Trwa zbiórka na wyjazd na turniej w Holandii piłkarek Ślęzy Wrocław

Młode piłkarki 1 KS Ślęzy Wrocław chcą wziąć udział w międzynarodowym turnieju pod Amsterdamem, w którym będą mogły zmierzyć się z najlepszymi europejskimi drużynami. Klub poszukuje dodatkowych środków, które pozwolą sfinansować koszty wyjazdu i zakwaterowania.

  • Fot. Ślęza Wrocław / zrzutka.pl

    Fot. Ślęza Wrocław / zrzutka.pl


W rywalizacji niedaleko stolicy Holandii, którą zaplanowano na przełomie maja i czerwca, wystąpią czołowe żeńskie drużyny Starego Kontynentu (w tym m.in.: Bayer Leverkusen, Hannover 96, Feyenoord Rotterdam, Sparta Praga, FC Paris czy Standard De Liege). Klub z Wrocławia zamierza wystawić w turnieju dwie drużyny (U-15 i U17).

– Od trzech lat w naszym klubie prężnie rozwija się sekcja piłki nożnej kobiet. Dziewczyny z dużymi sukcesami występują w lidze seniorskiej oraz w młodzieżowych kategoriach wiekowych. Teraz będą miały okazję reprezentować nie tylko klub, ale także nasze miasto i cały kraj, bo będą jedynymi drużynami z Polski, które wystąpią w tych rozgrywkach – podkreśla Arkadiusz Domaszewicz, koordynator żeńskiej sekcji piłki nożnej 1KS Ślęza Wrocław.

Jednak, aby młode wrocławianki mogły wziąć udział w prestiżowych rozgrywkach, potrzeba dodatkowych środków. Dlatego przedstawiciele klubu zorganizowali zbiórkę na portalu zrzutka.pl. Do tej pory zebrano 2,5 tys. złotych z potrzebnych 15 tys. zł. Osoby, które chcą wspomóc zespół w realizacji sportowego marzenia, mogą to zrobić pod linkiem.

– Koszty samego transportu, zakwaterowania i wyżywienia są bardzo duże. Jako klub staramy się wypromować kobiecą piłkę nożną i bardzo chcielibyśmy, żeby nasze zawodniczki uczestniczyły w turnieju takiej rangi. W imieniu dziewcząt prosimy o wsparcie i serdecznie dziękujemy za każdą złotówkę – dodaje Arkadiusz Domaszewicz.Zgłoś uwagę