala? Zgłoś się do nas poprzez fanpage Bosch Home Polska. My zajmiemy się resztą i przekażemy potrzebny zestaw urządzeń. Pozwólcie, żebyśmy teraz my zatroszczyli się o Was i Wasze bezpieczeństwo.

BSH we Wrocławiu: produkuje i pomaga

Firma BSH działa na Dolnym Śląsku od 2017 roku. Firma ma dwie potężne fabryki lodówek i piekarników we Wrocławiu.

Koncern BSH we Wrocławiu aktywnie działa charytatywnie wspierając także organizacje pozarządowe.

Bądź na bieżąco z Wrocławiem!

Kliknij „obserwuj”, aby wiedzieć, co dzieje się we Wrocławiu. Najciekawsze wiadomości z www.wroclaw.pl znajdziesz w Google News!

Reklama
Powrót na portal wroclaw.pl Wróć na portal wroclaw.pl