Najpopularniejsze tanie loty z Wrocławia [TOP 5]

Teneryfa, Malaga, Lizbona. W szczycie sezonu letniego coraz większą popularnością cieszą się kierunki południowe z wylotem z Wrocławia. Samoloty na tych trasach są wypełnione niemal w 100%.


W lipcu Port Lotniczy Wrocław odnotował największy w tym roku wzrost ruchu pasażerskiego – z oferty portu skorzystało o 22,7% osób więcej niż przed rokiem. Był to również rekordowy miesiąc pod względem średniego wypełnienia samolotów odlatujących z wrocławskiego lotniska.

- Nasi podróżni bardzo chętnie organizują wakacje na własną rękę, a bogata oferta naszego portu doskonale im to ułatwia – mówi Dariusz Kuś, prezes Portu Lotniczego Wrocław.
– W szczycie sezonu letniego wyraźnie widać, że jesteśmy entuzjastami południa Europy. Ta tendencja będzie się utrzymywała w kolejnych miesiącach. Przyjemne temperatury przyciągają urlopowiczów również jesienią, a atrakcyjne ceny skłaniają do planowania wypoczynku także po wakacjach – dodaje.

W sumie pasażerowie wrocławskiego lotniska mają do dyspozycji kilkanaście kierunków południowych. Jest to przede wszystkim Hiszpania (sześć kierunków), ale również Włochy, Malta, Grecja czy Portugalia. Od października dojdą do nich Palermo i Neapol. Ofertę kierunków południowoeuropejskich jesienią uzupełnią też tanie loty do Agadiru oraz Tel Awiwu (obecnie połączenie oferują linie PLL LOT). Które w lipcu cieszyły się największą popularnością?

Teneryfa

Złociste plaże, lazur wody, malownicze doliny z bujną roślinnością, a do tego zabytki. Nie dziwi, że Teneryfa to najchętniej wybierane miejsce na letni wypoczynek z wylotem z Wrocławia. W lipcu samoloty na tej trasie były wypełnione średnio w 96,2%. To rekord.

– Teneryfa ma wszystko, czego potrzeba: przyjemne ciepło, słońce, ocean i malownicze krajobrazy. Jest też znakomita dla osób preferujących aktywny wypoczynek – mówi Monika Półtorzycka-Jon, manager ds. marketingu i PR Portu Lotniczego Wrocław.

Samoloty Ryanaira latają na Teneryfę w każdy poniedziałek, przez cały rok. Warto śledzić ofertę przewoźnika. Ceny są atrakcyjne.

Malaga

W szczycie sezonu wakacyjnego w absolutnej czołówce wrocławskich lotów niskokosztowych znalazła się Malaga. W lipcu samoloty lecące z Wrocławia w tym kierunku były wypełnione w 96,2%.

- To jedno z najchętniej wybieranych wakacyjnych połączeń z oferty wrocławskiego lotniska. Krajobraz „rajskiego miasta” tworzą przejrzyste wody Morza Śródziemnego oraz piękne plaże – mówi Monika Półtorzycka-Jon. - Malaga to również mekka golfistów i kraina oryginalnej kuchni. Warto tutaj spróbować lokalnego wina, sałatki z gorzkich pomarańczy, a także panierowanych
i smażonych w głębokiej oliwie ryb – dodaje.

Ryanair lata z Wrocławia na Malagę w każdy poniedziałek i piątek.

Lizbona

W tegoroczne wakacje doskonale radzi sobie również Portugalia. Wśród najpopularniejszych kierunków reprezentuje ją Lizbona - nowość w letnim rozkładzie lotów wrocławskiego lotniska. W samolotach lecących w tym kierunku w lipcu zajętych było średnio 95,7% miejsc.

- To bardzo dobry wynik w przypadku połączeń funkcjonujących zaledwie od końca marca. Lizbona to zabytkowe, a zarazem niezwykle atrakcyjne miasto, będące świetnym miejscem na spędzenie przedłużonego weekendu - mówi Monika Półtorzycka-Jon.

Samoloty Ryanaira latają na tych trasach dwa razy w tygodniu – we wtorki i soboty. Dzięki temu wrocławscy podróżni mogą zdecydować się na dłuższy wypoczynek lub kilkudniowy city break.

Barcelona

Kolejnym hitem tanich lotów jest Barcelona. W lipcu samoloty na tej trasie były wypełnione w 95,3%. To daje czwarte miejsce w gronie najpopularniejszych południowych kierunków niskokosztowych z Wrocławia.

- Barcelona spełnia oczekiwania podróżnych, którzy wypoczynek na plaży chcą połączyć ze zwiedzaniem. To miasto, w którym nigdy nie jest nudno. Podróżni mają do dyspozycji 4,5 km słonecznego, piaszczystego wybrzeża i błękitne morze. Kilka dni wystarczy by poczuć klimat miasta i zobaczyć najbardziej charakterystyczne miejsca – kościół Sagrada Familia, dzielnicę gotycką, Port Olimpic czy słynną aleję La Rambla – mówi Monika Półtorzycka-Jon.

Loty Ryanaira do Barcelony Girony odbywają się w środy i niedziele. Bilety na przełom września i października można kupić za 466,10 zł*.

Rzym

Ścisłą piątkę najpopularniejszych południowych kierunków niskokosztowych z wylotem z Wrocławia zamyka Rzym. W lipcu samoloty na tej trasie były wypełnione w 95,1%

- Rzym to miasto, które trudno porównać do innego miejsca na ziemi. Chętnie tu podróżujemy i równie chętnie wracamy. Z jednej strony to bardzo interesujące, bogate w atrakcje turystyczne i historyczne, miejsce. Z drugiej kusi życiem nocnym i uwielbianym jedzeniem. Oba oblicza można poznać dzięki połączeniom z wrocławskiego lotniska - mówi Monika Półtorzycka-Jon.

Loty do stolicy Włoch realizuje Ryanair (lotnisko Ciampino) w każdy wtorek i sobotę. Ceny rozpoczynają się od 268,20 zł** za podróż we wrześniu. 

*Ryanair – 466,10 zł - w terminie 2.09-01.10, w dwie strony (wylot:107,10, powrót:359 zł), podróż z bagażem podręcznym (cena aktualna na dzień 11.08).

**Ryanair – 268,20 zł - w terminie 26.09-30.09, w dwie strony (wylot: 107,10 zł, powrót:161,10zł, podróż z bagażem podręcznym (cena aktualna na dzień 17.08).Zgłoś uwagę