wroclaw.pl strona główna Przedsiębiorcy i biznes we Wrocławiu Przedsiębiorczy Wrocław - strona główna

Infolinia 71 777 7777

18°C Pogoda we Wrocławiu
Ikona powietrza

Jakość powietrza: umiarkowana

Dane z godz. 13:20

wroclaw.pl strona główna

Reklama

  1. wroclaw.pl
  2. Przedsiębiorczy Wrocław
  3. Aktualności
  4. Firma Aptean z branży IT otworzyła biuro we Wrocławiu. Chce się tu rozwijać, więc szuka pracowników

Rozglądając się za nowym miejscem na rynku europejskim, znaleźli Wrocław. Podoba im się tutejsze zaplecze akademickie i dostęp do pracowników z językami oraz ambicjami. Firma Aptean, globalny dostawca aplikacji i usług z zakresu systemów ERP, otworzyła biuro w CU Office i zaprasza do współpracy.

Reklama

Wywodząca się ze Stanów Zjednoczonych firma Aptean, z branży IT, działa po dwóch stronach Oceanu Atlantyckiego. W Europie zatrudnia ponad 1000 pracowników, w takich krajach jak Francja, Szwecja, Holandia, Belgia i Polska. Na Starym Kontynencie generuje prawie połowę przychodów. Szukając nowych rynków, trafiła do Wrocławia, gdzie otworzyła biuro w CU Office przy ulicy Jaworskiej.

— Jesteśmy podekscytowani obecnością we Wrocławiu. To miasto zapewnia możliwość zatrudnienia wysoko wyedukowanych pracowników, którzy mają ambicję podnoszenia kariery zawodowej na kolejne poziomy. Duża zaletą tutejszego rynku jest dostęp do kadry ze znajomością języków: angielskiego, niemieckiego, francuskiego, holenderskiego i innych — powiedział generalny menadżer Aptean, Duane George, na oficjalnej inauguracji, która miała miejsce 24 maja.

Amerykanie dobrze się tu czują

Amerykanie ze stanu Georgia weszli na rynek wrocławski przy współpracy z władzami miasta. — To szczególny moment dla Wrocławia. Dziękujemy za zaufanie. Uważam, że budujemy coś silnego z myślą o przyszłości — podziękował wiceprezydent Jakub Mazur. — Cenimy holistyczne i międzynarodowe podejście do biznesu, dające różne możliwości rozwoju. Z takimi partnerami chcemy budować długookresowe relacje. Zapraszamy do włączenia się nie tylko w życie biznesowe Wrocławia, ale także w kulturowe i społeczne. Możecie czuć się u nas jak w domu — zaprosił.

Uruchomienie działalności Aptean w stolicy Dolnego Śląska wspierali także pracownicy Agencji Rozwoju Aglomeracji Wrocławskiej. — Cieszymy się i jesteśmy dumni, że po raz kolejny przy naszym udziale udało się sprowadzić amerykański kapitał, który bardzo dobrze czuje się we Wrocławiu, w miejscu, do którego można przyciągnąć pracowników zagranicznych — mówi Magdalena Okulowska, prezes spółki ARAW.

Kilkadziesiąt osób zatrudnią od zaraz

Wrocławski zespół Aptean składa się z 30 pracowników, ale niezbędni są kolejni, więc rekrutacja trwa. Na teraz potrzebują od 20 do 30 osób, najbardziej deweloperów IT, pracowników wspierających aplikację ERP, a także do działu doradztwa. Zespół działa w systemie mieszanym, dzieląc dni pomiędzy pracą zdalną a stacjonarną.

Firma zapowiada, że we Wrocławiu, gdzie otworzyła pierwsze europejskie Center of Excellence, będzie inwestowała w „domeny wsparcia i rozwoju aplikacji (R&D) oraz konsultingu wdrożeniowego. Na późniejszym etapie dojdą do tego role typu back-office i finanse.”

Globalny dostawca aplikacji i usług z zakresu systemów ERP - zarządzania zasobami przedsiębiorstw wytwórczych i produkcyjnych. Rozwiązania firmy działają między innymi na rynkach Food & Beverage, Fashion, Automotive, Manufacturing, Distribution, pomagając przedsiębiorstwom w optymalizacji kosztów produkcji oraz procesów.
Aptean

Bądź na bieżąco z Wrocławiem!

Kliknij „obserwuj”, aby wiedzieć, co dzieje się we Wrocławiu. Najciekawsze wiadomości z www.wroclaw.pl znajdziesz w Google News!

Reklama

Powrót na portal wroclaw.pl