www.wroclaw.pl

6 kwietnia piknik WROśnij we WROcław. Będziemy i my!

Grafika dotyczy programu Nasz Wrocław

W sobotę, 6 kwietnia, kolejna edycja WROśnij we WROcław. W parku na Niskich Łąkach posadzonych zostanie 300 drzewek dla najmłodszych wrocławian, a wśród licznych atrakcji również nasze stoisko.

Piknik odbędzie się w godz. 10.30-15.00. Jego główną idea jest sadzenie drzewek, którym patronują najmłodsi wrocławianie i wrocławianki. Ale to też okazja do wspólnej zabawy, integracji, poznania miejskich instytucji.

Pogoda zapowiada się wyjątkowa, warto wiec spędzić czas w miłych okolicznościach przyrody.

Piknik WROśnij we WROcław 6 kwietnia. Atrakcje

W parku Na Niskich Łąkach będą czekały stoiska sportowe, rekreacyjne, edukacyjne i informacyjne, dla najmłodszych dmuchańce, zabawy z animatorami, malowanie twarzy i konkurencje sportowo-zręcznościowe

Będą planszówki, walki rycerskie, warsztaty: zielarskie, artystyczne, tworzenia obrazów z mchu oraz makramy liści drzew, biżuterii z roślin, roślinnych kuli kąpielowych i kompozycji kwiatowych.

Będzie też spora dawka wiedzy o udzielaniu pierwszej pomocy od instruktorów Wrocławskiej Akademii Pierwszej Pomocy, a najmłodszych anatomii nauczy miś.

Pracownicy Miejskiego Ośrodka Pomocy Społecznej będą promowali rodzicielstwo zastępcze, nauczą też słów grzecznościowych w języku migowym.

Piknik WROśnij we WROcław. Stoisko Nasz Wrocław

Na miejscu opowiemy o programie Nasz Wrocław, pomożemy założyć konto i je aktywować (tutaj potrzeba jest pierwsza strona rozliczonego PIT – czytaj tutaj, a do statusu MAX dowód zameldowania na stałe we Wrocławiu – czytaj tutaj).

zdjęcie główne www.wroclaw.pl