Polbus uruchamia nowe połączenia do parków rozrywki i nad morze

Firma Polbus rusza z nowymi wakacyjnymi połączeniami. Pojedziemy z nimi w dolnośląskie góry, do polskich parków rozrywki oraz nad morze.

  • Polbus-PKS uruchamia nowe połączenia na wakacje.


Wraz z początkiem wakacji w rozkładzie jazdy przewoźnika znalazły się nowe połączenia, dzięki którym dojedziemy m.in. nad polskie morze.

Do Międzyzdrojów, Wisełki, Międzywodzia, Dziwnowa i Dziwnówka autobusy startują z Wrocławia w każdy czwartek, piątek i sobotę do 29 sierpnia. Połączenia do Kołobrzegu, Grzybowa, Dźwirzyna, Mrzeżyna, Pogorzelicy, Niechorza, Rewala, Trzęsacza i Pobierowa realizowane są codziennie do 30 sierpnia 2020 (we współpracy z PKS Gryfice Sp. z o.o.). Autobusem dojedziemy też do Mielna, Łaz, Dąbek, Darłowa, Darłówka i Jarosławca.   

– Z Wrocławia nasze autobusy wyjadą późnym wieczorem, zatem na drugi dzień od samego rana podróżni będą mogli skorzystać z nadmorskich atrakcji i wakacyjnej pogody – mówi Mariusz Kruk, prezes Polbus.

Bilety na te przejazdy są w cenie od 50 do 90 zł dostępne są online na www.polbus.pl, na dworcu autobusowym oraz u kierowcy.

Z Wrocławia do polskich parków rozrywki

Polbus zawiezie nas też do największych w Polsce parków rozrywki. Autokarem dojedziemy do parku wodnego „Park of Poland - Suntago Wodny Świat” oraz parku rozrywki „Energylandia” w Zatorze.  Rozkład jazdy został tak zaplanowany, by przez cały dzień móc skorzystać z licznych atrakcji oferowanych przez parki rozrywki. „Park of Poland - Suntago Wodny Świat” to największy zadaszony park wodny w Europie.

Specjalna linia kursować będzie w soboty oraz w niedziele. Cena biletu na przejazd w jedną stronę to 34 zł (nie obejmuje biletu wstępu do parku). Uczniowie, studenci oraz seniorzy 70+ mogą liczyć na 10% zniżki.

Do Energylandii będzie można dojechać w soboty oraz poniedziałki od 1 lipca do 30 sierpnia 2020 r. Bilet na przejazd w cenie 34,50 zł w jedną stronę. Energylandia to największy park rozrywki w Polsce. Goście mogą bawić się w pięciu trefach tematycznych: Bajkolandia, Strefa familijna, Strefa ekstremalna, Water Park oraz Smoczy Gród. Dla odwiedzających przygotowano blisko 80 atrakcji przeznaczonych dla różnych grup wiekowych. Park rozrywki znajduje się w Zatorze (woj. małopolskie).

Nowe połączenia autobusowe na Dolnym Śląsku

Przewoźnik na wakacje uruchamia też połączenia do atrakcji Dolnego Śląska. Mieszkańcy Wrocławia i regionu oraz turyści będą mogli skorzystać z trzech nowych połączeń autobusowych, które zabiorą podróżnych do najpiękniejszych miejsc Ziemi Kłodzkiej. – Zdecydowaliśmy się na uruchomienie nowych połączeń na czas wakacji, by zachęcić podróżnych do odgrywania niesamowitych miejsc znajdujących się w naszym województwie. Na początek zapraszamy do Ziemi Kłodzkiej. To niezwykle malownicza kraina z bogatą i ciekawą historią, którą warto poznać bliżej – mówi Mariusz Kruk, prezes Polbus-PKS. Dodatkowo w cenie biletu podróżni otrzymają pakiet zniżek w wysokości 5-10% do wybranych atrakcji turystycznych znajdujących się na terenie Ziemi Kłodzkiej.

W wakacyjnym rozkładzie jazdy pojawią się trzy nowe połączenia:

  • Wrocław - Złoty Stok - Stronie Śląskie - Czarna Góra
  • Wrocław - Srebrna Góra - Szczeliniec Wielki
  • Wrocław - Bardo - Polanica Zdr. - Duszniki Zdr. - Kudowa Zdrój

Wszystkie połączenia realizowane będą w każdą sobotę i niedzielę aż do 13 września 2020 r. Dodatkowe kursy zaplanowano na czas zbliżającego się długiego weekendu - 11 i 12 czerwca 2020 r. Szczegółowy rozkład znajduje się na stronie internetowej: www.polbus.pl/lato2020. Zgłoś uwagę