W piątek mecz Polska – Nigeria we Wrocławiu [INFORMACJE PRAKTYCZNE]

W piątek, 23 marca 2018 r. na Stadionie Wrocław reprezentacja Polski zmierzy się w meczu towarzyskim z Nigerią. Dla podopiecznych Adama Nawałki będzie to jeden z ważnych punktów przygotowań do czerwcowych mistrzostw świata w Rosji. Spotkanie na żywo obejrzy ponad 40 tysięcy kibiców. Sprawdź, jak dojechać na stadion, gdzie zaparkować oraz inne praktyczne informacje przed pierwszym w tym roku spotkaniem kadry.

 • W pierwszym meczu w 2018 roku reprezentacja Polski na Stadionie Wrocław podejmie Nigerię. Fot. Bartosz Moch

  W pierwszym meczu w 2018 roku reprezentacja Polski na Stadionie Wrocław podejmie Nigerię. Fot. Bartosz Moch

 • W pierwszym meczu w 2018 roku reprezentacja Polski na Stadionie Wrocław podejmie Nigerię. Fot. Bartosz Moch

  W pierwszym meczu w 2018 roku reprezentacja Polski na Stadionie Wrocław podejmie Nigerię. Fot. Bartosz Moch

 • W pierwszym meczu w 2018 roku reprezentacja Polski na Stadionie Wrocław podejmie Nigerię. Fot. Bartosz Moch

  W pierwszym meczu w 2018 roku reprezentacja Polski na Stadionie Wrocław podejmie Nigerię. Fot. Bartosz Moch

 • Grzegorz Krychowiak, Adam Nawałka, Piotr Zieliński i Kamil Glik na konferencji prasowej przed meczem z Nigerią. Fot Bartosz Moch

  Grzegorz Krychowiak, Adam Nawałka, Piotr Zieliński i Kamil Glik na konferencji prasowej przed meczem z Nigerią. Fot Bartosz Moch


Najbliższy mecz rozpocznie cykl przygotowań Roberta Lewandowskiego i spółki przed mistrzostwami świata, które na przełomie czerwca i lipca odbędą się w Rosji. W starciu z rywalem z Afryki polska kadra postawi pierwszy krok na ostatniej prostej w przygotowaniach przed mundialem.

W czerwcu Polacy w grupie H mistrzostw świata zmierzą się odpowiednio z Senegalem, Kolumbią oraz z Japonią. I właśnie w jak najlepszym przygotowaniu do premierowego spotkania w tym turnieju przeciwko „Lwom Terangi”, ma przyczynić się mecz z Nigeryjczykami.

Polska vs. Nigeria

Polska vs. Nigeria

Wydarzenia sportowe / W plenerze
Termin 23 marca 2018 20:45

Miejsce Stadion Wrocław

Zobacz

Pobierz asystenta kibica na mecz Polska – Nigeria (PDF).

Polacy w najsilniejszym składzie

Selekcjoner reprezentacji Polski zamierza w piątkowym starciu wystawić najmocniejszy skład. Na murawie nie powinno zatem zabraknąć nie tylko Roberta Lewandowskiego, ale również m.in. Piotra Zielińskiego, Grzegorza Krychowiaka, Kamila Glika, Kamila Grosickiego czy Wojciecha Szczęsnego lub Łukasza Fabiańskiego w bramce.

Zdaniem ekspertów Adam Nawałka może w meczu z Nigerią testować ustawienie z trójką obrońców, co oznaczało by grę systemem 1-3-4-2-1. Sam selekcjoner na oficjalnej przedmeczowej konferencji prasowej podkreślał, że cała reprezentacja świetnie czuje się we Wrocławiu.

– Wybraliśmy optymalny plan przygotowań do mundialu i spotkanie we Wrocławiu jest jego kolejnym ważnym punktem. Wierzę gorąco, że będziemy świetnie przygotowani do turnieju, zarówno pod względem fizycznym, jak i taktycznym. Czujemy się tutaj doskonale i z przyjemnością wracamy do stolicy Dolnego Śląska – powiedział Adam Nawałka.

Selekcjoner Adam Nawałka i Piotr Zieliński na konferencji przed meczem z Nigerią, fot. Bartosz Moch

Selekcjoner Adam Nawałka i Piotr Zieliński na konferencji przed meczem z Nigerią.
Fot. Bartosz Moch

Przypomnijmy, że kadrowicze we Wrocławiu przebywają już od poniedziałku. Wyjadą w sobotę, by trzy dni później, we wtorek 27 marca na Stadionie Śląskim w Chorzowie zagrać z Koreą Południową, która stylem przypomina innego grupowego rywala na mundialu – Japonię.

Nigeria jedną z najlepszych drużyn z Afryki

Nigeryjczycy są jednym z najbardziej utytułowanych piłkarskich zespołów w Afryce. Pięciokrotnie startowali w mistrzostwach świata (1994, 1998, 2002, 2010, 2014), trzykrotnie osiągając drugą rundę (w tym przed czterema laty w Brazylii), a także trzy razy triumfowali w rozgrywkach o Puchar Narodów Afryki (ostatni raz w 2013 r.). W 1996 roku Nigeria – jako pierwsza drużyna z Czarnego Kontynentu – zdobyła złoty medal na Igrzyskach Olimpijskich.

Jak dojechać na stadion? Kiedy otwarcie bram?

Na stadion dojedziemy m.in. liniami tramwajowymi 3, 10, 20, 31 lub autobusowymi (103, 128).

Dodatkowo MPK uruchomi specjalne linie, które będą kursować przed i po meczu. Do korzystania z komunikacji specjalnej w dniu meczu będzie uprawniać bilet na spotkanie Polska – Nigeria.

Otwarcie bram stadionu nastąpi dwie godziny przed rozpoczęciem spotkania, o 18.45.

Parkingi przy Stadionie Wrocław

Dla kibiców, którzy na mecz chcą dojechać samochodem, prezentujemy ceny i lokalizacje parkingów podczas meczu Polska - Nigeria.

Ceny i lokalizacje parkingów przy Stadionie Wrocław podczas meczu Polska - Nigeria

Zobacz też:



Zgłoś uwagę