11°C Pogoda we Wrocławiu

Dane z godz. 10:25

3. Piłkarze ręczni Śląska wygrali z Miedzią

Piłkarze ręczni Śląska Wrocław  wygrali na wyjeździe z zespołem Siódemka Miedź Legnica 29:21 (14:8) w meczu II kolejki 1. ligi piłkarzy ręcznych. To drugie zwycięstwo wrocławian w rozgrywkach.

Siódemka Miedź Legnica – Śląsk Wrocław 21:29 (8:14).

Najwięcej bramek dla Miedzi – Czuwara 8, Kozłowski 5, Wita 3.

Śląsk: Schodowski -Wróblewski 4, Nowak, Miszka 7, Jarowicz 4, Koprowski 3, Baran 1, Herudziński, Ścigaj 1, Gałat, Kryński 6, Płonka 3, Krupa.

Początek spotkania był bardzo chaotyczny w wykonaniu obu zespołów. W pierwszych 10 minutach meczu padły zaledwie trzy bramki, w tym dwie zdobyte przez legniczan. Jako pierwsi nerwy opanowali jednak wrocławianie, którzy zdobyli pięć bramek z rzędu i po kwadransie wygrywali 6:2, a na przerwę schodzili prowadząc 14:8.

Po zmianie stron podopieczni trenera Aleksandra Malinowskiego kontrolowali przebieg meczu i utrzymywali bezpieczną przewagę. Bardzo dobrze spisywali się Arkadiusz Miszka oraz Łukasz Jarowicz i to właśnie dzięki nim na 10 minut przed końcem spotkanie przewaga wrocławian wzrosłą do siedmiu bramek (22:15), a cały mecz wygrali 29:21.