wroclaw.pl strona główna Przedsiębiorcy i biznes we Wrocławiu Przedsiębiorczy Wrocław - strona główna

Infolinia 71 777 7777

16°C Pogoda we Wrocławiu
Ikona powietrza

Jakość powietrza: umiarkowana

Dane z godz. 04:25

wroclaw.pl strona główna

Reklama

  1. wroclaw.pl
  2. Przedsiębiorczy Wrocław
  3. Aktualności
  4. Wielka inwestycja Poczty Polskiej we Wrocławiu zakończona. Sorter za 90 mln przyspieszy obsługę przesyłek
Nowa inwestycja Poczty Polskiej we Wrocławiu. Poczta Polska
Nowa inwestycja Poczty Polskiej we Wrocławiu.

Poczta Polska zakończyła montaż nowego sortera we wrocławskiej sortowni. To pierwsza z trzech nowoczesnych maszyn do automatycznego sortowania przesyłek KEP (kurierskich, ekspresowych i paczkowych). Jest to największa inwestycja w automatyzację procesów logistycznych od początku historii Poczty Polskiej. Koszt sortera wraz z inwestycjami towarzyszącymi to niemal 90 mln zł.

Reklama

Pierwszy nowoczesny sorter paczkowy został uruchomiony w zmodernizowanym obiekcie logistycznym Poczty Polskiej we Wrocławiu przy ul. Awicenny. 

Nowoczesny sorter paczkowy Poczty Polskiej we Wrocławiu

Poczta informuje, że w lutym 2023 r. zakończono prace adaptacyjne tutejszej hali logistycznej. Po przeprowadzonej modernizacji obiekt zyskał 17 dodatkowych bram kurierskich. Pracownicy sortowni w sumie będą mieli do dyspozycji 69 bram kurierskich wraz z podjazdami.

Łącznie obiekt we Wrocławiu zwiększył powierzchnię o 1500 mkw., w tym rozbudowaną halę magazynową oraz budynek biurowy. Dzięki przeprowadzonej modernizacji możliwa była instalacja nowego sortera paczkowego.

Wielka inwestycja Poczty we Wrocławiu zakończona

– Naszym celem jest znaczący wzrost przychodów z przesyłek kurierskich, aby go osiągnąć, inwestujemy m.in. w automatyczne sortery. Modernizacja i umaszynowienie wrocławskiej sortowni zapewni wysoką efektywność obsługi przesyłek dla klientów biznesowych i indywidualnych. Nowoczesny sorter jest niezbędny do szybkiej obsługi rosnących wolumenów przesyłek e-commerce. Nie bez znaczenia jest również poprawa warunków pracy naszych pracowników – mówi Andrzej Bodziony, wiceprezes Poczty Polskiej.

Sortownia we Wrocławiu pełni istotną funkcję dla obsługi logistycznej podmiotów m.in z branży e-commerce, sektora finansów publicznych, sieci sprzedaży stacjonarnej. Dziennie przed sortownię przechodzi ponad 40 tys. przesyłek.

Źródło: materiały prasowe

Bądź na bieżąco z Wrocławiem!

Kliknij „obserwuj”, aby wiedzieć, co dzieje się we Wrocławiu. Najciekawsze wiadomości z www.wroclaw.pl znajdziesz w Google News!

Reklama

Powrót na portal wroclaw.pl