wroclaw.pl strona główna Przedsiębiorcy i biznes we Wrocławiu Przedsiębiorczy Wrocław - strona główna

Infolinia 71 777 7777

13°C Pogoda we Wrocławiu
Ikona powietrza

Jakość powietrza: dobra

Dane z godz. 15:00

wroclaw.pl strona główna
Reklama
  1. wroclaw.pl
  2. Przedsiębiorczy Wrocław
  3. Aktualności
  4. ,,Bez Mikro Nie Ma Makro'': Wrocław i Środa Śląska o rozwoju biznesu w nowym inkubatorze przedsiębiorczości

,,Bez Mikro Nie Ma Makro'': Wrocław i Środa Śląska o rozwoju biznesu w nowym inkubatorze przedsiębiorczości

Magdalena Pasiewicz,

Kilkudziesięciu przedsiębiorców z gminy Środa Śląska spotkało się w nowym inkubatorze przedsiębiorczości, aby porozmawiać z przedstawicielami Wrocławskiego Parku Technologicznego, Agencji Rozwoju Aglomeracji Wrocławskiej oraz włodarzami Wrocławia i Środy Śląskiej o możliwościach rozwoju regionalnego biznesu. Była to kolejna odsłona w ramach projektu „Bez Mikro Nie Ma Makro”.

Reklama

,,Bez Mikro Nie Ma Makro'' to projekt zainicjowany przez Wrocławski Park Technologiczny. W jego ramach zrealizowano już m.in. konkursy promujące wspieranie lokalnych firm, utworzono bazę informacji o mikroprzedsiębiorczości i przeprowadzono akcję Wrocławski Rzemieślnik.

Seria spotkań biznesowych w całej aglomeracji

Od kwietnia b.r. Wrocławski Park Technologiczny wspólnie z Agencją Rozwoju Aglomeracji Wrocławskiej oraz Stowarzyszeniem Aglomeracja Wrocławia, prowadzą cykl spotkań z mikroprzedsiębiorcami, które obejmują swoim zasięgiem wszystkie gminy sąsiadujące ze stolicą województwa. Ich celem jest promowanie i wzmacnianie firm prowadzących działalność na terenie Aglomeracji Wrocławskiej. 

Jesteśmy obecnie największym i najprężniej działającym województwem wspierającym startupy. To efekt przede wszystkim dobrej współpracy. Czym się zajmujemy? Produkujemy wiedzę, która jest przydatna dla przedsiębiorców. Są to raporty z różnych sektorów, prowadzimy serwisy informacyjne, ale też działamy w komunikacji społecznej.
Magdalena Okulowska, prezes Agencji Rozwoju Aglomeracji Wrocławskiej.

Kolejne miasto, kolejne rozmowy z przedsiębiorcami

Kolejne spotkanie w ramach programu ,,Bez Mikro Nie Ma Makro'' odbyło się 21 czerwca w Środzie Śląskiej, w nowym inkubatorze przedsiębiorczości. W okolicach Środy Śląskiej od lat inwestują  giganci. Ale też wciąż powstaje wiele mikroprzedsiębiorstw, które szukają kontaktów biznesowych.

- Ostatnio otworzył się Intel, chwilę wcześniej fabryka Pepsico, wiele firm od lat tu inwestuje. Ta tkanka rozwija się od ponad 20 lat. Żeby ten rozwój był zdrowy, żeby więcej podmiotów odnosiło korzyści, musi być kooperacja między gigantami i firmami małymi, średnimi oraz regionalnymi zarządami. To jest przyszłość - powiedział Adam Ruciński, burmistrz Środy Śląskiej. 

Zbudować właściwe otoczenie biznesu - inkubator w Środzie Śląskiej

Kluczową rolę w jego powstaniu odegrał WPT. 

- Wrocławski Park Technologiczny wspiera przedsiębiorców w różnych formach. Jedną z form są inkubatory przedsiębiorczości, gdzie tak naprawdę zaczyna się droga przygody z szeroko rozumianym biznesem. Między innymi w Środzie Śląskiej powstał właśnie taki inkubator, dla przedsiębiorców chcących zacząć swoją przygodę z biznesem - powiedział Paweł Korzeniowski, wiceprezes zarządu Wrocławskiego Parku Technologicznego we Wrocławiu. 

Podczas spotkania, przedsiębiorcy dowiedzieli się, jakie będą mieć w nim możliwości uzyskania wsparcia. 

Uważam, że tworzenie warunków biznesowych szeroko rozumianej aglomeracji wrocławskiej, jest m.in. rolą takich instytucji i otoczenia biznesu. Nasz średzki inkubator jest bardzo młodą instytucją, więc tak naprawdę będzie dopiero kreował pozycję, ale działać będą tu przede wszystkim powierzchnie biurowe, powierzchnie coworkingowe, prowadzone będą szkolenia, doradztwo biznesowe. Dostarczymy również wsparcie w aplikowaniu o fundusze zewnętrzne
Adam Ruciński- burmistrz Środy Śląskiej.

"Mamy sporo do zaoferowania, ale potrzebujemy dyskusji, kontaktów i łączności z wielkimi firmami"

Przedsiębiorcy w uruchomieniu inkubatora przedsiębiorczości w ich regionie widzą wiele korzyści dla własnych biznesów. Jak przyznali - w inkubatorze połączą siły, nie będą samotnie dryfującą łodzią. 

- Mamy sporo do zaoferowania, ale potrzebujemy dyskusji, kontaktów i łączności z wielkimi firmami - powiedział jeden z przedsiębiorców - To jest miejsce, które może nas połączyć, w którym będziemy pracować, możemy się spotkać, rozmawiać między sobą i nawiązywać współpracę. 

Magdalena Okulowska z ARAW posumowała spotkanie zwracając uwagę na fakt, że inkubator przedsiębiorczości jest miejscem, które będzie tworzyć łącznik dla wsparcia, które Agencja Rozwoju Aglomeracji Wrocławskiej może przekazać. Skanalizuje się w jednym miejscu dla wielu przedsiębiorców, co umożliwi bardziej skuteczny dostęp.

- Przedstawiliśmy naszą ofertę i szkoleniową i networkingową, tą którą na co dzień przedstawiamy startupom, małym i dużym przedsiębiorcom. Nasza oferta, to przede wszystkim wiedza i doskonały networking – dodała Magdalena Okulowska.

,,Współpraca, to paliwo na rozwój całego regionu''

- Cieszy to, że w sercu Środy Śląskiej kilkudziesięciu przedsiębiorców chce rozmawiać o tym, jak budować gospodarkę, jak budować społeczność. Rozmawiać o tym, jak tak naprawdę poprawiać dobrobyt nie tylko gminy, ale całej aglomeracji wrocławskiej. To o tyle ważne, że widzimy siebie nawzajem, że widzimy mikro i widzimy makro, widzimy również te konotacje i te połączenia tak ważne dla rozwoju biznesu w aglomeracji - powiedział wiceprezydent Jakub Mazur.

Bądź na bieżąco z Wrocławiem!

Kliknij „obserwuj”, aby wiedzieć, co dzieje się we Wrocławiu. Najciekawsze wiadomości z www.wroclaw.pl znajdziesz w Google News!

Reklama
Powrót na portal wroclaw.pl