Kocięta u Panther

Panthers Wrocław ogłaszają nabór do pierwszej w historii grupy Minis we Wrocławiu. Sekcja powstaje z myślą o chłopcach w wieku 9-12 lat. Zajęcia w jednym z najlepszych klubów futbolu amerykańskiego w Polsce prowadzone będą przez doświadczonych amerykańskich i polskich trenerów.

  • Miaurycy to ukochana maskotka dzieciaków


Futbol amerykański na stałe zadomowił się we Wrocławiu. Od wielu lat sukcesy odnoszą seniorzy wrocławskich drużyn, który mają na swoim koncie już 11 medali Mistrzostw Polski. W ich ślady poszli również juniorzy Panthers, którzy już dwa lata z rzędu zdobyli Mistrzostwo Polski. Teraz przyszła pora na kolejny krok w rozwoju klubu i powołanie pierwszej sekcji Minis. – Zdajemy sobie sprawę jak ważne jest szkolenie młodzieży. Obecnie już 17 wychowanków wrocławskich drużyn gra w Reprezentacji Polski i ma szansę zagrać na igrzyska The World Games 2017. Chcemy sprawić, by kolejne pokolenie mogło pochwalić się jeszcze większymi sukcesami – mówi Jakub Głogowski, menedżer generalny Panthers Wrocław. Sekcja Minis będzie sekcją futbolu flagowego, który jest bezpieczną dla dzieci, dużo mniej kontaktową odmianą futbolu amerykańskiego.

Treningi rozpoczną się na przełomie września i października. Zajęcia prowadzone będą m.in. przez Nicka Johansena, trenera głównego Panthers Wrocław, co na pewno podniesie ich poziom i atrakcyjność dla dzieci. Nick Johansen ma za sobą pracę z grupami młodzieżowymi w drużynach ligi austriackiej. Teraz swoje doświadczenie przenosi na grunt Polski. – Wraz z rozwojem futbolu amerykańskiego w Polsce kolejnym logicznym krokiem jest nauka techniki oraz zasad wśród dzieci. W grupie Minis uczyć będziemy podstaw poruszania się, motoryki oraz przepisów. Dodatkowy kontakt z językiem angielskim w czasi treningów jest też wielkim plusem naszego programu – mówi Nick Johansen, trener główny Panthers Wrocław.

Przedstawiciele klubu mają nadzieję, że uczestnicy programu następnie wezmą udział w międzyszkolnym programie futbolu flagowego, który organizujemy wspólnie z Gminą Wrocław i trafią do sekcji juniorskiej z 5-6-letnim doświadczeniem. - Grupa Minis jest kolejnym wielkim przełomem w rozwoju naszego klubu. Chcemy rozwijać dzieci nie tylko sportowo, ale też uczyć współpracy i pracy w drużynie oraz fundamentalnych podstaw, które przeniesione na inne dziedziny życia na pewno pomogą w dalszym rozwoju – wyjaśnia Jakub Głogowski.

Treningi odbywać się będą dwa razy w tygodniu w Sali gimnastycznej. Zapisy do grupy już się rozpoczęły pod adresem kuba@pantherswroclaw.com. Więcej informacji uzyskać można pod numerem telefonu 602 504 382, 602 504 382.

Zgłoś uwagę