Piłkarskie mistrzostwa Europy znowu we Wrocławiu

Zawody 16 i 17 maja na Placu Solnym

  • Mini Mistrzostwach Europy Przedszkolaków we Wrocławiu

    III Mini Mistrzostwach Europy Przedszkolaków odbędą się 16 i 17 maja na Placu Solnym


W połowie maja wrocławski Plac Solny opanują młodzi piłkarze, którzy będą rywalizować w III Mini Mistrzostwach Europy Przedszkolaków. Pięcioosobowe drużyny będą walczyć o złote medale oraz upominki, na pewno nie zabraknie więc dobrej zabawy i rywalizacji w duchu fair play.

Zaszczepić miłość do sportu

Mini Mistrzostwa Europy Przedszkolaków to zawody, które we Wrocławiu rozgrywane są już od dwóch lat – dotychczas odbyły się dwie edycje mistrzostw rozgrywanych na świeżym powietrzu oraz dwie halowe. We wszystkich zawodach udział wzięło aż 3600 dzieci z całego kraju.

– Pomysł na organizację Mini Mistrzostw Europy Przedszkolaków zrodził się podczas mojej pracy trenerskiej z młodzikami Śląska Wrocław. Często wyjeżdżaliśmy na podobne turnieje do Skandynawii oraz krajów Europy Zachodniej. Nawet w 3-latkach zaszczepia się tam miłość do sportu, ruchu na świeżym powietrzu i rywalizacji fair play – mówi organizator imprezy, członek zarządu Fundacji „Piłkarski Świat” Piotr Duda.

Założyciel Akademii Piłkarskiej Duda, która specjalizuje się w pracy z dziećmi w wieku przedszkolnym, podkreśla, że trenowanie piłki nożnej można zacząć już w przedszkolu, a umiejętne prowadzenie zajęć wprowadzających w świat futbolu powoduje ogromne zainteresowanie dzieci i jeszcze większą chęć do treningów i doskonalenia swojej techniki gry.

– Mini Mistrzostwa Europy Przedszkolaków są zatem, podobnie jak mistrzostwa zawodowych piłkarzy, ważną imprezą w kalendarzu startujących drużyn i idealną okazją do prezentacji umiejętności trenerom, którzy bacznie obserwują poczynania najmłodszych zawodników – dodaje Piotr Duda.

Udział jest bezpłatny

Imprezie towarzyszyć będą występy taneczne i wizyty gości specjalnych, a całość zakończy festiwal cukierkowy, który zaplanowano na sobotę na godz. 18.00.

Do udziału w zawodach można zgłaszać chłopców i dziewczynki urodzone w 2007 r. i młodsze. Rejestracji można dokonywać pod numerem telefonu 502 321 560 lub na adres e-mail kaminski.slask@wp.pl. Udział jest bezpłatny.

Podobnie jak w latach ubiegłych mistrzostwa odbywają się pod patronatem prezydenta Wrocławia Rafała Dutkiewicza oraz władz klubu piłkarskiego Śląsk Wrocław. Sponsorem zawodów jest firma Baumit.

mic

Zgłoś uwagę