Ostatni odcinek obwodnicy Leśnicy – kiedy otwarcie? [WIDEO]

Odwiedziliśmy ostatni budowany fragment obwodnicy Leśnicy. To tam powstaje największy węzeł na tej trasie i dwa duże wiadukty.


Na ostatnim odcinku obwodnicy Leśnicy, między ulicami Piołunową i Osiniecką, prace budowlane są już bardzo mocna zaawansowane. To na tym fragmencie powstaje duży węzeł, przy którym obwodnica skrzyżuje się z łącznikiem do ul. Kosmonautów. Dlatego budowane są tam aż dwa wiadukty, w tym jeden nad planowaną w przyszłości linią kolejową na lotnisko. Powstaje tam również zbiornik retencyjny na wody opadowe i duży nasyp.

– Jest już nawierzchnia na drodze prowadzącej do wiaduktów na węźle. Trwa zbrojenie pomostu ostatniego wiaduktu, pod którym w przyszłości maja jeździć. Już wybetonowany jest wiadukt nad fragmentem alei Stabłowickiej – mówi Marek Szempliński z Wrocławskich Inwestycji.

– Później czeka nas w ciągu dwóch trzech tygodni betonowanie ostatniego pomostu, ale widać już, że inwestycja zmierza do końca. Ostatnim elementem będzie budowa jezdni na obiektach inżynieryjnych i wykończenie wszystkiego – dodaje Marek Szempliński.

Zakończenie prac przy obwodnicy Leśnicy planowane jest jesienią tego, roku. Na razie wszystko wskazuje na to, że ten termin nie jest zagrożony. Prace wykonuje firma Skanska.

Przetarg na łącznik między powstającym odcinkiem nowej trasy a ul. Kosmonautów, czyli tzw. aleja Stabłowicka ma zostać ogłoszony jeszcze w tym roku.

Zgłoś uwagę