wroclaw.pl strona główna Przedsiębiorcy i biznes we Wrocławiu Przedsiębiorczy Wrocław - strona główna

Infolinia 71 777 7777

13°C Pogoda we Wrocławiu
Ikona powietrza

Jakość powietrza: dobra

Dane z godz. 13:00

wroclaw.pl strona główna
Reklama
  1. wroclaw.pl
  2. Przedsiębiorczy Wrocław
  3. Aktualności
  4. Bez mikro nie ma makro - spotkanie w Kobierzycach dla rozwoju lokalnego biznesu
Mikrofirmy mają największy wkład w tworzenie krajowego PKB. Na zdjęciu kobieta i mężczyzna w szwalni. Zdjęcie ilustracyjne. WPT
Mikrofirmy mają największy wkład w tworzenie krajowego PKB. Na zdjęciu kobieta i mężczyzna w szwalni. Zdjęcie ilustracyjne.

Baza informacji o mikroprzedsiębiorczości, konkursy promujące wspieranie lokalnych firm, akcja Wrocławski Rzemieślnik i wydanie raportu o stanie lokalnej mikroprzedsiębiorczości – to tylko kilka przykładów działań zrealizowanych w ramach kampanii społecznej Bez mikro nie ma makro, prowadzonej przez Wrocławski Park Technologiczny.

Reklama

Teraz WPT rusza w teren i wraz z partnerami: Agencją Rozwoju Aglomeracji Wrocławskiej oraz Stowarzyszeniem Aglomeracja Wrocławska, rozpoczyna organizację szeregu spotkań, które obejmą swoim zasięgiem wszystkie gminy sąsiadujące ze stolicą województwa.

Od wielu lat widzimy, że rozwój Wrocławia jest silnie związany ze wzrostem całej aglomeracji wrocławskiej, dlatego postanowiliśmy jeszcze bardziej zaangażować się w działania na rzecz lokalnych przedsiębiorców w sąsiadujących z Wrocławiem gminach. Mikrofirmy mają kluczowe znaczenie dla rozwoju lokalnej i krajowej gospodarki. Stanowią one aż 96 proc. wszystkich przedsiębiorstw w kraju, generują ponad 30 proc. PKB i są pracodawcą dla 40 proc. Polek i Polaków zatrudnionych w sektorze przedsiębiorstw.
Maciej Potocki, prezes WPT

Wydarzenie inaugurujące cykl spotkań odbędzie się już 13 kwietnia, w czwartek, o godzinie 18:00 w siedzibie Stowarzyszenia Przedsiębiorców Ziemi Kobierzyckiej przy ul. Kłodzkiej 4a w Bielanach Wrocławskich. Zostaną na nim zaprezentowane różne formy wspierania powstawania i rozwoju lokalnego biznesu oraz możliwości współpracy w tym zakresie z takimi instytucjami jak WPT i ARAW. Wstęp jest wolny a zaproszony może czuć się każdy, komu leży na sercu dobro lokalnego biznesu. Współorganizatorem spotkania są gmina Kobierzyce oraz Stowarzyszenie Przedsiębiorców Ziemi Kobierzyckiej.

Rozpoczynamy od Kobierzyc, gminy, której wiele udało się już osiągnąć, ale wierzę, że jako Wrocław mamy jeszcze możliwości, którymi możemy się podzielić.
Magdalena Okulowska, prezes ARAW

Wydarzenie będzie podzielone na dwie części.

Będzie krótka prezentacja dotycząca narzędzi wspierania lokalnej przedsiębiorczości oraz dyskusja w formie open space tak, by umożliwić swobodną wymianę zdań pomiędzy mieszkańcami i naszymi prelegentami. Z doświadczenia wiemy, że to właśnie wtedy rodzą się najlepsze pomysły.
Jacek Kowalski, prezes Stowarzyszenia Aglomeracja Wrocławska

[greetingCard cardSet=easter]

Bądź na bieżąco z Wrocławiem!

Kliknij „obserwuj”, aby wiedzieć, co dzieje się we Wrocławiu. Najciekawsze wiadomości z www.wroclaw.pl znajdziesz w Google News!

Reklama
Powrót na portal wroclaw.pl