wroclaw.pl strona główna Przedsiębiorcy i biznes we Wrocławiu Przedsiębiorczy Wrocław - strona główna

Infolinia 71 777 7777

16°C Pogoda we Wrocławiu
Ikona powietrza

Jakość powietrza: umiarkowana

Dane z godz. 04:25

wroclaw.pl strona główna

Reklama

  1. wroclaw.pl
  2. Przedsiębiorczy Wrocław
  3. Aktualności
  4. „Pitch Me Baby”. Startupowcy zaprezentowali swoje oryginalne pomysły na biznes

Jedną z umiejętności, jakie powinni posiadać właściciele startupów powinna być umiejętność atrakcyjnego zaprezentowania swojego pomysłu przed szerszą publicznością. Już po raz drugi mogli się o tym przekonać uczestnicy wydarzenia „Pitch Me Baby”, które odbyło się w poniedziałek, 22 maja br., w domu studenckim Basecamp we Wrocławiu.

Reklama

„Pitch Me Baby” to wydarzenie, podczas którego startupy ćwiczą prezentacje swoich projektów przed inwestorami, ekspertami oraz mentorami. Biorą w nim udział głownie ci, którzy chcą udoskonalić umiejętność atrakcyjnego przedstawienia swojego pomysłu na biznes.

Formuła eventu 5 - minutowe występy wszystkich uczestników, po których następuje otrzymują oni natychmiastowy feedback, czyli szczerą i bezpośrednią informację zwrotną od jury oraz pozostałych osób obecnych na spotkaniu. Dzięki temu każdy, kto zdecyduje się wystąpić, od razu dowiaduje się od publiczności, co sądzi ona o jego wystąpieniu. Pozwala to mówcom doprowadzić do perfekcji umiejętność prezentacji własnych pomysłów.

Miejsce spotkań ekosystemu startupowego

W drugiej edycji tej impezy, która tym razem odbyła się we wrocławskim domu studenckim Basecamp, wzięło udział ponad 100 osób całej Polski.

Celem tego wydarzenia jest to, aby startuperzy w Polsce mogli znaleźć miejsce, gdzie sobie poćwiczą pitchowanie, zanim pójdą na konkursy takie jak chociażby Wolves Summit czy Infoshare, lub też zaprezentować swój pomysł do inwestora. We Wrocławiu jest to już druga edycja. Plany są takie, aby robić to cyklicznie. Nie wiemy jeszcze jak często, ale na pewno częściej niż raz do roku.
Piotr Boulangé, Startup Mentor w Accelpoint, współorganizator Pitch Me Baby

Warto wiedzieć, jak zainteresować widza

„Pitch Me Baby” to zarówno miejsce networkingu dla środowiska startupowego, jak i szansa na poprawienie umiejętności prezentacji.

Zdecydowałem się wystąpić podczas tego wydarzenia, ponieważ chciałem poprawić swoje umiejętności pitcherskie i zależało mi na otrzymaniu feedbacku dla mojego produktu. Chciałem też uprościć całą prezentację, aby była zrozumiała dla każdego, bez względu na to, czy jest to inwestor czy widz. Staram się skupić na historii, którą przekazuję widzowi. Podobnie jak w teatrze, ważne jest dla mnie zainteresowanie widowni i złapanie jej uwagi na elementach przedstawianych podczas prezentacji.
Łukasz Urbański, szef firmy Lens

Gdy publiczne prezentacje nie są najmocniejszą stroną

Również Roman Robotecki, współzałożyciel firmy QPER, postanowił wziąć udział w tym przedsięwzięciu, żeby poćwiczyć swoje wystąpienia publiczne.

Tworzymy dobry produkt, do którego używamy dobrej technologii. W dodatku pracuje przy tym naprawdę wspaniały zespół. Natomiast dopiero od zdolności prezentacyjnych będzie zależało, czy dostaniemy finansowanie i czy ktoś nas zauważy. Tymczasem właśnie to jest moją słabą stroną. Jeśli ktoś zastanawia się, czy tego spróbować, absolutnie nie powinien się czekać. Jeżeli jest pomysł, warto go pokazać. Można się wiele nauczyć na swoich błędach i feedbackach. Warto korzystać z takich okazji, czerpać inspiracje.
Roman Robotecki

Szansa na pół miliona dolarów

Tym razem rywalizację w pitchowaniu wygrał startup Unitem Mower z Wrocławia, który w nagrodę dostał udział w finale konkursu podczas Evolutions: Meetup & Showcase, który odbędzie się 14 czerwca w Kinie Nowe Horyzonty. Zwycięzca wrocławskiego konkursu otrzyma bilet na European Startup Champions League, który odbędzie się w Pradze podczas Disraptors Summit 2023. Zwycięstwo w Pradze może z kolei prowadzić do globalnych finałów Startup World Cup w San Francisco i inwestycji w wysokości 500 tys.dolarów.

Unitem Mower to wrocławski startup, który stworzył modułowy system autonomiczny mogący przekształcić dowolną kosiarkę przemysłową w autonomicznego robota. Kosiarki Unitem Mower pracują na różnych terenach, wokół przeszkód statycznych lub poruszających się obiektów.

Marzenie o własnej firmie można spełnić

Dla wielu występujących founderów wydarzenie „Pitch Me Baby” to również szansa na to, że zainteresują swoim pomysłem potencjalnych inwestorów i zdobędą środki na rozwój swoich pomysłów.

„Pitch me Baby” to cykliczne wydarzenie organizowane przez warszawski akcelerator Accelpoint z myślą o założycielach i startupach poszukujących informacji zwrotnych na temat własnych prezentacji. Współorganizatorem drugiej edycji wrocławskiego wydarzenia był Startup Wroclaw.

Bądź na bieżąco z Wrocławiem!

Kliknij „obserwuj”, aby wiedzieć, co dzieje się we Wrocławiu. Najciekawsze wiadomości z www.wroclaw.pl znajdziesz w Google News!

Reklama

Powrót na portal wroclaw.pl