15°C Pogoda we Wrocławiu

Dane z godz. 14:35

3. Panthers Wrocław zagrają w wielkim finale Polish Bowl XIII

Panthers Wrocław zagrają w wielkim finale Polish Bowl XIII

Panthers Wrocław po pokonaniu w półfinale Falcons Tychy 28:7 zagrają w wielkim finale Polish Bowl XIII. Ich przeciwnikami 21 lipca na Stadionie Olimpijskim będzie drużyna Lowlanders Białystok. Początek o godzinie 18.00.

Półfinałowe spotkanie pomiędzy Panthers Wrocław a Falcons Tychy początkowo było bardzo wyrównane, a końcowy wynik zupełnie nie odzwierciedla tego, co działo się w pierwszych minutach meczu. Dla przypomnienia, Pantery po niewyjaśnionym opuszczeniu klubu przez amerykańskich graczy rozgrywają swoje spotkania wyłącznie w polskim składzie.

Taki obrót spraw na początku półfinału sprawił wiele kłopotu. Wrocławianie mieli poważne problemy z konstruowaniem akcji ofensywnych, jednak na szczęście ich formacja defensywna odpowiednio odpierała ataki przeciwników. Pantery pierwsze punkty zdobyły dopiero pod koniec pierwszej kwarty, kiedy to długie podanie Jana Wawrzyniaka wykorzystał Tomasz Dziedzic. Druga odsłona meczu to istna kalka pierwszej, wyrównanej części i kolejnych punktów dla wrocławian w samej końcówce.

Przerwa podziałała na drużynę Panthers

Trenerzy obu drużyn w przerwie analizowali błędy i wprowadzali zmiany taktyczne, które miały pozwolić na zmianę wyniku w tym pojedynku. Na szczęście, zdecydowanie lepiej zareagowali na to gracze Panter, którzy coraz częściej zdobywali pierwsze próby, a ich defensywa nadal nie zawodziła.

Kolejne punkty to zasługa Kamilla Mullera oraz Tomasza Pietkiewicza, który w meczu z Tychami zadebiutował w pierwszej drużynie Panter. Kiedy na tablicy widniał wynik 28:0, wszystko było jasne. Do wielkiego finału Polish Bowl XIII awansuje wrocławska drużyna, która co prawda pozwoliła przeciwnikom na zdobycie 7 punktów, ale w ostatecznym rozrachunku, nie miało to większego znaczenia.

Przeciwnikami Panthers Wrocław w wielkim finale będą zawodnicy Lowlanders Białystok, dla których będzie to historyczny występ w końcowej fazie tych rozgrywek.

Futbol amerykański: Panthers Wrocław vs. Lowlanders Tychy

Wydarzenia sportowe / Dla wszystkich
Termin 21 lipca 2018 18:00

Miejsce Stadion Olimpijski we Wrocławiu

Zobacz

– To bardzo ważny tydzień dla całej drużyny. Po raz pierwszy w historii mecz półfinałowy i finałowy dzieli zaledwie siedem dni, w dodatku zagramy w nim wyłącznie polskim składem. Nasi zawodnicy są jednak gotowi podjąć się tego wyzwania, a ich motywacja wzrasta każdego dnia. Został nam już tylko jeden mecz. Gramy o wszystko – mówi menedżer Panthers Wrocław Jakub Głogowski.

Wielki finał Polish Bowl XIII zostanie rozegrany na Stadionie Olimpijskim we Wrocławiu. Początek spotkania 21 lipca o godzinie 18.00.