wroclaw.pl strona główna Przedsiębiorcy i biznes we Wrocławiu Przedsiębiorczy Wrocław - strona główna

Infolinia 71 777 7777

16°C Pogoda we Wrocławiu
wroclaw.pl strona główna

Wyszukiwarka

Aby wyświetlić zawartość strony, zaakceptuj pliki cookie
Reklama
  1. wroclaw.pl
  2. Przedsiębiorczy Wrocław
  3. Aktualności
  4. Społeczna odpowiedzialność firmy BSH
źródło: BSH

Firma BSH Sprzęt Gospodarstwa Domowego dała się poznać, nie tylko jako jeden z największych inwestorów w Województwie Dolnośląskim. Już z chwilą inwestycji w dwie nowoczesne fabryki, BSH zaangażowała się w działania charytatywne na rzecz osób potrzebujących na Dolnym Śląsku.

Reklama

Firma BSH już od początku działalności inwestycyjnej we Wrocławiu, czyli roku 2016, rozpoczęła aktywności mające na celu wspieranie osób potrzebujących na Dolnym Śląsku.

BSH wspiera Fundację Tobiaszki we Wrocławiu

Stałym beneficjentem we Wrocławiu jest Fundacja Tobiaszki, działająca przy Zakonie Franciszkanów, z którą BSH współpracuje od początku swojego funkcjonowania na Dolnym Śląsku. W roku 2019 firma udzieliła wsparcia finansowego na remont i przebudowę pomieszczeń świetlicy środowiskowej dla dzieci i młodzieży znajdujących się w trudnej sytuacji życiowej, jak również świetlicy dla seniorów.

Placówka prowadzona przez fundację wspiera rodziny i pomaga w opiece nad dziećmi i młodzieżą. Działania skupiają się na pomocy dzieciom w nauce, organizacji czasu wolnego, ale też na aktywizacji rodzin, np. poprzez wspólne wyjazdy.

– Współpraca BSH z Fundacją Tobiaszki opiera się przede wszystkim na wsparciu finansowym, które przeznaczane jest na bieżące potrzeby lub na zaplanowane projekty. Organizacja wyjazdów wakacyjnych, kolonii zimowych dla rodzin w ciężkiej sytuacji materialnej, organizacja wigilii dla 200 podopiecznych. Ponadto, BSH wyposażyła świetlicę środowiskową w sprzęt gospodarstwa domowego, niezbędny do sprawnego funkcjonowania placówki – mówi Andrzej Maślak, rzecznik prasowy BSH Sprzęt Gospodarstwa Domowego.

W 2018 r. podczas uroczystości wmurowania kamienia węgielnego pod centrum logistyczne, przedstawiciele koncernu BSH przekazali fundacji specjalny czek na 40 tys. zł.

Brat Rafał Gorzołka, prezes Fundacji Tobiaszki i Konrad Pokutycki prezes zarządu BSH w Polsce, fot. Jarek Ratajczak

Wrocławski BSH angażuje się społecznie

Pracownicy wrocławskiego Oddziału BSH uczestniczą w charytatywnym Biegu Firmowym, którego głównym celem jest zebranie pieniędzy na leczenie i rehabilitację dzieci, podopiecznych Fundacji Everest. Jednak tonie wszystko. Każdego roku, w fabrykach organizowane są paczki w ramach akcji „Szlachetna Paczka”, prowadzonej przez Fundację Wiosna.

– Zaangażowanie społeczne dla BSH jest działaniem naturalnym i wiąże się bezpośrednio w wartościami i kulturą organizacyjną firmy. Zorientowanie na przyszłość, współodpowiedzialność i zaufanie to tylko wybrane wartości, zgodnie z którymi firma działa w każdym obszarze – dodaje rzecznik.

W ramach aktywności CSR (z j. angielskiego: corporate social responsibility – społeczna odpowiedzialność biznesu) BSH w Polsce skupia się na wyrównywaniu szans wśród dzieci i młodzieży z rodzin ubogich i wykluczonych społecznie oraz wspieraniu rozwoju edukacji. Stali beneficjenci to przede wszystkim organizacje pozarządowe, które operują na dużą skalę, dzięki czemu współpraca z nimi przekłada się na pomoc bardzo dużej liczbie osób objętych przez nich opieką. Nie inaczej jest na terenie Wrocławia.

Bądź na bieżąco z Wrocławiem!

Kliknij „obserwuj”, aby wiedzieć, co dzieje się we Wrocławiu. Najciekawsze wiadomości z www.wroclaw.pl znajdziesz w Google News!

Reklama
Powrót na portal wroclaw.pl Wróć na portal wroclaw.pl